reklama
CNN Prima News školní rok

školní rok

Výpis příspěvků ke štítku „školní rok“

Když vidíte plakat děti, neudržíte se. Ředitelka školy ve Vraném končí kvůli opatřením

Spor o testování ve škole ve Vraném u Slaného vrcholí. Ředitelka školy, která se rozhodla nechat dodržování protiepidemických opatření školních dětí na rozhodnutí rodičů, podala ve škole výpověď. A to i jako učitelka. Přidala se tak ke svým kolegyním. Situace se ale dotkla i školáků. Jedenáct dětí se rozhodlo přejít na individuální vzdělávání a některé další přecházejí do jiných základních škol.

Šéf středoškoláků: Začátek školního roku může být stresující, obzvlášť po pandemii

Začátek roku by měl sloužit hlavně k tomu, aby si žáci znovu zvykli, že musí ráno vstávat či být ve škole do pozdnějších hodin. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl předseda středoškolské unie Ondřej Nováček. „S návratem do škol se také ukázalo, že je třeba přestat tabuizovat téma duševního zdraví,“ podotkl v pořadu Nový den s tím, že se pandemie značně podepsala na psychice studentů.

Prázdniny končí a peněženky rodičů čeká průvan. Kolik stojí vypravit dítě do školy?

Dva měsíce prázdnin jsou téměř u konce a rodiče už pro své školou povinné ratolesti nakupují výbavu na nový školní rok. Její pořízení může vyjít na několik tisíc a sumy se šplhají až k 10 či 15 tisícům. Podle toho, co si můžete dovolit a jak moc (ne)chcete na svém dítěti šetřit. Finanční zátěž se násobí adekvátně počtu dětí, které do lavic vypravujete.

Vláda si s pravidly pro školy dala opět na čas. Roušky bych nezaváděl, říká Baxa

Učitelé i rodiče stále čekají na finální pravidla, která budou od začátku nového školního roku platit ve školách. V pondělí večer o nich má jednat vláda. Podle místopředsedy ODS Martina Baxy ale přichází pozdě. „Opakuje se stejná situace jako loni o prázdninách,“ uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS s tím, že pravidla budou založena spíše na dojmech a nebudou vycházet z konkrétních dat.

reklama