Zemřela hvězda kultovního seriálu Městečko Twin Peaks. Slavný herec točil i s DiCapriem

Fanoušci Městečka Twin Peaks smutní. Ve čtvrtek totiž ve věku 80 let zemřel herec Kenneth Welsh, který si v kultovním seriálu zahrál postavu zabijáka Windoma Earla. Smutnou zprávu oznámil hercův syn.

„Můj otec zemřel ve čtvrtek v pohodlí domova. Vždy ho budu milovat. Měl nádherný život a byl to ten nejlepší otec, jakého si můžete přát. Ovlivnil tolik životů. Prosím připijte si na něj a koukněte na nějaký film nebo seriál, kde hrál. Oslavujte velké herectví,“ napsal na Twitteru Devon Welsh.

Kenneth za svoji hereckou kariéru ztvárnil stovky rolí. Zahrál si například ve známém filmu Martina Scorseseho Letec, kde hrál hlavní roli Leonardo DiCaprio, nebo v oblíbeném hororu V moci ďábla. Nejvíc se ale proslavil zřejmě účinkováním ve slavném seriálu Davida Lynche Městečko Twin Peaks, kde dokonale ztvárnil bývalého agenta FBI, který se vydal na dráhu psychopatického okultního vraha.

„Windom je zlá postava, která si nemůže pomoct. Ale je v něm také hravost – nádech humoru a ironie. A také jeho schopnost přetvářet se, že je na sebe ve skutečnosti hrdý, jako bych byl i já,“ popsal před lety postavu Windoma Earla.

Web Daily Mail připomíná i jeho vzpomínky na Davida Lynche. „Byl tak šílený, že jste nikdy nevěděli, s čím přijde příště. Jednou z hlavních věcí, které si pamatuji, je to, že David velmi podporoval své herce. Myslím, že je prostě miluje.“

Kanadský herec usilovně pracoval prakticky až do své smrti. Několik snímků, které ještě stihl natočit, teprve půjdou do světových kin.

Tagy: