reklama

ŠK Slovan Bratislava je novým hráčem na poli esportu. Sází na čtrnáctiletý talent

ŠK Slovan Bratislava esport
Foto: Karin Dietiová

Prvním slovenským fotbalovým klubem, který vstoupil do světa esportu, byl v roce 2018 AS Trenčín. Na něj letos navázal Spartak Trnava, rival Slovanu Bratislava. Své síly tyto dva kluby nyní mohou poměřit i na virtuálním trávníku ve hře FIFA 20.

reklama

Přestože nejnovější ročník virtuálního fotbalového titulu FIFA 21 už klepe na dveře, ŠK Slovan Bratislava se rozhodl na nic nečekat a ještě před konáním Mistrovství Slovenska pod svá křídla přibral dva talentované hráče. Mladší z dvojice jeho nejnovějších přírůstků má pouhých čtrnáct let a velmi slibný start kariéry, druhý hráč pak do týmu přináší množství zkušeností z domácí i zahraniční scény.

Jsem dost rád, že dnes můžeme oficiálně oznámit založení naší e-sportovní divize. Už déle jsme tuto oblast sledovali a nakonec jsme dospěli k dohodě s dvěma talentovanými hráči, kteří budou reprezentovat značku ŠK Slovan na domácí i mezinárodní scéně. Vznik e-sportovní divize vnímáme jako výbornou příležitost rozšířit povědomí o značce i mezi mladší generaci, která se nejčastěji věnuje počítačovým a konzolovým hrám. Věříme, že i naši fanoušci, kteří mají rádi počítačové či konzolové hry nebo sledují události v e-sportu, si přijdou na své a budou podporovat naše hráčů,"

vyjádřil se generální ředitel klubu Ivan Kmotrík ml.

Známějším jménem, které bude reprezentovat bratislavský Slovan, je Tomáš 'rSp17' Laki (v minulosti na scéně známý jako Tomáš Smrtník, pozn. red.). V domácích vodách si za devět let působnosti vybudoval dobrou pověst především díky svému působení v Gunrunners, v jejichž barvách si na mistrovství ČR vybojoval zlato. Významným úspěchem byla i jeho kvalifikace na obří turnaj v rámci IEM Katowice. V poslední době Tomáš na scéně příliš aktivně nepůsobil, ale jeho zkušenosti a výborné výsledky nelze opomenout.

Těším se, že jako rodilý Bratislavan budu na domácích i mezinárodních turnajích reprezentovat modré barvy. Je to čest, ale zároveň závazek, protože ve Slovanu se od vás očekávají vždy jen vítězství. Jsem nadšený z tohoto projektu a těším se, že jsme s klubem našli společnou řeč a rozjeli e-sportovní divizi,"

prohlásil rSp17.

Po boku Tomáše bude v modrém dresu hájit barvy Slovanu i mladičký Lukáš 'lumasa2' Móri, který ještě nemá ani občanský průkaz. I přesto už ale o sobě na scéně stihl dát vědět – jako jediný slovenský hráč se dokázal probojovat do finále MČSR, na nějž bohužel nemohl odcestovat. I tak lze ale s jistotou říci, že se jedná o velkou naději slovenské FIFA scény s nemalými cíli.

Velmi se těším na působení ve Slovanu Bratislava. Mé cíle do budoucna jsou co nejlépe reprezentovat svůj klub, rodinu i sebe sama. Chtěl bych se umisťovat na nejvyšších příčkách v rámci československé FIFA scény a vyhrát i mistrovství Slovenska."
Tagy: esport videohry FIFA fotbal ŠK Slovan Bratislava Gaming Spartak Trnava
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama