Proč Kubišová nakonec nepřišla na inauguraci? Zpěvačka popsala závažné důvody

Měla stát po boku prezidenta Petra Pavla a jeho manželky Evy na balkoně na třetím nádvoří Pražského hradu a mávat přihlížejícímu davu. Zpěvačka Marta Kubišová se však slavnostního aktu nakonec nezúčastnila. V pořadu Showtime popsala, jaké ji trápí zdravotní problémy.

„Z inaugurace jsem se omluvila,“ řekla zpěvačka v pořadu Showtime. Přiznala, že ji stíhá jedna zdravotní komplikace za druhou. „Kromě zubu, kvůli kterému teď téměř denně docházím k zubaři, se mi k tomu přidal i močový měchýř, takže se v noci vůbec nevyspím. Chodím jen tam a zpátky,“ svěřila se 80letá hudebnice.

Kubišové hlas by býval z balkonu nezazněl, měla být ovšem oporou zpěvačce Kateřině Marii Tiché, která zazpívala českou státní hymnu i symbolicky píseň z repertoáru právě Kubišové – Časy se mění.

ČTĚTE TAKÉ: Je chytrý a fešák, říkají hvězdy showbyznysu o Pavlovi. Kdo by mu mohl dělat dvojníka?

„Kvůli hymně jsem byla skutečně nervózní, protože je to obrovská odpovědnost. U písně Časy se mění jsem se pak snažila myslet jen na to, že se časy mění a že je to dobře,“ uvedla pro CNN Prima NEWS Tichá s tím, že ke Kubišové chová velkou úctu. „Ona je pro mě ikona nejen umělecká, ale i lidská. Je to nádherná osobnost a mrzí mě, že tu s námi dnes nemohla být,“ doplnila.

Hlas Tiché nakonec ocenila i sama Kubišová. „Kateřina je dobrá zpěvačka. Když se začátkem listopadu dělal koncert v Lucerně k mým 80. narozeninám, tak ona na něm zpívala,“ prozradila Kubišová.

Tagy: