CNN Prima News školní rok

školní rok

Výpis příspěvků ke štítku „školní rok“

Cukání nohama a podivný smích. Putinův bizarní projev znovu vyvolal pochyby o jeho zdraví

5. září 2022 14:58

Lidé na sociálních sítích rozebírají čtvrteční vystoupení ruského prezidenta Vladimira Putina před školáky v Kaliningradu. Bizarní projev šéfa Kremlu obsahoval mimo jiné zkreslený výklad historie či nikým nepochopený vtip o „gumovém zadku“. Novináři rovněž zpozorovali Putinovo škubání nohou či podivný smích. Znovu se tak spekuluje, zda ruská hlava státu netrpí vážnějšími zdravotními problémy.

Napřed do zátylku, pak čelo na stůl. Někdejší školáci vzpomínají na tresty za vysvědčení

30. června 2022 07:19

Poslední školní den často provázely tělesné tresty, a to ještě v devadesátých letech. „Když jsem přinesl na vysvědčení čtyřku z češtiny nebo z matiky, dostal jsem vařechou,“ vzpomíná 38letý Václav Zdrhal. Za komunismu někteří rodiče špatné vysvědčení „odměňovali“ i důtkami, fyzické násilí v rodinách bylo běžné i v meziválečném Československu a za monarchie. Strach z výprasku mnohdy vedl i k sebevraždám dětí a teenagerů.

Pomáhá překladač i angličtina. Výuku Ukrajinců ve školách komplikuje jazyk, co s nimi dál?

14. dubna 2022 06:48

České základní školy se plní dětmi, které prchly před válkou na Ukrajině. Některé je rovnou přijaly, jiné pro ně vytvořily adaptační skupiny. Největší problém novým žákům zatím dělá jazyk. Se spolužáky i učitelkami mluví anglicky, případně rusky nebo jim pomáhá překladač. Na češtině ale pracují. Od září by se totiž měly děti, které v Česku zůstanou, povinně zapojit do standardní výuky.

Když vidíte plakat děti, neudržíte se. Ředitelka školy ve Vraném končí kvůli opatřením

3. září 2021 22:15

Spor o testování ve škole ve Vraném u Slaného vrcholí. Ředitelka školy, která se rozhodla nechat dodržování protiepidemických opatření školních dětí na rozhodnutí rodičů, podala ve škole výpověď. A to i jako učitelka. Přidala se tak ke svým kolegyním. Situace se ale dotkla i školáků. Jedenáct dětí se rozhodlo přejít na individuální vzdělávání a některé další přecházejí do jiných základních škol.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Testování ve školách. Do jaké míry je přesné a co to ovlivní?

2. září 2021 18:29

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Záhadné testování. I tak se mluví o situaci na základní škole v Rokycanech. Prvního září tam totiž antigenní testy odhalily 24 pozitivních žáků. Tedy naprostý opak oproti zbytku republiky, kde ředitelé hlásí minimum nakažených. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

REPORTÁŽ: Testy jsou otrava, raději očkování, hlásili studenti. Testovala se ale většina

1. září 2021 15:54

Testování ve škole je otravné, raději se nechám očkovat, znělo z řad studentů na Střední lesnické škole v Písku. Mezi třeťáky se ve středu otestovala většina třídy, z celé školy téměř 70 procent. Někteří proto, že u nich ještě neuběhlo 14 dní od druhé dávky vakcíny. Jiní přiznávají, že vakcíně nevěří, ale na ověřování faktů jsou prý líní.

Šéf středoškoláků: Začátek školního roku může být stresující, obzvlášť po pandemii

1. září 2021 10:41

Začátek roku by měl sloužit hlavně k tomu, aby si žáci znovu zvykli, že musí ráno vstávat či být ve škole do pozdnějších hodin. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl předseda středoškolské unie Ondřej Nováček. „S návratem do škol se také ukázalo, že je třeba přestat tabuizovat téma duševního zdraví,“ podotkl v pořadu Nový den s tím, že se pandemie značně podepsala na psychice studentů.

Plaga: Školy se musí zaměřit na doučování. Testování se možná protáhne

1. září 2021 07:43

Žáky i učitele čeká podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) náročný školní rok, cílem je ale děti vzdělávat prezenčně a zmenšit mezery mezi jejich znalostmi. „Školám jsme mimo jiné dali metodiku, jak mají postupovat u žáků, kteří jsou ohroženi a potřebují pomoc skrze doučování. Na začátku školního roku nepůjde o dohánění látky, ale o zmapování situace,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.