CNN Prima News sestra

sestra

Výpis příspěvků ke štítku „sestra“

Žena z Poděbrad utýrala hlady vlastní postiženou sestru. Ve vězení stráví 15 let

Aktualizováno

Odvolací soud v úterý potvrdil ženě z Poděbrad patnáctileté vězení za to, že nechala zemřít hlady postiženou sestru. Odsoudil ji za vraždu spáchanou trýznivým způsobem, uvedl mluvčí pražského vrchního soudu Vít Tomáš. Odvolací senát ale podle něj přeřadil ženu do mírnějšího typu vězení, než jí původně uložil prvoinstanční soud. Trest si odpyká ve věznici s ostrahou. Žena u hlavního líčení odmítala, že by se dopustila úmyslně vraždy. Připouštěla jen trestný čin týrání.

Na Vánoce přišly nemocné sestřičky o tatínka Miloše. Rodina po tragédii řeší finanční propast

Milošovi bylo pouhých 36 let, když po dlouhé hospitalizaci – kterou zapříčinila tragická událost – prohrál svůj boj o život. Došlo k tomu po Štědrém dnu, 26. prosince 2023. Zanechal po sobě milovanou partnerku Simonu a dvě dcery: osmiletou Sárinku a šestiletou Sofinku. Chod domácnosti, péče o dlouhodobě nemocné dcery i placení nutných účtů a výdajů padly na ženu, která prožívá nejhorší chvíle svého života. Přátelé proto založili sbírku, která má jediný cíl: ulevit celé rodině po materiální stránce.

Vrhli se proti střelci, zaplatili životem. Pozůstalí líčí příběhy obětí masakru v Maine

Nejméně osmnáct životů. Taková je aktuální tragická bilance masové střelby v americkém Lewistonu ve státě Maine. Oběti masakru pomalu dostávají jména, pozůstalí líčí jejich poslední okamžiky. Vedoucí baru Schemengees Bar and Grille – Joseph – se na agresora vrhl s nožem v ruce, aby jeho krvavé běsnění ukončil. Ještě předtím se o totéž pokoušeli Michael s Jasonem v bowlingové hale Just-In-Time Recreation, kde zabíjel jako první. Učinili hned poté, co se ujistili, že jsou jejich rodiny v bezpečí. Všichni za své pokusy zaplatili cenu nejvyšší.

Záhadné zmizení dívky před 40 lety. Její bratr teď mluví o hanebném pokusu Vatikánu

Hanebný pokus Vatikánu. Těmito slovy 40 let po zmizení Emanuely Orlandiové komentuje její bratr Pietro jednu z verzí toho, co mohlo v roce 1983 vést ke zmizení jeho 15leté sestry. Domnívá se, že se Vatikán s římskou prokuraturou snaží vinu hodit na rodinu a naznačují, že za zmizením dívky stojí její dnes již zesnulý strýc. Kolem případu se již 40 let vede řada konspiračních teorií, které zahrnují i mafii či mezinárodní teroristy.