reklama
CNN Prima News sestra

sestra

Výpis příspěvků ke štítku „sestra“

Zvolila jsem zavedený postup, hájí se lékařka. Adámek po operaci mandlí leží v kómatu

23. září 2021 15:49

Děti, které měly komplikace po operaci mandlí v Pardubické nemocnici, byly standardně ošetřovány v ORL ambulanci, řekla ve čtvrtek před soudem lékařka dětského oddělení nemocnice obžalovaná v případu malého Adámka, který v květnu 2017 zůstal kvůli pooperačním komplikacím v takzvaném bdělém kómatu. Její výpověď je v rozporu se středeční výpovědí primáře oddělení, podle něhož neměla nechat pacienta doprovázeného matkou z oddělení odejít.

Očkujte se, stihl vyzvat miliony fanoušků. Pak slavný youtuber covidu podlehl

17. září 2021 20:45

Proslavil se vytvořenými sériemi skriptových videí ze hry Minecraft, na Youtube ho sledovalo více než 1,5 milionu odběratelů. Americký 36letý youtuber Brandon Ashur však podlehl komplikacím spojeným s nemocí COVID-19. Své sledující o svém zdravotním stavu pravidelně informoval na sociálních sítích. „Doufám, že to přežiju,“ psal pod fotografie z nemocnice. Nakonec všechny žádal o jediné: „Prosím, očkujte se, tohle nechcete.“

Sestra, která zkolabovala: Mohlo za to dlouhodobé vypětí, změnu k lepšímu nevidím

12. března 2021 20:05

V nemocnicích je s COVID-19 aktuálně 8500 pacientů, téměř 2 tisíce z nich potřebují intenzivní péči. Sestry i lékaře tento nápor vyčerpává nejen fyzicky, ale i psychicky. Názorně to dokládá i fotografie z Oblastní nemocnice Příbram, která se okamžitě začala šířit po sociálních sítích. Sestra z oddělení ARO Martina Severová zkolabovala přímo ve službě. Den po tomto zážitku už je opět ve službě a pomáhá těžce nemocným na covidové jednotce.

reklama