CNN Prima News skleník

skleník

Výpis příspěvků ke štítku „skleník“

Česká rajčata do 24h od sklizně v prodejnách Kaufland

Nejchutnější rajčata jsou ta čerstvě sklizená. A právě taková už přes dva roky na pulty Kauflandu posílá pěstitel Lukáš Rázl pod značkou Naše rajče. „Je skvělé, že Kaufland spolupracuje s lokálními dodavateli, kteří produkují poctivou českou zeleninu. Díky tomu mohou mít zákazníci dnes utržené rajče v obchodě do 24 hodin,“ uvedl Rázl, jehož dva skleníky v Tušimicích u Kadaně zajišťují úrodu nepřetržitě. Navíc jsou ekologické, protože využívají odpadové teplo, dešťovou vodu a přírodní opylování rostlin.

Botanická zahrada Praha: Svět na pětadvaceti hektarech denně křižuje elektromobil

Co má společného Botanická zahrada Praha a elektromobily společnosti Hyundai? Lásku k přírodě a snahu o co nejšetrnější zacházení se životním prostředím při využití moderních technologií. I proto se společnost Hyundai stala v loňském roce generálním partnerem pražské botanické zahrady a pomáhá rozvíjet zdejší expozice a realizovat řady nových projektů. Vzpomeňte si na to, až se sem někdy vydáte na návštěvu a potkáte tu zaměstnance v elektromobilech, jak tiše křižují zdejší cesty.

Nejčastější škůdci a choroby rostlin v zahradě

Škůdci a choroby nám v zahradě umějí pěkně zkomplikovat život. Nejen, že oslabují rostliny, které při silném napadení mohou až uhynout, ale mnohokrát dochází i k přenosu některých škůdců a chorob z jednoho druhu rostliny na jiný. Přínášíme přehled těch nejčastějších, které napadají rostliny na zahradě nejvíce.

Jak pěstovat révu? Zkuste minivinici

V poslední době se stává módním trendem pěstování vinné révy mimo vinařské oblasti. Největší zájem je o stolní odrůdy. Základním úkolem každého budoucího pěstitele je zvolit správné stanoviště a odrůdu.

Reportáž z Polska: Rozvolněná země slaví Valentýna v kinech, hotelech i mezi palmami

Polsko o víkendu masivně rozvolnilo. Otevřely se sjezdovky, kina, hotely i bazény. „Vláda už musela někde povolit šrouby, protože ze všech stran čelí protestům. Demonstrují ženy, bojuje se za svobodný tisk, ve společnosti je stále větší napětí,“ říká 29letý Sebastian Kocharski z dvousettisícových Gliwic. S přítelkyní se právě prochází znovu otevřenými palmovými skleníky.