CNN Prima News dopravní policie

dopravní policie

Výpis příspěvků ke štítku „dopravní policie“

Staňte se policistou aneb Hrdinou každý den: Dopravní služba

Nejčastěji si jich všímáme při dopravních nehodách, k nimž vyjíždějí několikrát denně. Dopravní policisté jsou ale zásadním článkem v řetězu zajišťující naše bezpečí a pořádek. Hlídají provoz na silnicích a dálnicích, stíhají ty, kteří porušují nastavená pravidla, pomáhají řešit dopravní karamboly, často se přímo účastní i záchrany lidských životů. Mezi priority dopravní policie toho ale patří podstatně víc. Být dopravním policistou znamená dokázat v sobě snoubit zodpovědnost, schopnost rychlého rozhodování a pochopitelně špičkových řidičských dovedností.

Černé Velikonoce na silnicích. Při nehodách zemřeli čtyři lidé, zranilo se jich 167

Při dopravních nehodách o prodlouženém velikonočním víkendu přišli letos v Česku o život čtyři lidé – dva řidiči osobních automobilů, jeden spolujezdec a jeden motocyklista. Jeden člověk zemřel v pátek, další v neděli, dvě smrtelné nehody se staly v pondělí. Loni bylo obětí od Velkého pátku do Velikonočního pondělí pět. Vyplývá to z údajů, které poskytl ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Nevěřte hospodským řečem, varuje šéf dopravní policie. Slibuje přísnější bodový systém

Policie přichází s novou mediální kampaní, od které si slibuje snížení množství nehod na českých silnicích. Ředitel služby dopravní policie ČR Jiří Zlý v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS uvedl, že jen za poslední desetiletí v Česku kvůli nepřiměřené rychlosti zemřelo přes dva tisíce lidí. Rychlá jízda podle něj mnohdy ani nic neřeší, protože mnoho času neušetří. Zlý také přiznal, že by byl pro zpřísnění bodového systému.

Mnoho řidičů nepoužívá blinkry správně. Víte, kdy je zapnout a kdy naopak ne?

Ukazatele směru jsou základním komunikačním prostředkem mezi účastníky silničního provozu. Někteří řidiči je ale stále používají laxně, často si nejsou jistí, před kterými úkony musí „vyhodit blinkr“, nebo dokonce považují blikání za nadbytečné. To má samozřejmě za následek snížení plynulosti, ale hlavně bezpečnosti provozu. Správné používání směrovek přitom není žádná věda, stačí se řídit jasně předepsanými pravidly.