Lidé zuří kvůli okolí kostela před Abrhámovým pohřbem. Tohle je nedůstojné, tvrdí

Když se před necelým rokem v kostele svaté Anežky České na pražském Spořilově konalo poslední rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou, řešil se problém s havarijním stavem schodiště, které k němu vede. V pondělí 6. června se rodina a veřejnost na stejném místě budou loučit s Josefem Abrhámem a situace zůstává neměnná. Schody jsou stále neopravené a nebezpečné. Ozývají se hlasy, že tohle si legendární herec nezasloužil.

Dá se očekávat, že na poslední cestě budou chtít zesnulého herce Josefa Abrháma doprovodit stovky lidí. Nejen jeho přátelé a kolegové z herecké branže, ale i ctitelé, obdivovatelé a fanoušci. Především pro starší občany se ale chůze po nerovných schodech může stát velmi nebezpečnou.

K rekonstrukci schodiště se přitom stále nikdo nemá. Městská část Praha 4 na poslední chvíli na místě provádí pouze provizorní úpravy. Schody kolem kostela jsou momentálně zahrazeny mobilním plotem a kužely.

Na problém upozornil server PrahaIN, který zveřejnil i některé diskusní příspěvky na Facebooku ve skupině sdružující spořilovské občany. Situaci komentovali s posměšky i vážností. „Rok se s rokem sešel. Další pohřeb, další oprava. Obávám se, že na Spořilově brzy dojdou osobnosti, než to bude kompletně spravené,“ uvedl jeden z pisatelů. „Úplně slyším, jak zněl rozkaz. Hlavně to nějak opravte, ať si tam někdo nerozbije hubu,“ napsal další.

Před rokem na pohřbu Šafránkové měl Jan Kačer namále

Jiní míní, že pro herce takového kalibru, jakým Josef Abrhám byl, je to nedůstojné. „Představte si, že tam někdo ze smutečních hostů na těch schodech upadne a něco si udělá. Ostuda na pohřbu Josefa Abrháma. Úplně by to degradovalo celý smuteční akt. Možná měli raději vybrat úplně jiné místo,“ zněl další komentář na sociální síti.

Už před rokem, kdy se na stejném místě konalo poslední rozloučení s Abrhámovou manželkou Libuší Šafránkovou, měli někteří z hostů namále. Například herce Jana Kačera, který patřil k nejbližším přátelům rodiny, museli na schodech podpírat dvě dámy, aby neupadl. Řada dalších lidí v seniorském věku raději využila vchod ze druhé strany kostela.

Tagy: