reklama
CNN Prima News školní rok

školní rok

Výpis příspěvků ke štítku „školní rok“

Když vidíte plakat děti, neudržíte se. Ředitelka školy ve Vraném končí kvůli opatřením

3. září 2021 22:15

Spor o testování ve škole ve Vraném u Slaného vrcholí. Ředitelka školy, která se rozhodla nechat dodržování protiepidemických opatření školních dětí na rozhodnutí rodičů, podala ve škole výpověď. A to i jako učitelka. Přidala se tak ke svým kolegyním. Situace se ale dotkla i školáků. Jedenáct dětí se rozhodlo přejít na individuální vzdělávání a některé další přecházejí do jiných základních škol.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Testování ve školách. Do jaké míry je přesné a co to ovlivní?

2. září 2021 18:29

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Záhadné testování. I tak se mluví o situaci na základní škole v Rokycanech. Prvního září tam totiž antigenní testy odhalily 24 pozitivních žáků. Tedy naprostý opak oproti zbytku republiky, kde ředitelé hlásí minimum nakažených. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Šéf středoškoláků: Začátek školního roku může být stresující, obzvlášť po pandemii

1. září 2021 10:41

Začátek roku by měl sloužit hlavně k tomu, aby si žáci znovu zvykli, že musí ráno vstávat či být ve škole do pozdnějších hodin. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl předseda středoškolské unie Ondřej Nováček. „S návratem do škol se také ukázalo, že je třeba přestat tabuizovat téma duševního zdraví,“ podotkl v pořadu Nový den s tím, že se pandemie značně podepsala na psychice studentů.

Prázdniny končí a peněženky rodičů čeká průvan. Kolik stojí vypravit dítě do školy?

30. srpna 2021 08:12

Dva měsíce prázdnin jsou téměř u konce a rodiče už pro své školou povinné ratolesti nakupují výbavu na nový školní rok. Její pořízení může vyjít na několik tisíc a sumy se šplhají až k 10 či 15 tisícům. Podle toho, co si můžete dovolit a jak moc (ne)chcete na svém dítěti šetřit. Finanční zátěž se násobí adekvátně počtu dětí, které do lavic vypravujete.

Ředitel školy: Pravidla jsou přitažená za vlasy. V rouškách může skončit i celá třída

26. srpna 2021 21:46

Pravidla pro návrat dětí do škol po prázdninách jsou podle ředitele školy Tomáše Ptáčka přitažená za vlasy. „Je toho hodně, určitý respekt však k nemoci musí být. Budeme se proto řídit tím, co bude dané,“ sdělil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Psycholog Václav Mertin doplnil, že Češi jsou vynalézaví a situace ve školách nebude tak hrozivá.

Soutěžte se Showtimem o balíček psacích a kreativních potřeb od Centropenu

22. srpna 2021 19:54

Prázdniny končí a škola je za dveřmi. Školáci budou potřebovat pořádnou výbavu, a proto zbystřete. Showtime společně s partnerem Centropen si pro 3 z vás připravily exkluzivní balíčky psacích a kreativních potřeb tradičního českého výrobce Centropen. Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak už jen počkat a mít trochu toho štěstíčka!

Vláda si s pravidly pro školy dala opět na čas. Roušky bych nezaváděl, říká Baxa

16. srpna 2021 15:36

Učitelé i rodiče stále čekají na finální pravidla, která budou od začátku nového školního roku platit ve školách. V pondělí večer o nich má jednat vláda. Podle místopředsedy ODS Martina Baxy ale přichází pozdě. „Opakuje se stejná situace jako loni o prázdninách,“ uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS s tím, že pravidla budou založena spíše na dojmech a nebudou vycházet z konkrétních dat.

reklama