reklama

Školy v době koronavirové: Termokamera u vstupu a rozdělení na skupiny

Studenti středních škol se v pondělí mohou vrátit do lavic. Své brány otevřelo i Gymnázium Františka Křižíka v Plzni, kde jsou studenti rozděleni do dvou skupin a termokamera u vstupu odhalí každého se zvýšenou teplotou. Podle ředitelky gymnázia Šárky Chvalové dětem chyběl sociální kontakt, osobní interakce a praktická výuka. Naučili se podle ní učit, vyhledávat si informace a pracovat sami na sobě, ale to je dle Chvalové pořád málo.

reklama

Studenti gymnázia jsou rozděleni do dvou skupin na „áčka“ a „béčka“. „Dnes jde do školy béčko, což znamená prima až sexta plus septima a oktáva. Zejména pro studenty posledních dvou ročníků je prezenční výuka velmi důležitá, protože se připravují na přijímací řízení na vysoké školy,“ uvedla reportérka CNN Prima NEWS Alex Hrdinová

„Co se týká samotných opatření, můžete vidět termokameru, která je tady u vstupu a která odhalí každého studenta či žáka se zvýšenou teplotou,“ dodala reportérka.

„Mohli jsme volit buď rozdělení po ročnících, to znamená, že by chodily všechny primy, tercie, kvinty, anebo zvolit to áčkové a béčkové, což nám připadalo v tuto chvíli výhodnější. Takže tento týden chodí všechna béčka,“ vysvětlila CNN Prima NEWS ředitelka gymnázia Šárka Chvalová.

Počítač už jsme nemohli ani vidět

A mají kantoři a sama ředitelka radost z návratu studentů do školy? „Určitě. Nám z toho už bylo smutno, tady ve škole bylo prázdno. Počítač už jsme nemohli ani vidět,“ reagovala Chvalová.

„Těšili jsme se na tu interaktivitu v osobní rovině, která je důležitá. A přesně to je to, co dětem chybí: sociální kontakt a v neposlední řadě také to, že celá řada odborných předmětů, přírodních věd například, bez laboratorních cvičení a bez toho praktického pohledu na věc je pro ně složitá,“ dodala ředitelka s tím, že ač se mohou v distanční výuce snažit sebevíc, některá činnost se zkrátka nahrazuje těžko.

„Samozřejmě že jsme je naučili se učit, vyhledávat si informace a pracovat sami na sobě, ale to je pořád málo,“ uvedla.

Studenti, zejména ti nejvyšších ročníků, jsou podle ředitelky Chvalové nervózní z toho, že jsou už téměř půl roku doma a je to jenom na nich. „To znamená, že oni to vnímají tak, že na to ve finiši zůstali sami, ale sami určitě nejsou a my je budeme podporovat, aby to zvládli,“ dodala ředitelka gymnázia v závěru.

Tagy:

Hlavní zprávy

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Dobudeme Francii zpět, hlásá Zemmour. Mítink prezidentského kandidáta provázely násilnosti

Změňme běh dějin a vydejme se znovu dobýt Francii. Tak zní výzva dnes už oficiálního prezidentského kandidáta Érica Zemmoura, kterou vyslal směrem k Francouzům na svém prvním volebním shromáždění. Na pařížském předměstí se v obří výstavní hale sešlo na 15 000 Zemmourových příznivců. Bouřlivý mítink se nakonec neobešel bez výtržností a násilností, když se jeho fanoušci střetli s aktivisty, kteří přišli proti pravicovému politikovi protestovat.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Volby by vyhrálo ANO před Spolu, PirSTAN ztrácí voliče, ukazuje listopadový průzkum

Sněmovní volby by v listopadu podle volebního modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 29,5 procenta hlasů. Druhá by skončila koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09, kterou by volilo 26 procent lidí. Třetí by bylo uskupení Pirátů se Starosty (PirSTAN) s podporou 16,5 procenta a čtvrté hnutí SPD, kterému model přisoudil 8,5 procenta. Žádná další strana by stejně jako při říjnových volbách nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou pro zisk poslaneckých mandátů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama