reklama

Škoda vyhrála tendr na policejní auta. Dodatečná výbava cenu Scaly zdvojnásobila

Škoda Scala ve službách policie
Zdroj: Škoda Auto

Mladoboleslavská automobilka má do roku 2024 dodat české policii na 1 200 vozů Škoda Scala. Auta budou už včetně speciálního vybavení či polepů. I proto vyjdou o téměř 300 tisíc korun dráž než osobní verze.

reklama

Největší česká automobilka vyhrála policejní tendr na nová služební vozidla. Jde o velkou zakázku v hodnotě 840 milionů korun bez DPH, za kterou police během následujících čtyř let dostane z Mladé Boleslavi 1 200 vozů Škoda Scala. Jeden z nich tak vychází na 700 tisíc korun bez daně.

Policie má zájem o model s benzinovým motorem 1.5 TSI a automatickou převodovkou DSG. Takové auto v civilním provedení vyjde podle aktuálního ceníku Škody na 552 900 korun včetně DPH. Pokud bychom tedy přičetli daň i k policejní zakázce, jsou objednaná vozidla o 294 100 korun dražší.

Policejní speciál dostane třeba sedadla s odolnou látkou nebo mříž.
Policejní speciál dostane třeba sedadla s odolnou látkou nebo mříž.
Zdroj: Škoda Auto

Škoda ale za tuto cenu dodá poměrně bohatou výbavu. Vůz upravený pro potřeby policie by měl mít ve standardu například šest airbagů, startování tlačítkem, přední mlhovky, zadní parkovací senzory, autorádio s Bluetooth, manuální klimatizaci nebo čalounění sedadel odolnější látkou.

Polepy i úpravy podvozku

„Na základě podepsané rámcové smlouvy se automobily předávají s policejními polepy a speciálním vybavením, které zahrnuje montážní sadu mobilního terminálu pro radiostanici s instalovaným výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením, práškový hasicí přístroj, kameru Garmin sledující dění před vozidlem, demontovatelnou mříž oddělující prostor pro posádku od zavazadelníku a další položky nezbytné pro výkon služby,“ informuje tisková zpráva Škody Auto.

Škoda navíc musí upravit i mechanické součásti vozu. To proto, aby si Scala poradila s větší zátěží, kterou s sebou speciální výbava přináší. Úpravou proto projdou zadní nápravy všech dodaných kusů. Auta dostanou odlišné pružiny, tlumiče a robustnější kryty motoru či převodovky.

Není to poprvé, co se Škoda Scala hlásí do služby u policie. Mladá Boleslav už v minulosti dodala 640 kusů pro potřeby krajských ředitelství, šlo ale o civilní modely bez policejních polepů. V barvách policie se tak Scala objeví poprvé. Od roku 1993 Škoda dodala české policii na 20 tisíc služebních vozů. Policisté také jezdí vozy konkurenční značky Hyundai. Jde například o SUV Tucson nebo elektromobily Ioniq.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Školství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

V prvním květnovém týdnu se deváťáci zapotili při konání přijímacích zkoušek na své vysněné školy. Po jejich dopsání však na mnohé z nich padla skepse. Studenti se často bouří kvůli obtížnosti zkoušek, především té z matematiky. Podle nich bylo nemožné i s nastaveným časem test stihnout. Rodiče dětí pak podtrhují fakt, že se žáci od začátku školního roku prezenčně téměř neučili. Kromě kritiky vůči Cermat však přichází i ta vůči samotným dětem.

Porovnali jsme novou Škodu Fabia s úhlavními konkurenty. Výsledek nás překvapil
Tentokrát covid fotbalovou Opavu nezachránil. Po remíze se Zlínem padá do druhé ligy
Tři kluby věří ve zmrtvýchvstání Superligy. Nenechávají si líbit výhrůžky ostatních
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama