CNN Prima News dopravní policie

dopravní policie

Výpis příspěvků ke štítku „dopravní policie“

Staňte se policistou aneb Hrdinou každý den: Dopravní služba

29. září 2022 14:28

Nejčastěji si jich všímáme při dopravních nehodách, k nimž vyjíždějí několikrát denně. Dopravní policisté jsou ale zásadním článkem v řetězu zajišťující naše bezpečí a pořádek. Hlídají provoz na silnicích a dálnicích, stíhají ty, kteří porušují nastavená pravidla, pomáhají řešit dopravní karamboly, často se přímo účastní i záchrany lidských životů. Mezi priority dopravní policie toho ale patří podstatně víc. Být dopravním policistou znamená dokázat v sobě snoubit zodpovědnost, schopnost rychlého rozhodování a pochopitelně špičkových řidičských dovedností.

Černé Velikonoce na silnicích. Při nehodách zemřeli čtyři lidé, zranilo se jich 167

19. dubna 2022 10:11

Při dopravních nehodách o prodlouženém velikonočním víkendu přišli letos v Česku o život čtyři lidé – dva řidiči osobních automobilů, jeden spolujezdec a jeden motocyklista. Jeden člověk zemřel v pátek, další v neděli, dvě smrtelné nehody se staly v pondělí. Loni bylo obětí od Velkého pátku do Velikonočního pondělí pět. Vyplývá to z údajů, které poskytl ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Začátek roku je na silnicích tragičtější než loni. V úterý zemřelo pět lidí

2. března 2022 17:08

V úterý zemřelo při dopravních nehodách v Česku pět lidí. První březnový den je tak druhým nejtragičtějším od začátku roku. Více životů, šest, vyhaslo na silnicích pouze v pátek 14. ledna. Vyplývá to z průběžných statistik na webu dopravní policie. Od začátku letošního roku do konce února zemřelo při nehodách v Česku 57 lidí, o dva více než loni.

Další úprava zkoušek v autoškole: Přibyde víc otázek. Zkuste si, jak byste obstáli

18. ledna 2022 10:36

Dalších 38 nových otázek bude od poloviny února součástí zkoušek autoškol. Poprvé mezi nimi budou zařazeny i video otázky. Nová sada testů se věnuje například jízdě za snížené viditelnosti či řešení situací na různých typech křižovatek. Nové zkušební otázky v úterý představili zástupci ministerstva dopravy, autoškol a dopravní policie.

Nevěřte hospodským řečem, varuje šéf dopravní policie. Slibuje přísnější bodový systém

25. srpna 2021 09:25

Policie přichází s novou mediální kampaní, od které si slibuje snížení množství nehod na českých silnicích. Ředitel služby dopravní policie ČR Jiří Zlý v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS uvedl, že jen za poslední desetiletí v Česku kvůli nepřiměřené rychlosti zemřelo přes dva tisíce lidí. Rychlá jízda podle něj mnohdy ani nic neřeší, protože mnoho času neušetří. Zlý také přiznal, že by byl pro zpřísnění bodového systému.

Motorkáři, pozor! Za využívání boxu pro cyklisty na semaforech hrozí vysoké pokuty

15. května 2021 11:27

Křižovatky se světelnou signalizací jsou mnohdy velmi komplikované a znát všechna jejich pravidla bývá pro většinu řidičů nadlidský úkol. Některé zásady jsou však zcela jednoznačné, přesto je mnozí porušují– například najíždění do prostoru pro cyklisty „na semaforech“. Častými narušiteli této zóny bývají především motorkáři.

Mnoho řidičů nepoužívá blinkry správně. Víte, kdy je zapnout a kdy naopak ne?

19. března 2021 16:14

Ukazatele směru jsou základním komunikačním prostředkem mezi účastníky silničního provozu. Někteří řidiči je ale stále používají laxně, často si nejsou jistí, před kterými úkony musí „vyhodit blinkr“, nebo dokonce považují blikání za nadbytečné. To má samozřejmě za následek snížení plynulosti, ale hlavně bezpečnosti provozu. Správné používání směrovek přitom není žádná věda, stačí se řídit jasně předepsanými pravidly.

Bezdůvodně pomalá jízda může být nebezpečná. Česko ji ve statistikách neuvádí

19. října 2020 23:26

Bezdůvodně pomalá jízda je v České republice brána jako přestupek. Policisté ji ale ve statistikách nezaznamenávají, na rozdíl od Velké Británie, Polska nebo Austrálie, kde tyto řidiče vedou v evidenci. Podle expertů z Vize nula, organizace, která si klade za cíl dosáhnout nuly mrtvých na našich silnicích, je na čase bezdůvodně pomalou jízdu začít sledovat.