Zemřela mi žena, šokoval herec Štěpnička. Popsal i moment, kdy spadl pod tramvaj

Nehoda nebyla jedinou nepříjemnou událostí, která herce Jiřího Štěpničku v poslední době potkala. V pořadu Showtime na CNN Prima NEWS prozradil, že mu nedávno zemřela manželka Jana, se kterou má syna Jakuba a dceru Juditu.

Herec se na začátku prosince před budovou Národního divadla v Praze zřítil pod přijíždějící tramvaj. Naštěstí si odnesl „pouze“ roztržené obočí, podlitiny v obličeji a poranění na rukách, nohou a boku. Právě v divadle měl daný večer vystoupit na druhé premiéře Čapkovy hry Hordubal.

„Upadl jsem z tramvajového nástupiště do kolejiště, což je o dvacet čísel níž, než je úroveň podlahy, a jelikož jsem nesl věci v rukou, nemohl jsem tlumit pád a upadl přímo na hlavu. Lebku jsem si nepoškodil, měl jsem tržnou ránu nad okem, kterou mi zašili v nemocnici, a protože beru prášky na ředění krve, tak mi to celé oteklo, takže vypadám jak Juraj Jánošík,“ řekl herec v pořadu Showtime s tím, že si kromě šrámů na tváři žádnou psychickou újmu z nehody neodnesl.

Nenávist hned na začátku

Potýká se totiž s mnohem vážnější situací. „Jsem čerstvý vdovec, takže jsem vstřebával daleko horší pohromu, než je tohle,“ přiznal Štěpnička. Co bylo příčinou manželčina skonu, si herec nechal pro sebe.

S manželkou Janou se seznámil na gymnáziu v roce 1965 a i když se jejich setkání vyvrbilo později ve svatbu, nepadli si prý do oka hned. „Zatímco jiní se napřed milují a pak nenávidí, my jsme si nenávist odbyli hned na začátku,“ prozradil herec před lety v rozhovoru pro web Naše hvězdy.

S ženou se znali přes 50 let a je zřejmé, že mu velice chybí. „Pořád jsme se popichovali a hádali, teprve pak jsme přešli k lásce. Od té doby už se máme jenom rádi,“ řekl Štěpnička v roce 2020 v rozhovoru pro web Kafe.cz.

Tagy: