reklama

Simpsonovi slaví výročí. Populární rodinka se na obrazovkách objevila před 32 lety

Přesně před 32 lety spatřil světlo světa první díl seriálu Simpsonovi. Od té doby už vzniklo neuvěřitelných 33 sérií. Ze seriálu se stal světový fenomén a jeho popularita trvá dodnes. Seriál můžete sledovat na Prima COOL.

reklama

Poprvé se Simpsonovi na televizních obrazovkách objevili 19. dubna roku 1987. Nejdříve jako dvouminutový skeč a následně si vysloužili plnohodnotný samostatný seriál. První díl se vysílal 17. prosince 1989. V Česku žlutou rodinku samozřejmě spojují nezapomenutelné hlasy našich herců.

„Frčí to teda fest. Zaplať Bůh, že alespoň Bart a celí Simpsonovi zůstávají pořád stejní. To je vlastně taková neměnná konstanta. Až se něco stane s nima, tak normálně přijde konec světa,“ řekl pro CNN Prima NEWS dabér Martin Dejdar, který propůjčil svůj hlas Bartovi.

„Je to vlastně seriál úplně pro všechny bez nějakého věkového limitu. Myslím si, že je super, že hlavní hrdinové seriálu vůbec nestárnou a zůstávají pořád stejní,“ řekla Ludmila Molínová, která dabovala matku ředitele školy Skinnera, bláznivou ženu s kočkami Eleanor či Lisu.

Podle režiséra Zdeňka Štěpána jsou Simpsonovi rodina, ve které se každý vidí, právě proto má seriál takový úspěch. „Dvě, tři děti, táta máma. Táta má rád na pivo, máma to všechno řídí, taková normální rodinka to je,“ okomenotval Štěpán.

Podobně to vidí také herec Jiří Lábus, který dabuje Marge. „Je to univerzální rodina. Seriál se může hrát třeba i v Číně. Jsou to vlastně rodinné problémy, které se můžou odehrát komukoliv ve světě. Je to docela vztahový seriál, tak proto je to asi každému blízké,“ doplnil.

Často můžeme také zaznamenat, že se v Simpsonových objeví postavy nebo situace, které se pak třeba stanou i v reálném životě. Například v roce 1993 vznikl díl, kdy Springfield zachvátil vir typu chřipky, který se přenáší kapénkami. Tento vir pocházel z Asie. V seriálu se objevil také útok na Kapitol.

Tagy:
Simpsonovi výročí seriál USA Martin Dejdar Jiří Lábus Ludmila Molínová

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama