Šimůnek o nejúspěšnějším filmu své kariéry: Z bondovky mě vystřihli, přiznává

Ačkoliv role Honzy v pohádce Z pekla štěstí Miroslava Šimůnka proslavila, nové role díky ní paradoxně nezískal. Štěstí neměl ani s bondovkou, ve které si roce 2006 zahrál. Nakonec ho z ní totiž téměř vystřihli.

Šimůnek vystudoval strojní průmyslovou školu, ale po škole se živil jako pojišťovák. „Proč myslíš, že jsem šel na herectví? Musel jsem dost hrát, abych něco uhrál a mohl někoho pojistit. Bylo těžký pojišťovat, když to nikdo nechtěl,“ vzpomínal Šimůnek na svoje kariérní začátky v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Práce pojišťováka ho nenaplňovala, a tak se přihlásil na VOŠ hereckou. Po škole získal hlavní roli v Troškově pohádce Z pekla štěstí. „Když v zahraničí dostaneš hlavní roli, dostaneš pak deset dalších. Tady je to naopak. Jeden režisér, nebudu ho jmenovat, mi u castingu řekl: ‚Ty jsi u Zdeňka Trošky? Tak to jdi rovnou odsud.‘ Trvalo další tři roky, než jsem dostal další roli,“ přiznal herec.

Naději přesto neztrácel a zahrál si v řadě zahraničních filmů, maličkou roličku dostal i v bondovce. „Točili jsme deset dní Casino Royale a já furt, kdy na mě přijde řada? Pořád jsem nešel na řadu. Pak to přišlo a měl jsem říct: ‚James Bond is idiot.‘ Říkal jsem režisérovi, že to určitě vystřihnou, ale on tvrdil, že určitě ne, že je to vtipné. Samozřejmě to vystřihli. Jsem tam asi půl vteřiny,“ vzpomínal Šimůnek na natáčení jistě nejúspěšnějšího filmu kariéry.

Celý rozhovor sledujte v 7 pádech Honzy Dědka v úterý ve 21:35 na Primě.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vláda má jít příkladem, řekl Fiala. Prozradil, jak kabinet během krize šetří na nákladech
Petr Fiala

Vláda má jít příkladem, řekl Fiala. Prozradil, jak kabinet během krize šetří na nákladech

Lidé v dobách energetické krize často přemýšlejí o tom, kde by se dalo ještě ušetřit. Vláda by v tomto ohledu měla jít příkladem. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Ve vysílání prozradil, jak šetří on sám, potažmo celý kabinet. Úřad vlády mimo jiné upřednostnil zateplení střechy budovy před plánovanou rekonstrukcí zasedací místnosti.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
13:29

Na východě Ukrajiny pokračují tvrdé boje

12:59

Švédsko varuje před úniky plynu z Nord Streamu, Kreml nevyloučil sabotáž

12:35

Šéf německé opozice Merz kritizoval ukrajinské běžence, nyní se omluvil

12:00

Ruský Gazprom za pololetí více než zdvojnásobil hrubý provozní zisk

Živě
ON-LINE: Máme právo použít jaderné zbraně, říká Medveděv. NATO podle něj nezasáhne

Ruská invaze na Ukrajinu začala před více než sedmi měsíci. Volodymyr Zelenskyj vyzval ruské vojáky, aby utekli z fronty nebo se vzdali, a opřel se do akcí Ruska v Doněcké oblasti. Z Ruska uprchlo od středečního vyhlášení částečné mobilizace více než 260 tisíc mužů. Evropské země se v současnosti neshodnou, zda přijímat ruské migranty. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv mezitím uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně.

Brutální napadení kvůli banálnímu dotazu. Kateřinu zbil na zastávce v Plzni neznámý muž

Kateřina z Plzně prožila velmi nepříjemnou zkušenost. Na zastávce Sady pětatřicátníků ji napadl muž poté, co ho upozornila na to, aby neházel odpadky na zem, ale do koše, který se na místě nacházel. Místo toho, aby uposlechl, začal rozdávat rány do hlavy. Ženu poté odvezli záchranáři do nemocnice na vyšetření. Utrpěla několik pohmožděnin, nevidí na pravé oko a má lehký otřes mozku.

Petr Pavel už má dostatek podpisů na kandidaturu. Archy před volbami prověří kontrola

Kandidát na prezidenta Petr Pavel a jeho tým sesbírali k 27. září přes 55 tisíc podpisů občanů. Tyto podpisy má podle něho už tým fyzicky v rukou. Další mají v terénu podporovatelé. Ke kandidatuře potřeboval coby nezávislý kandidát získat minimálně 50 tisíc. Podle svých slov by chtěl dosáhnout hranice 70 tisíc podpisů, sběr tak bude pokračovat. Podpisové archy musí kandidáti odevzdat na ministerstvu vnitra do 8. listopadu do 16 hodin, následně je prověří kontrola.

Čech bojující na Ukrajině: Mobilizace záložáků? Každý ozbrojený Rus může znamenat naši smrt

Ruská mobilizace pravděpodobně zpomalí postup ukrajinských vojsk. I voják s nízkou morálkou a malými bojovými zkušenostmi může znamenat problém a smrt, uvedl redakci CNN Prima NEWS jeden z Čechů bojujících na Ukrajině. Další ruské posily podle něj prodlouží válku, s blížící se zimou proto bude klíčová podpora západních zemí, ať už v podobě vojenského materiálu, či zásob na nadcházející chladné měsíce.

Kalousek útočí na STAN: Vyžírky a odpadkový koš pro šíbry, už chápu jejich svatbu s ANO

Bývalý předseda TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek kritizoval nově vznikající plzeňskou koalici Pirátů, STAN a ANO s podporou SPD již v neděli. V pondělí se jeho ostrá slova zaměřila zejména na STAN a jejich kandidáta Petra Náhlíka, který poskočil z 11. místa na první. Kalousek označil hnutí Starostů a nezávislých za odpadkový koš, který smrdí rozličnými pachy.

Zelené brzdové světlo? Slováci testují převratný vynález, má pomoct zvýšit bezpečnost

Díky přednímu zelenému brzdovému světlu chodci včas zjistí, zda je přijíždějící auto před přechodem registruje a zpomaluje. Zelená přední brzdová světla se budou testovat na slovenských autobusech, taxících či donáškových a jiných vozidlech. Součástí testování bude i průzkum veřejného mínění účastníků silničního provozu. Projekt realizuje Žilinská univerzita.

Domácí zpravodajství

I pan premiér vidí, že ministr Síkela je zoufalec. Měl ho dávno odvolat, kritizuje Babiš

Vláda je totálně neschopná, pustil se do koalice bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). Ten kritikou dlouhodobě nešetří ani u ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN). Tentokrát v pořadu Nový den předseda hnutí podotkl, že by šéfa resortu měl současný premiér Petr Fiala (ODS) odvolat. I on sám vidí, že je Síkela zoufalec, dodal ve vysílání CNN Prima NEWS.

Deset nejčastějších příznaků covidu. S novými variantami lidé hlásí jiné potíže

Počty nově nakažených covidem za jednotlivé dny začaly letos, podobně jako v předchozích letech, po prázdninách stoupat. Lékaři varují před zesílením epidemie v dalších měsících a doporučují zejména starším a chronicky nemocným lidem, aby se nechali proti onemocnění očkovat či přeočkovat. U jakých příznaků zpozornět a nechat se otestovat, radí britská studie.

Ne všude lze sestavit pětikoalici. Svoboda by byl dobrý primátor, věří Fiala

Politiky na komunální úrovni nyní čekají složitá vyjednávání o tom, jakým způsobem v regionech složit koalice. V případě uskupení Spolu by premiér Petr Fiala (ODS) upřednostňoval vznik komunálních vedení na půdorysu vládní pětikoalice. Připustil však, že ne všude to bude možné. Předseda vlády také v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zmínil své přesvědčení, že lídr Spolu v hlavním městě a poslanec Bohuslav Svoboda (ODS) by byl dobrým pražským primátorem.