Problémy se srdcem, nebo závislostí? Sousedé nevěří příčině smrti bratra herečky z Hrdinů

Zbytnělé srdce. To má být podle rodiny hlavní příčina úmrtí 28letého herce Jansena Panettiera, potvrdil to i soudní lékař. Mladší bratr americké herečky Hayden Panettierové, která je hvězdou seriálu Hrdinové, zemřel nečekaně 19. února. V jeho bytě v New Yorku ho našli jeho přátelé.

Podle soudního lékaře zemřel Jansen Panettiere v souvislosti se zbytněním srdce, tedy tzv. kardiomegalii. K tomu se přidaly i komplikace s aortální chlopní. O příčině smrti informovala veřejnost hercova rodina. Panettiera našli podle webu Daily Mail 19. února bez známek života v jeho bytě v New Yorku jeho přátelé. Mladý herec měl sedět na židli, nikterak ale nereagoval. Kamarádi okamžitě začali s resuscitací, úspěšní už ale nebyli.

ČTĚTE TAKÉ: Zdrcená Sharon Stone. Herečka přišla o mladšího bratra, ve videu se rozplakala.

„V Jensenových očích bylo vidět jeho srdce, jeho kouzlo pak v poutavém úsměvu, jeho duše se zrcadlila v mistrovských obrazech a radost ze života v jeho suchém vtipu,“ uvedla v prohlášení rodina. Jeho charisma, vlídnost, soucit s ostatními a kreativní duch bude žít v našich srdcích a srdcích všech, které potkal, navždy. „Milujeme tě, Jansene,“ vzkázali také do nebe jeho nejbližší.

Sousedé řekl deníku Daily Mail, že herec měl brát ve velkém prášky proti bolesti, které byly jen na předpis (mělo jít konkrétně o Oxycodone). Během let je podle nich „zobal jako žvýkačky Gumballs“. Podle anonymních zdrojů měl Penettiere loni závislost na čas vyléčit díky odvykacímu programu, v posledních měsících se měl ale k užívání léků vrátit.

Sousedé by podle svých slov nebyli překvapeni, kdyby za smrtí mladého herce stálo předávkování. Do bytu se prý často vracel až nad ránem pod vlivem a v ošuntělém oblečení.

„Byl to velmi milý chlapík, velmi přátelský, byl to umělec a herec. Přátelský a velkorysý. Vždy mi nabízel pomoc,“ popsal ale Panettiera jeden z dalších sousedů. Podle jeho slov se nikdy svou kariérou ani slavnější sestrou nechlubil. Pak ale na rok zmizel, mohlo to být právě z důvodu odvykací kúry. „Když se vrátil, vypadal na začátku OK. Vypadal jako jiný člověk, srovnal se. Pak to ale začalo jít znovu z kopce,“ dodal soused.

Jansen Panettiere byl nadějným hercem. Poprvé se ve filmu objevil v šesti letech v seriálu Stevensovi bodují. Vedle herectví se věnoval také dabingu. Propůjčil hlas jednomu ze zvířat v animovaném snímku Doba ledová: Obleva. Starší sestra Hayden je bývalou partnerkou někdejšího boxera Vladimira Klička, se kterým má dceru. Spolu si zahráli také v několika filmech. Jeho posledním snímkem je ten z roku 2022 s titulem Láska to nebyla.

Tagy: