reklama

Školy v době koronavirové: Termokamera u vstupu a rozdělení na skupiny

Studenti středních škol se v pondělí mohou vrátit do lavic. Své brány otevřelo i Gymnázium Františka Křižíka v Plzni, kde jsou studenti rozděleni do dvou skupin a termokamera u vstupu odhalí každého se zvýšenou teplotou. Podle ředitelky gymnázia Šárky Chvalové dětem chyběl sociální kontakt, osobní interakce a praktická výuka. Naučili se podle ní učit, vyhledávat si informace a pracovat sami na sobě, ale to je dle Chvalové pořád málo.

reklama

Studenti gymnázia jsou rozděleni do dvou skupin na „áčka“ a „béčka“. „Dnes jde do školy béčko, což znamená prima až sexta plus septima a oktáva. Zejména pro studenty posledních dvou ročníků je prezenční výuka velmi důležitá, protože se připravují na přijímací řízení na vysoké školy,“ uvedla reportérka CNN Prima NEWS Alex Hrdinová

„Co se týká samotných opatření, můžete vidět termokameru, která je tady u vstupu a která odhalí každého studenta či žáka se zvýšenou teplotou,“ dodala reportérka.

„Mohli jsme volit buď rozdělení po ročnících, to znamená, že by chodily všechny primy, tercie, kvinty, anebo zvolit to áčkové a béčkové, což nám připadalo v tuto chvíli výhodnější. Takže tento týden chodí všechna béčka,“ vysvětlila CNN Prima NEWS ředitelka gymnázia Šárka Chvalová.

Počítač už jsme nemohli ani vidět

A mají kantoři a sama ředitelka radost z návratu studentů do školy? „Určitě. Nám z toho už bylo smutno, tady ve škole bylo prázdno. Počítač už jsme nemohli ani vidět,“ reagovala Chvalová.

K tématu

„Těšili jsme se na tu interaktivitu v osobní rovině, která je důležitá. A přesně to je to, co dětem chybí: sociální kontakt a v neposlední řadě také to, že celá řada odborných předmětů, přírodních věd například, bez laboratorních cvičení a bez toho praktického pohledu na věc je pro ně složitá,“ dodala ředitelka s tím, že ač se mohou v distanční výuce snažit sebevíc, některá činnost se zkrátka nahrazuje těžko.

„Samozřejmě že jsme je naučili se učit, vyhledávat si informace a pracovat sami na sobě, ale to je pořád málo,“ uvedla.

Studenti, zejména ti nejvyšších ročníků, jsou podle ředitelky Chvalové nervózní z toho, že jsou už téměř půl roku doma a je to jenom na nich. „To znamená, že oni to vnímají tak, že na to ve finiši zůstali sami, ale sami určitě nejsou a my je budeme podporovat, aby to zvládli,“ dodala ředitelka gymnázia v závěru.

Tagy: školy Nový den restrikce střední školy skupiny koronavirus COVID-19 Alex Hrdinová kamera rozvolnění

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

S příchodem vakcíny od společnosti AstraZeneca, kterou budou moci využívat také praktičtí lékaři, by se mohlo očkování českého obyvatelstva značně urychlit. Očkovací strategie totiž počítá s tím, že by proočkovali až deset pacientů denně, tedy přibližně 50 tisíc dohromady. Zapojení praktických lékařů, kteří si budou sami obvolávat své pacienty, však nebrání tomu, aby se lidé přihlašovali do centrálního rezervačního systému, jelikož si svoji rezervaci budou moci kdykoliv zrušit.

Sněmovna

ŽIVĚ: Sněmovna debatuje o očkování. Poslanci na to mají jen tři hodiny

ŽIVĚ: Sněmovna debatuje o očkování. Poslanci na to mají jen tři hodiny

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) selhává, systém očkování nefunguje, zlobí se opozice. Na úterní jednání Sněmovny chce zařadit mimořádný bod, ve kterém má kabinet vysvětlit, jak bude probíhat distribuce vakcín a kdy budou naočkovány rizikové skupiny. Vládní hnutí ANO s tím souhlasí, debata má ale trvat maximálně tři hodiny.

Komentář: Loprais a spol. by zasloužili sexistické prasátečko. Kamenování ale ne
Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás
ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek
reklama
reklama
Piráti jako hlavní Babišův rival. Hádky, osočování a výpady jsou stále častější

Politika

Domácí zpravodajství

Ani do konce února nenaočkujeme všechny rizikové. Nemáme čím, říká hejtmanka Pecková
Britská mutace koronaviru je v Česku. Jaké představuje nebezpečí?
Další články
reklama
reklama