reklama

Skiareály zůstanou zatím zavřené. Havlíček a Blatný se nedohodli

Vláda Andreje Babiše (ANO) se v pondělí odpoledne sešla na první letošní jednání. Posuzovala především vývoj pandemie koronaviru během vánočních svátků. Otevření skiareálů se ale zatím lidé nedočkají, ministři se nedohodli. Lyžařská centra si ale mohou požádat o kompenzace. Tiskovou konferenci můžete na CNN Prima NEWS sledovat živě.

reklama

„Je o tom velmi náročná diskuze. Nedohodli jsem ještě finále. Bude dohodnuto ve čtvrtek. Přimlouvám se za to, aby se spustily skiareály co nejdříve. Je lepší mít řízený režim než neřízený,“ řekl ministr Karel Havlíček k otevření lyžařských středisek.

Jasno by podle něj mělo být ve čtvrtek.

K tématu

Vláda se naposledy sešla 23. prosince, kdy rozhodla o tom, že od 27. prosince celé Česko přejde do nejpřísnějšího stupně systému PES, tedy do pátého.

Ten znamená především přetrvávající uzavření obchodů, zákaz vycházení po 21. hodině i omezení shromažďování na veřejnosti na dvě osoby nebo distanční výuku pro většinu školáků. Co přesně pro tento stupeň platí, si můžete přečíst zde.

Ministři jednali i o kompenzacích pro některé dosud opomenuté obory, například provozy skiareálů, fitness centra nebo bazény. Ti i všechny další maloobchody dosáhnou na kompenzace 400 korun za zaměstnance za den. CNN Prima NEWS to potvrdil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Havlíček dodal, že systém nemohla vláda nastavit na obrat firem a tržby. Právě taková kritika se na Havlíčka snáší. Mnoho firem totiž nemá zaměstnance, ale lidi na smlouvy.

„Obratový režim je prakticky neproveditelný. Kdybychom loni na jaře věděli, co všechno nás čeká, udělali bychom to jinak,“ uvedl Havlíček s tím, že vláda nemůže hradit ušlé zisky, protože neví, jaké by byly.

Kabinet nerozhodoval rozhodovat o případném posunu v opatřeních, vláda by se kvůli tomu měla sejít v tomto týdnu na mimořádném jednání.

K tématu

Tagy: pes Andrej Babiš Karel Havlíček vláda koronavirus systém PES pátý stupeň skiareály

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

V Česku se pomaličku rozjíždí systém očkování proti koronaviru. Od ledna se zatím dostala řada především na zdravotníky, zaměstnance a seniory v domovech důchodců a seniory 80+ takzvaně z ulice. Kdy přijde řada na padesátníky nebo třicátníky? A kdy budou na řadě učitelé nebo policisté? Připravili jsme pro vás přehledný jízdní řád očkování tak, jak ho minulý týden zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Vláda

ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek

ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek

Sociální demokraté mluví o tom, že by důchodci mohli i letos dostat mimořádný příspěvek. Naznačila to ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), konkrétní částku ale neřekla. Loni dostali senioři „rouškovné“ ve výši pět tisíc korun. Nápad ČSSD zkritizoval šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle něj jde jen o předvolební dáreček .

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
PŘEHLEDNĚ: Papírnictví otevřou, restaurace ne. Co se v opatřeních mění od úterý?
reklama
reklama
Nové záběry z útoku na Kapitol: Podívejte se na střety demonstrantů a ochranky

USA

Domácí zpravodajství

Lyžaře tahá nahoru skútrem. Jezdíme, dokud vydrží stroje, popsal majitel skiareálu
Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
Tragická nehoda na Kladensku: Při srážce dvou aut zemřela žena, další se těžce zranila
Studenti mají kvůli on-line výuce psychické potíže, ukázal průzkum. Neudrží pozornost
Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
Další články
reklama
reklama