Tři měsíce od smrti Abrháma: Stále není pochován, lidé jsou zklamaní. Sestra řekla, proč čeká

Abrhám nebude pohřben s Šafránkovou

Lidé z Kunovic na Uherskohradištsku, kde Josef Abrhám prožil celé své dětství, chodí k jeho rodinnému hrobu, aby uctili jeho památku. Když ale dorazí na místo, jsou zklamaní. U hrobu hercových rodičů totiž stále chybí jeho urna s popelem. Podle informací deníku Blesk ho tam chce jeho starší sestra Boca uložit až na Dušičky.

„Chodí sem přímo zástupy lidí s kytičkou nebo svíčkou a jsou zklamaní, protože jejich oblíbený herec tu skutečně pochován ještě není,“ svěřil se deníku Blesk správce hřbitova Květoslav Stránský, který se o hrob, ve kterém jsou pochováni rodiče a mladší sestra slavného herce, staral poslední dva roky. „Nyní to paní Boca zadala zdejší pohřební službě,“ doplnil.

Ta podle informací zmíněného deníku zahájila opravy. Nedávno byly z obou stran odstraněny keřové jalovce a místa, kde byla jen hlína, zdobí světlé kamínky. „Paní Boca sem poslala i kameníka, aby si obhlédl velkou mísu, která potřebuje opravit,“ pokračoval Stránský.

Podle něj se urna na hřbitově ocitne až na Dušičky. „Herec zde před lety pochoval své rodiče také v den Památky zesnulých,“ dodal správce kunovického hřbitova.

Že je to skutečně tak, nakonec potvrdila i sestra zesnulého herce. „Rodiče jsme pochovali na Dušičky a bylo by moc pěkné, kdyby to tak vyšlo i s Pepou a potom i se mnou. To už je ale na mém synovci. Doufám, že mou vůli vykoná,“ uvedla deníku Blesk Boca s tím, že tak konečně budou moci být opět se svými rodiči.

Libuše s Josefem rodiče milovali

Přestože se slavný herec narodil ve Zlíně, celé dětství prožil v Kunovicích na Uherskohradišťsku, kde také navštěvoval základní školu. Abrhám se po celý život věnoval herecké kariéře. Proslavily ho role fešáků, svůdníků, lékařů nebo falešného číšníka – role humorné i vážné. Vděčné úlohy hrál v komediích Kulový blesk či Vrchní, prchni!, v rozverné Menzelově adaptaci románu Vladislava Vančury Konec starých časů či v Žebrácké opeře. Divákům se do paměti zapsal také jako záletný doktor Blažej ze seriálu Nemocnice na kraji města.

Abrhám zemřel 16. května. Po posledním rozloučení, které se konalo 6. června v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově, byl zpopelněn.

Ačkoliv mnozí předpokládali, že bude umělec pochován vedle své milované manželky Libuše Šafránkové, se kterou prožil šťastných 45 let, partneři se ještě za života rozhodli jinak. Šafránková byla pochována v rodinných Šlapanicích na Moravě, její manžel pak bude pochován vedle svých rodičů v Kunovicích. „Pepa s Libuškou se tak rozhodli a já jim rozumím. Oba své rodiče velice milovali,“ vysvětlila Boca.

Tagy: