Seznam slavných milenek herce Miloše Kopeckého odtajněn. Jak to bylo s Janou Šulcovou?

Nezapomenutelnému herci Miloši Kopeckému věrnost nikdy nic moc neříkala. Byl čtyřikrát ženatý, milenky si udržoval celý život, a dokonce je seznamoval i se svými manželkami. Všichni trávili čas na chalupě a jezdili i na společné dovolené. Od jeho narození letos v srpnu uplynulo 100 let.

Ať už to byly milenky nebo manželky, všem svým láskám Miloš Kopecký zdůrazňoval, že jejich náklonost potřebuje pro psychické zdraví a pro svou práci jako vzduch nebo slunce. Dával jim najevo, že v jeho životě nebudou jediné, ale vysvětlil jim to s takovou noblesou, že mu to všechny bez váhání tolerovaly.

Se ženami to zkrátka uměl a byl v tom mistr. Jak vzpomínala jeho poslední manželka, baletka Jana, s kterou byl až do smrti, o všech jeho milenkách věděla. S většinou z nich ji totiž sám seznamoval. „Časem jsem došla k tomu, že se s tím dá žít. Jinak se choval skvěle. Jsou chlapi, kteří nezahnou, za to ženu třískají. Ty holky, které si vodil, byly vesměs normální a slušné. Bez problémů jsme se bavily. Horší ale bylo, když se tam jednou náhodou naráz sešly hned dvě jeho milenky najednou. Já z toho měla srandu, ale ty dvě se hrozně poštěkaly,“ svěřila se deníku Blesk během svého života.

S režisérkou Chytilovou prožívali „Itálii“

Mezi objevy Miloše Kopeckého patřily například herečky Olga Schoberová, Jana Brejchová, Eva Jakoubková nebo někdejší televizní hlasatelka Anna Wetlinská. Kopecký také prožil vášnivý románek s režisérkou Věrou Chytilovou, která si ho dokonce měla brát.

„Miloš byl muž, s kterým jsem si přála založit rodinu a vdát se za něj. Věděla jsem ale, že je velký holkař a svůdce. Náš vztah byl kvůli tomu od začátku plný napětí. Hádali jsme se dost často. Jednou jsem na něj v rozčílení vylila hrnek mléka, jednou ho shodila z kola, Rozešli jsme se, když si u mě zapomněl svůj deník. Po jedné návštěvě ode mě si do něj napsal větu: Konečně doma, konečně klid. To mě ranilo. Vždycky mi totiž tvrdil, jak ho hrozně mrzí, že už musí jít,“ vzpomínala v deníku Blesk Chytilová.

Jak to měl s Janou Šulcovou?

Šuškalo se o tom, že milostný poměr měl Kopecký udržovat také s herečkou Janou Šulcovou. Ta redakci CNN Prima NEWS popsala, jak to ve skutečnosti mezi nimi bylo. „Miloš byl můj miláček. Můj první partner na profesionální scéně. Nejvíce jsme se ale spolu spřátelili během dovolených v jižních Čechách. Měli jsme totiž chalupy kousek vedle sebe. Oba jsme navíc byli velcí milovníci psů,“ uvedla s tím, že jejich vztah byl čistě přátelský.

Byli si ale tak blízcí, že zažila i jeho maniodeprese, kterými často trpěl. „Točil se zrovna jeden z televizních silvestrů, který moderoval Vláďa Menšík, a my všichni herci tam seděli jako obecenstvo. Najednou za mnou Miloš přišel a povídá, že neví, co bude dělat, že má strašné deprese a za chvíli má mít vtipný dialog s Horníčkem a Sovákem. Říkal mi, že jeden Angličan, který míval strašlivé deprese a při náletu přišel o obě nohy, mu prozradil, že lépe je být bez nohou, než mít takové stavy. Obával se, že tu připravenou vtipnou scénku nebude schopný zvládnout. Tehdy jsem mu darovala pro štěstí takový kámen, v němž byla dírka, ve které žil malý živočich, a řekla mu, aby se na mě v tom hledišti díval, že mu budu držet palce. Nakonec to zvládl skvěle a dobře to dopadlo,“ dodala herečka.

Tagy: