Herec Nový bojuje se zákeřnou rakovinou. Mám se kvůli tomu pos*at? překvapil reakcí

Herec Pavel Nový odhalil, že bojuje s rakovinou. Informoval o tom magazín Sedmička. Podrobil se chirurgickému zákroku a nemoc chce porazit za každou cenu. Neztrácí přitom svůj pověstný optimismus a snaží se dále věnovat práci. Aktuálně i proto kývl na roli v chystaném muzikálu Janka Ledeckého, kde bude zpívat i tančit.

„Dnes jsem se dozvěděl, že je to rakovina. Tak mi držte palce. Mám se kvůli tomu pos*at?“ vyjádřil se svérázně pro magazín Sedmička. Nový si zachovává pozitivní přístup a věří v moderní postupy a léčbu. „Medicína dělá mílové kroky vpřed, tak na ně spoléhám. Třeba se dovnitř do hlavy ani nedostane,“ doufá.

Na doporučení lékařů se třiasedmdesátiletý herec podrobil zákroku. „Seškrábali mi to z kosti a flákli mi tam kus kůže z krku a doufám, že to budu mít tím pádem za sebou,“ věří.

S nemocí se vyrovnává po svém a snaží se věnovat práci. Přijal roli v připravovaném muzikálu Janka Ledeckého, kde bude zpívat a tančit. Podle Blesku si právě na tiskové konferenci k muzikálu přítomní povšimli, že měl za uchem gázu a náplast, která překrývala čerstvě zašitou ránu.

Už jsem byl mrtvý

Rakovina není první životní překážkou, kterou se herec snaží překonat. V roce 2007 utekl hrobníkovi z lopaty, když se během dovolené na Kypru nakazil západonilskou horečkou. „Uvidíme, jak se to vyvine, ale už jsem byl mrtvý a vím, že je to jen sekunda,“ zavzpomínal v souvislosti se současnou diagnózou.

Exotická nemoc ho tenkrát upoutala na invalidní vozík. S optimismem, kterým je Nový pověstný, zabojoval a uzdravil se. Přestože má doživotní následky, dál se věnuje sportu. Několikrát denně jezdí na kole a nejraději má plavání. Herec je také známým propagátorem otužování.

Tagy: