Meghan mluvila jak z červené knihovny a princ Harry se styděl, ohodnotila projev expertka

Na Meghan Markleovou se valí kritika za její projev na summitu mládeže v Manchesteru. Měl být o rovnosti pohlaví. Manželka prince Harryho ale mluvila sedm minut převážně o sobě. Chování Meghan i prince Harryho rozebrala česká odbornice Noemi Zárubová, podle které byl proslov vévodkyně sebestředný. Meghan navíc nepůsobila jako oddaná manželka.

Redakce CNN Prima NEWS oslovila přední českou odbornici na řeč těla, aby rozebrala chování Meghan Markleové i prince Harryho na summitu mládeže v Manchesteru. Meghan přišla v rudém overalu a její proslov působil jako z červené knihovny.

Meghan byla samý úsměv, samé gesto, přehrávala, ale hlavně: mluvila jen o sobě. Odkaz na její osobu se v sedmiminutovém projevu objevil čtyřiapadesátkrát. „Nepůsobila na mě jako skromná vévodkyně nebo oddaná manželka, ale jako dominantní politička. Celý její projev byl sebestředný, dominantní, snažila se o sebeprezentaci,“ popsala odbornice na řeč těla Noemi Zárubová.

„Hned vidíte, že její projev je jen a jen o ní, nemluví o nikom jiném,“ uvedl odborník na řeč těla a lidské chování Jésus Enrique Rosas. Ovšem výjimku udělala, když zmínila svého muže. „Jsem nadšená, že je tu tentokrát můj manžel se mnou,“ řekla Meghan Markleová. Poté hodila jeho směrem jakoby stydlivý úsměv, Harry ale vypadal, že se stydí doopravdy. „Tentokrát na mě působil jako druhý v pořadí, spíš zaražený, unavený, smutný, párkrát se usmál, ale byl vyloženě doprovodem zářící manželky,“ podotkla Zárubová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Hurikán Ian dál pustoší Floridu. Zrušeny byly tisíce letů, miliony lidí jsou bez proudu
USA

Hurikán Ian dál pustoší Floridu. Zrušeny byly tisíce letů, miliony lidí jsou bez proudu

Floridu potkala přírodní katastrofa biblických rozměrů. Hurikán Ian o síle čtvrtého stupně včera dorazil k jihozápadnímu pobřeží a zpustošil území mezi městy Naples a Sarasota. Více než čtyři tisíce letů mířících do Spojených států či ze země bylo zrušeno v důsledku hurikánu Ian, který ve středu udeřil na americký stát Florida. Jedna z nejsilnějších bouří, která USA kdy zasáhla, zaplavila ulice, vyvracela stromy a připravila přes 2,2 milionu odběratelů o dodávky elektřiny.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
09:19

Ukrajinci blízko důležitého vítězství. Rusy čekají na východě vážné problémy, míní experti

08:40

Kyiv Independent: Při ruských útocích v Doněcké oblasti zemřelo šest lidí

08:21

Lidé v Gruzii protestují proti nové vlně migrantů z Ruska

07:52

Švédská pobřežní hlídka objevila již čtvrtý únik plynu v plynovodech Nord Stream

Živě
ON-LINE: Další problém pro Rusy. Na Ukrajinu míří obávané raketomety i postrach dronů

Po vyhlášení částečné mobilizace z Ruska prchají statisíce mužů, další se v zemi snaží odvod na frontu bojkotovat. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně. Mluvčí kremlu Dmitrij Peskov pak vzkázal, že cílem Ruska je získat Doněckou oblast. Ukrajinské jednotky oznámily další úspěch na jihu země. USA oznámily, že Ukrajině poskytnou další vojenskou pomoc, včetně 18 raketometů HIMARS.

Nejen energie, Čechy děsí také drahé bydlení. O stěhování do menšího uvažuje pětina lidí

Více než polovina Čechů pociťuje komplikace s bydlením v souvislosti s rostoucí inflací a zdražováním energií. Obavy o udržení střechy nad hlavou se ale zdaleka netýkají jen těch, kteří žijí ve vlastním. Čtyři z deseti Čechů mají strach, že budou mít problém zaplatit nájem. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Instant Research pro Generali Investments.

Fiala: Sankce nás zasáhly víc než Rusko. Putin si s námi hrál už před válkou, odmítl Munzar

Na Václavském náměstí demonstrovaly ve středu proti vládě desetitisíce lidí. Jedním z důvodů byla i obava o budoucnost v aktuální energetické krizi. Předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala v pořadu 360° v této souvislosti uvedl, že protiruské sankce nám uškodily více než Rusku. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Vojtěch Munzar (ODS) ale podotkl, že Putin si s cenami energií hrál již před válkou.

Ponížení pro Harryho a Meghan. Na webu královské rodiny klesli na úroveň vyděděného prince

Princ Harry a jeho manželka Meghan, vévodkyně ze Sussexu, se dočkali dalšího ponížení. Na oficiálních webových stránkách britské královské rodiny byli přesunuti až na konec sekce o profilech jednotlivých členů. Na dně se nacházejí spolu se zavrženým princem Andrewem, který je zapletený do sexuální aféry miliardáře Jeffreyho Epsteina.

Na hranicích se Slovenskem začaly další kontroly kvůli migrantům. Turisté by měli zpozornět

Česká policie zahájila kontroly na česko-slovenské hranici kvůli vysokému počtu uprchlíků, kteří přes Česko přecházejí do Německa a Rakouska. Policie bude kontrolovat 27 bývalých hraničních přechodů i zelenou státní hranici, kterou nebude možné minimálně deset dnů překračovat. Slovenský premiér ve středu české rozhodnutí kritizoval. Kontroly v reakci na české opatření od čtvrtka zavádí na hranici se Slovenskem i Rakousko.

Domácí zpravodajství

Desetitisíce lidí protestovaly proti vládě. Pořadatelé požádají Zemana o její odvolání

V Praze se na Václavském náměstí konala demonstrace proti vládě. Pořadatelé z uskupení Česká republika na 1. místě požadovali demisi pětikoaličního kabinetu a obrat politického směřování země. Na začátku programu to řekl organizátor Jiří Havel. Na akci dohlížela policie. Na Twitteru uvedla, že do centra metropole dorazily podle jejího odhadu „nižší desítky tisíc“ účastníků. Prvního shromáždění na začátku září se podle policie účastnilo asi 70 tisíc lidí. Pořadatelé demonstrace chtějí 10. října požádat prezidenta Zemana o odvolání vlády a vyhlášení předčasných voleb, další demonstraci pak plánují na 28. října.