Svatba jen kvůli dítěti. Harapes slaví narozeniny a vzpomíná na manželství se Zagorovou

Dva roky spolu chodili, dalších šest let tvořili manželský pár. Nikdy se prý nepohádali. Proč se nakonec nejznámější český baleťák Vlastimil Harapes se zpěvačkou Hanou Zagorovou rozvedl a kdo za to mohl?

Svatbu měli v roce 1986. Tvořili sympatický pár, oba byli z branže, nekonfliktní osobnosti, které ve svých oborech patřily k nejlepším. Přestože jim to nakonec nevyšlo a rozvedli se, Vlastimil Harapes, který právě slaví 76. narozeniny, na manželství s Hanou vzpomíná jen v dobrém.

„Hanka je úžasná bytost, poznal jsem málo tak čestných a svědomitých lidí. Byli jsme spolu osm let a neslyšel jsem, že by někoho pomluvila. Taky jsme se za celou dobu nepohádali. A to byla možná chyba. Bylo to krásné, až to muselo skončit,“ svěřil se deníku Aha!.

Ke svatbě je motivovala především touha adoptovat dítě. Hana Zagorová se maminkou toužila stát delší dobu. Vážná choroba krve, kterou trpí od svých třiadvaceti let, jí však její velký sen znemožnila. „Hanka toužila po dítěti a na to jsme tehdy museli být manželé. V dětském domově si vybrala asi čtyřletou holčičku, blonďatou Aničku. Byla u nás asi půl roku, a pak se najednou objevila její babička, která o ni projevila zájem, a tak musela jít zpátky. Tehdy to bylo až na hranici citového vydírání a bylo to bolestné pro všechny strany. Hanku kvůli tomu touha po dítěti přešla,“ prozradil Harapes.

Svatba den po rozvodu

Tato událost se následně podepsala i na jejich vztahu. Nic už nebylo jako dřív. „Nebylo to úplně nejlepší, co nás mohlo potkat,“ přiznal jeden z nejslavnějších českých tanečníků.

Hlavním důvodem rozpadu manželství bylo ovšem to, že se Zagorová zakoukala do operního pěvce Štefana Margity. „Jednoho dne přišla s tím, že se zamilovala do hlasu. Tak jsem říkal, to se nedá nic dělat, musíš jít za hlasem svého srdce. Bylo to takové celé zvláštní období,“ zavzpomínal Harapes.

Nutno ovšem dodat, že Margita se Zagorovou se zpočátku scházeli tajně. „Seděli jsme s Hankou v autě, ona řídila a před Státní operou se pokazil semafor. A my seděli v autě a rovnou ze Státní opery vyjížděl autobus, kde baletní soubor Národního divadla jel na nějaký zájezd. Vlastík seděl někde u okna v tom autobuse a začal na nás mávat a my jsme dělali, že ho nevidíme,“ přiznal Margita v knize Naprosto nezbytná Hana Zagorová.

Zpěvačka se za Margitu provdala pouhý den poté, co byla rozvedena s Harapesem. V květnu letošního roku spolu oslavili 30. výročí svatby.

Tagy: