Pohřeb stylisty Pokorného: Schneiderová a Čvančarová v slzách. Přišla i jeho první láska

Rodina, přátelé a také kolegové se ve středu v pražském Krematoriu Strašnice naposledy rozloučili se stylistou Janem Pokorným, který se rozhodl ukončit svůj život v pouhých 39 letech. Dorazila jeho blízká přítelkyně a herečka Jitka Schneiderová, modelka Simona Krainová či kadeřník Martin Tyl. Nechyběli ani sousedé mladého umělce či jeho láska z mládí. Mnozí na Pokorného vzpomínají jako na veselého a usměvavého člověka. Nedokážou vůbec odhadnout, co ho k tak tragickému činu vedlo.

Do strašnického krematoria dorazily ve středu vpoledne desítky lidí. Mezi nimi byl také sousedé Pokorného Jiří Matějka s manželkou. Odchod mladého umělce je silně zasáhl. „Byli jsme sousedé čtyři roky. Honza byl bezvadný člověk. Dávali jsme si skleničky a byli si celkem blízcí. Hezký vztah udržoval i s naším pejskem. Vždycky se k němu ve výtahu sklonil, dováděli spolu,“ vzpomínal Matějka.

Smrt 39letého stylisty manželský pár zaskočila. „Byl absolutně v pohodě. Usměvavý. Je pravda, že byl věčně uspěchaný, protože měl moc práce. Chodil jako nomád s taškami,“ popsali sousedé. Doplnili, že i když měl Pokorný plné ruce práce, vždy byl na své okolí milý. „Vždy, když jsme se potkali na chodbě, jsme prohodili pár slov. I když se s něčím dřel, vždy se usmíval. Byl hodně pozitivní,“ uvedli.

Dát Pokornému poslední sbohem přišla také jeho první láska Norbert Peticzky. „Honzík byl moje první láska. Když jsme se poznali, bylo mu 17 a mně 16 let. Dlouho jsme si dopisovali a pak jsme se jeden druhému přiznali, že nejsme jen kamarádi, ale že jsme do sebe zamilovaní. Už tehdy mě fascinovalo, jak je citlivý, pozorný a pamatuje si o vás každý detail. Přesně takového si ho budu navždy pamatovat. Je neoddělitelnou součástí mého života,“ řekl zpěvák.

Ačkoliv se se známým stylistou již před lety rozešel, zůstali prý přátelé. „Pojila nás minulost. Spojovaly nás krásné zážitky i smutné momenty, jako že nám oběma umřela maminka. Velmi jsme se podporovali a až do minulého týdne jsme byli v kontaktu,“ svěřil se CNN Prima NEWS Peticzky.

Co jeho bývalého partnera přimělo k sebevraždě, nedokáže odhadnout. „Od člověka jako je Honza, to nečekáte. On byl krásný, chytrý a empatický. Všichni ho měli rádi. Byla to čistá duše a nic nenasvědčovalo tomu, že ta bolest mohla být tak hluboká,“ řekl nevěřícně Peticzky. „Honzík byl cíťa,  ale že by ta bolest mohla být až tak hluboká, jsem netušil. Vím, že je těžká doba a lidé se trápí. Mrzí mě, že on se trápil tak moc, ale nikomu z nás to neřekl. Možná bychom mu byli víc nápomocní,“ doplnil.

Honzíku, jsi s námi navždy

Pokorný patřil ke špičkám ve svém oboru a oblékal mnoho známých osobností. Módní guru byl známý svým extravagantním stylem.

Podle prvotních informací měl Pokorný spáchat sebevraždu skokem z okna. Zda se jednalo o zkrat nebo plánovaný krok, je předmětem spekulací. Ještě den před smrtí se však dobře bavil na večírku slavných osobností v centru Prahy a nic nenasvědčovalo tomu, co se následně stalo.

Rozloučit se s Pokorným přišli do strašnického krematoria také jeho přítel Martin, modelka Simona Krainová s manželem Karlem Vágnerem, kadeřník Martin Tyl, Pavlína Saudková nebo módní návrhářka Tatiana Kovaříková. Velmi emotivně nesla poslední rozloučení zpěvačka Jitka Čvančarová a také herečka a blízká přítelkyně Pokorného Jitka Schneiderová.

Pohřeb byl tichý a bez proslovů, jen za doprovodu melodií, které měl mladý umělec rád. Zazněla například i jeho oblíbená píseň od zpěvačky Lady Gaga The Edge of Glory.

Tagy: