
Děsivý nález v klatovském podchodu: V kaluži krve objevili mrtvé tělo, případ šetří policie
Velikonoční svátky jsou tu a spolu s nimi také vyšší počet dopravních nehod. Češi si během velikonočního veselí rádi dopřávají alkohol, což se mnohdy promítne i na silnicích. Nezodpovědné chování ale může řidiče přijít velice draho. Pokud způsobí nehodu a zjistí se u nich přítomnost alkoholu, pojišťovna po nich může vymáhat peníze. Ani povinné ručení viníky nezachrání, upozorňuje Jan Řezníček, ředitel odboru likvidací pojistných událostí ČSOB Pojišťovny.
V případu záhadného zranění šéfa dopravní policie Jiřího Zlého se objevily další informace. Zatímco Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyšetřování závažného poranění odložila, rodina přišla s tím, že policistu praštil do hlavy jeho partner. Jiří Zlý zkolaboval na výjezdní poradě před více než rokem, od té doby je ve vážném stavu. K nešťastné události se teď vyjádřila jeho dcera.
Vyšetřovatelé odložili případ zranění šéfa dopravní policie Jiřího Zlého. Policista zkolaboval zhruba před rokem na výjezdní poradě, od té doby je ve vážném stavu. Měl zranění na hlavě a lehké krvácení do mozku. Generální inspekce bezpečnostních sborů prověřovala neposkytnutí první pomoci i napadení, ani jedno se ale neprokázalo.
Okolnosti zranění šéfa celorepublikové dopravní policie jsou stále nejasné. Skončil v nemocnici poté, co zhruba před rokem zkolaboval na výjezdní poradě a stále je ve vážném stavu. Případ řešila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) a zabývá se jím také Úřad vnitřní kontroly policejního prezidia.
Šéf dopravní policie Jiří Zlý je již déle než rok v pracovní neschopnosti. A to kvůli zranění, které měl utrpět během policejní výjezdní porady. Okolnosti jeho zranění zkoumala Generální inspekce bezpečnostních sborů a moravskoslezští kriminalisté. Do případu se zapojila rovněž Zlého rodina, která zvažuje právní kroky proti jeho manželovi Markovi. Ten se však proti veškerým podezřením důrazně brání a tvrdí, že s událostí nemá nic společného.
Návštěvy blízkých, koledování i rodinné sešlosti – velikonoční veselí je často spjato s popíjením alkoholu. Dopravní expert a vedoucí BESIP Tomáš Neřold v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS rozebral, jak se alkohol v krvi podepisuje na jízdě. Nejúčinnější prevencí nehod způsobených alkoholem jsou podle něj policejní kontroly. Ty v tomto období zintenzivňují, řekl policejní mluvčí. Data Portálu nehod přitom ukazují, že nejvíce nehod s alkoholem připadá na dobu kolem třetí hodiny ranní. Smutný prim v tomto ohledu drží Plzeňský kraj.
Na nebezpečné předjíždění nákladních vozů na dálnici D1 se zaměřili moravskoslezští dopravní policisté. Ve spolupráci s kolegy z Letecké služby se jim podařilo zachytit celkem 16 šoférů, kteří se dopustili předjíždění v nedostatečné rychlosti či jiných dopravních prohřešků. Záběry hazardu za volantem policisté nyní zveřejnili. O celé akci informovali na svých stránkách.
Policisté při výběru pokut přitvrdili. Zatímco v loňském lednu vybrali za přestupky 22,1 milionu korun, letos částka dosáhla více než dvojnásobku, činila 49,3 milionu korun. Pokutovaných přitom bylo v obou obdobích přibližně stejně. Třeba odmítnutí testu na alkohol či drogy vyjde velmi draho. Pokud řidič kamionu způsobí smrtelnou nehodu s přetíženým tahačem, může si vyslechnout i desetiletý verdikt. Data zveřejnil web iDnes.cz.
Policista v Bratislavě málem zastřelil svého kolegu. Rána ze zbraně se ozvala z policejní ubytovny, dopravní policista skončil s kulkou v břiše v kritickém stavu v nemocnici, kam ho odvezl sám střelec. Jak k incidentu došlo, vyšetřuje inspekce. O případu informovala TV JOJ.
Dopravní policii došla trpělivost s neukázněnými řidiči, a proto si na ně posvítila z ptačí perspektivy. S pomocí dronů totiž dokáže mnohem snadněji odhalovat nebezpečné manévry, které mohou končit tragicky. Mezi nejčastější nešvary šoférů patří riskantní předjíždění na horizontu nebo na místech, kde je zakázané.
Navigace bývá dobrým pomocníkem, ale někdy řidiče dokáže pořádně zmást a zavést ho tam, kam vůbec nechtěl. Není zkrátka dobré jí slepě důvěřovat. Své o tom ví řidička z Ostravy, která s autem skončila v kolejišti.
V přepočtu asi 2,5 milionu korun vybraných na pokutách zpronevěřil dopravní policista z Banské Bystrice. A pak s nimi beze stopy zmizel neznámo kam. Inspektoři tamního ministerstva vnitra po něm stále pátrají.