Rottrová s Bartoškou znovu společně stanuli na pódiu. Promluvili také o údajném vztahu

Dvě ikony českého showbyznysu, Marii Rottrovou a Jiřího Bartošku, kdysi spojila velmi silná osobní píseň.

Koncert Marie Rottrové

Dvě ikony českého showbyznysu, Marii Rottrovou a Jiřího Bartošku, kdysi spojila velmi silná osobní píseň. Nyní se znovu sešli na jednom pódiu. Zamilovaný duet Klíč ke štěstí si v neděli večer teprve podruhé v životě zazpívali naživo.

Benefiční koncert Marie Rottrové se symbolicky konal na Mezinárodní den rodiny. Výtěžek byl totiž věnován Nadačnímu fondu pomáhajícímu rodinám dlouhodobě hospitalizovaných a vážně nemocných dětí.

Zpěvačku zároveň doprovodila řada hostů – mezi nimi i Jiří Bartoška. Společně navíc oprášili legendární duet, který zazpívali teprve podruhé v životě přímo před posluchači. „Naživo jsme ho zpívali jen jednou, a to před šesti lety,“ podotkla zpěvačka. Bartoška následně přiznal, co mu dělá největší problém.

„U studiové nahrávky je výhoda, že má zpěvák melodii a chytne se. Ale strefovat se při playbacku do mluveného slova je nesmírně těžké. Takže jsme to dělali tak, že jsem se otáčel,“ podotkl herec. Následně dodal, že „nemá dvakrát“ hudební sluch, a tak vždy trpí nesmírnou trémou. „Kdy jsme to nazpívali? To byla 80. léta,“ doplnila dvojice.

Milostná píseň jako role

Mnozí lidé se podivovali, proč zrovna Bartoška a Rottrová nazpívali zamilovaný duet. Kolovaly navíc fámy, že dvojice tvoří pár. To ale oba vyvracejí. „Čím jiným by se bulvár živil. Pamatuji si, že jsem Marii potkal v Palackého ulici, šla do Tuzexu kupovat záclony. Šel jsem s ní a je možné, že z toho vzniklo, že zařizujeme byt,“ vysvětlil.

Rottrová následně dodala, že si někdo mohl myslet, že zařizují „hnízdečko lásky“, ale nic z toho nebyla pravda. „Ještě nedávno jsme si vykali,“ doplnila. Herec následně přirovnal zpěv milostného duetu k rolím. „Někdy hrajete vraha, jindy kněze, ale nejsme ani jedním. Stejné je to u milostné písně,“ dodal. A co je jejich klíčem pro štěstí? „Být zdravý. Když máte zdraví, máte vše,“ shodli se.

Tagy: