reklama

Sledujte speciál 360°: Rok s koronavirem zhodnotí Vojtěch, Maďar, Smejkal i Kubek

Česko si připomíná rok s pandemií koronaviru. Ze světového lídra se Česká republika propadla téměř na dno evropského žebříčku. Jak ovlivnila globální pandemie životy a co bude dál? Ve speciálu 360° Pavlíny Wolfové odpoví bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, prezident České lékařské komory Milan Kubek a epidemiologové Rastislav Maďar a Petr Smejkal. Sledujte je živě od 20 hodin na televizi CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Za rok se koronavirem v Česku nakazilo přes 1,2 milionu lidí, zemřelo jich přes 20 tisíc a v nemocnicích leží ve vážném stavu přes 1 500 pacientů. Nakažených je v současné době nejvíce lidí za celou dobu epidemie. Podle prezidenta Miloše Zemana se ale země nenachází uprostřed národní katastrofy. „Jsme v situaci, kdy – i když někteří lamentují – se tato katastrofa blíží svému konci,“ řekl Zeman ve speciální nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS, v níž zároveň zhodnotil rok s koronavirem.

K tématu

Podle Zemana je klíčovou cestou z krize vakcinace. Odhaduje, že nejpozději v září tohoto roku by mohla být proočkována velká většina tuzemské populace a v tu chvíli pandemie skončí.

Premiér Andrej Babiš zase v Partii připomněl, že nikdy neodstoupí, protože od rána do večera bojuje za vakcíny. „Já jsem obchodník, a kdyby to měli zařizovat úředníci z ministerstva, ještě nic nemáme,“ rozohnil se v pořadu. Minulý týden odhadoval, že na „výročí“ prvního potvrzeného případu kononaviru v Česku bude situace úplně nejhorší za celý dramatický rok. A moc se nepletl.

V nemocnicích zbývají poslední volná lůžka

Čísla nově nakažených i hospitalizovaných stále rostou a v nemocnicích zbývají poslední volná lůžka. To vše rok poté, co tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) veřejnosti v neděli 1. března 2020 oznámil, že v Česku došlo k prvním třem případům nákazy covidem.

Jedním z nejbližších Vojtěchových pomocníků v boji s pandemií byl epidemiolog Rastislav Maďar, který ale v průběhu srpna na svou funkci v pracovní skupině ministra zdravotnictví rezignoval. Kromě Vojtěcha a Maďara bude hostem speciálního vysílání ještě epidemiolog z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Petr Smejkal, podle Babiše možná nová „tvář pandemie“. A do debaty se zapojí i prezident České lékařské komory Milan Kubek.

Sledujte speciální vysílání nejen s odborníky, ale také s vybranými politiky v pondělí 1. března od 20 hodin na CNN Prima NEWS.

K tématu

Další hlavní zprávy

Energetika

Rusko k tendru o Dukovany nepřizveme, řekl Havlíček

Rusko k tendru o Dukovany nepřizveme, řekl Havlíček

Ruská společnost Rosatom se nebude účastnit tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Na tiskové konferenci po jednání vlády to prohlásil vicepremiér Karel Havlíček. Rozhodnutí souvisí s kauzou Vrbětice. Bezpečnostní dotazník pošle ČEZ pouze francouzské, korejské a americké firmě, řekl Havlíček.

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další
Exploze neměla nastat v Česku. Zeman prozradil detaily o útoku ve Vrběticích
Po 110 dnech skončil na Slovensku lockdown. Jak to u sousedů vypadá po rozvolnění?
Exprezident Klaus o BIS: Této instituci jsem nikdy nevěřil a její zprávy moc nečetl
Vyhoštění diplomatů: Žádal jsem EU o solidaritu, říká Hamáček. Borrell to popírá
ON-LINE: Jak se vyvíjí kauza Vrbětice? Letadlo s 18 vyhoštěnými diplomaty odletělo do Moskvy
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Kdo způsobil druhý výbuch ve Vrběticích? Hledaní agenti už byli pryč, upozorňuje Šándor
Další články
reklama
reklama