reklama
CNN Prima News dopravní policie

dopravní policie

Výpis příspěvků ke štítku „dopravní policie“

Nevěřte hospodským řečem, varuje šéf dopravní policie. Slibuje přísnější bodový systém

25. srpna 2021 09:25

Policie přichází s novou mediální kampaní, od které si slibuje snížení množství nehod na českých silnicích. Ředitel služby dopravní policie ČR Jiří Zlý v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS uvedl, že jen za poslední desetiletí v Česku kvůli nepřiměřené rychlosti zemřelo přes dva tisíce lidí. Rychlá jízda podle něj mnohdy ani nic neřeší, protože mnoho času neušetří. Zlý také přiznal, že by byl pro zpřísnění bodového systému.

Motorkáři, pozor! Za využívání boxu pro cyklisty na semaforech hrozí vysoké pokuty

15. května 2021 11:27

Křižovatky se světelnou signalizací jsou mnohdy velmi komplikované a znát všechna jejich pravidla bývá pro většinu řidičů nadlidský úkol. Některé zásady jsou však zcela jednoznačné, přesto je mnozí porušují– například najíždění do prostoru pro cyklisty „na semaforech“. Častými narušiteli této zóny bývají především motorkáři.

Mnoho řidičů nepoužívá blinkry správně. Víte, kdy je zapnout a kdy naopak ne?

19. března 2021 16:14

Ukazatele směru jsou základním komunikačním prostředkem mezi účastníky silničního provozu. Někteří řidiči je ale stále používají laxně, často si nejsou jistí, před kterými úkony musí „vyhodit blinkr“, nebo dokonce považují blikání za nadbytečné. To má samozřejmě za následek snížení plynulosti, ale hlavně bezpečnosti provozu. Správné používání směrovek přitom není žádná věda, stačí se řídit jasně předepsanými pravidly.

Bezdůvodně pomalá jízda může být nebezpečná. Česko ji ve statistikách neuvádí

19. října 2020 23:26

Bezdůvodně pomalá jízda je v České republice brána jako přestupek. Policisté ji ale ve statistikách nezaznamenávají, na rozdíl od Velké Británie, Polska nebo Austrálie, kde tyto řidiče vedou v evidenci. Podle expertů z Vize nula, organizace, která si klade za cíl dosáhnout nuly mrtvých na našich silnicích, je na čase bezdůvodně pomalou jízdu začít sledovat.

Řidiči pozor! Policisté uspořádali velkou bezpečnostní akci. Hlídají i ze vzduchu

28. srpna 2020 10:40
Aktualizováno

Již od čtvrtka se na českých komunikacích vyskytuje hojné množství policejních hlídek. Důvodem je akce zaměřená na bezpečnost v dopravě. Strážci zákona dohlížejí především na dodržování povolené rychlosti, respektování zákazu pití alkoholu či telefonování za volantem. Na pomoc si přivolali i vrtulníky. Akce potrvá do neděle.

D1 ve směru na Prahu byla u Ostrovačic kvůli nehodě zcela uzavřená

13. července 2020 15:39

Nehoda nákladního auta dnes krátce po 14:30 zablokovala dálnici D1 ve směru z Brna na Prahu na 177,5. kilometru. Policisté od 15:00 po příjezdu odtahového vozu dálnici zcela uzavřeli, řekla mluvčí jihomoravských policistů Lenka Drahokoupilová. Do 16:45, kdy byl provoz obnoven, se vytvořila až dvacetikilometrová kolona. Nikdo nebyl zraněn..

reklama