Šimůnek o nejúspěšnějším filmu své kariéry: Z bondovky mě vystřihli, přiznává

7 pádů Honzy Dědka (34) - Proč vystřihli Mirka Šimůnka z bondovky

Ačkoliv role Honzy v pohádce Z pekla štěstí Miroslava Šimůnka proslavila, nové role díky ní paradoxně nezískal. Štěstí neměl ani s bondovkou, ve které si roce 2006 zahrál. Nakonec ho z ní totiž téměř vystřihli.

Šimůnek vystudoval strojní průmyslovou školu, ale po škole se živil jako pojišťovák. „Proč myslíš, že jsem šel na herectví? Musel jsem dost hrát, abych něco uhrál a mohl někoho pojistit. Bylo těžký pojišťovat, když to nikdo nechtěl,“ vzpomínal Šimůnek na svoje kariérní začátky v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Práce pojišťováka ho nenaplňovala, a tak se přihlásil na VOŠ hereckou. Po škole získal hlavní roli v Troškově pohádce Z pekla štěstí. „Když v zahraničí dostaneš hlavní roli, dostaneš pak deset dalších. Tady je to naopak. Jeden režisér, nebudu ho jmenovat, mi u castingu řekl: ‚Ty jsi u Zdeňka Trošky? Tak to jdi rovnou odsud.‘ Trvalo další tři roky, než jsem dostal další roli,“ přiznal herec.

Naději přesto neztrácel a zahrál si v řadě zahraničních filmů, maličkou roličku dostal i v bondovce. „Točili jsme deset dní Casino Royale a já furt, kdy na mě přijde řada? Pořád jsem nešel na řadu. Pak to přišlo a měl jsem říct: ‚James Bond is idiot.‘ Říkal jsem režisérovi, že to určitě vystřihnou, ale on tvrdil, že určitě ne, že je to vtipné. Samozřejmě to vystřihli. Jsem tam asi půl vteřiny,“ vzpomínal Šimůnek na natáčení jistě nejúspěšnějšího filmu kariéry.

Celý rozhovor sledujte v 7 pádech Honzy Dědka v úterý ve 21:35 na Primě.

Tagy: