reklama

Rozčilení zákazníci ničí Horalky kladivem. Vadí jim, jak se majitel vyjádřil k očkování

Lidé se na sociálních sítích bouří kvůli diskriminačnímu výroku majitele společnosti vyrábějící Horalky a Tatranky Pavola Jakubce. Ten v jednom z rozhovorů pro místní média diskriminoval neočkované. Lidé na protest vzali do ruky kladivo a začali rozbíjet jeho produkci se slovy, že už tyto sladkosti nikdy nepozřou.

reklama

„Přijde třetí vlna a další vlna. Díky moderní vědě se sice dokážeme virům bránit, ty ale stále mutují. Zároveň si však nemyslím, že třetí vlna bude mít tak velký dopad jako první nebo druhá. S každou další vlnou jsme odolnější. Můžeme s nimi žít, jen se nesmíme nechat zastrašit a myslet si, že očkování nepotřebujeme. Očkování je nezbytné a každý si to musí uvědomit,“ uvedl pro slovenský Deník N majitel holdingu I.D.C. Pavol Jakubec.

Poté ale dodal: „Mnoho neočkovaných lidí si stěžuje, že jsou diskriminovaní, ale jednoduché pravidlo je, že kdo je očkovaný, může jít, kam chce, ale kdo není, může zůstat doma. Protože pokud to nebude takto ošetřené, dojde k opaku: neočkovaní lidé budou zvýhodňováni, protože nemusí udělat nic pro svou svobodu.“

Tím rozpoutal slovenský podnikatel a majitel holdingu I.D.C, kam spadá mimo jiné společnosti Sedita či Figaro vyrábějící sušenky, emotivní debatu.

Najnovšia móda dezolátov - vraždenie produktov Sedita, lebo riaditeľ povedal, že neočkovaní majú sedieť doma a nikam...

Posted by Prečo ľuďom hrabe? on Tuesday, August 17, 2021

Jeho slova si vzali někteří uživatelé sociálních sítí osobně a začali ho kritizovat za to, že segreguje lidi. „Různé druhy výrobků jsem si od vás, milá Sedito, kupovala, po vyjádření majitele končím. Předpokládám, že minimálně ostatní v rodině a známí udělají totéž. Nebudu podporovat společnost a majitele, který segreguje lidi. Nechť ho živí očkování,“ napsala nespokojená zákaznice.

Sedita: Nechceme dělit lidi podle názorů

Na její komentář reagovala samotná Sedita. „Každý máme jiný názor a to se týká i forem ochrany před koronavirem. Pan Jakubec považuje vakcínu proti covidu za nejúčinnější formu ochrany před vážnými následky této nákazy. Ale rádi bychom tě ujistili, že v žádném případě nechceme a nebudeme dělit občany na skupiny podle jejích názorů. Ať už jde o naše zaměstnance, fanoušky či kohokoliv jiného,“ napsala firma.

Ani to však rozhořčené uživatele neuklidnilo. Neztráceli čas, sáhli po výrobcích Sedity, které doma našli, a vybili si na nich zlost. „Tatranky od Sedity, moje poslední, které jsem objevil ve špajzu. Skončily jako žrádlo pro ptáčky. Doufám, že se neotráví,“ uvedl zřejmě již bývalý konzument oplatek. Ke svému příspěvku přidal i fotografii zmíněných tatranek, které leželi rozdrcené na zemi poté, co je rozmlátil kladivem.

Nájdené v komentároch. Ďakujeme fanúšikovi. (Obézny chrapúň)

Posted by Prečo ľuďom hrabe? on Wednesday, August 18, 2021

Na odpor se postavil také jeden z distributorů, který uvedl, že nebude prodávat jejich výrobky. „Od dnešního dne jsou všechny produkty od Sedity odstraněny z našeho prodeje,“ uvedli na Facebooku a doplnili krátké vysvětlení.

„Nechceme, aby slovenská firma zkrachovala. Akorát chceme ukázat jejich majiteli, že musí dávat pozor na své výroky, které jsou diskriminační,“ vysvětili.

Podnikatel vzal po několika hodinách zpátečku

Jakubec později označil celou situaci za nešťastnou a přiznal, že slova už by teď volil jiná. „Pro celou naši firmu je to velmi nemilá situace. Kdybych se lidem, kterých jsem se dotkl, mohl omluvit, tak to udělám. Pro nás je totiž důležitý každý zákazník, bez ohledu na to, zda je očkovaný, nebo neočkovaný. Mrzí nás, jak to celé bylo pochopené,“ řekl Jakubec.

Dodal také, že mu přišla řada podpůrných e-mailů a veřejně zopakoval, že očkování podporuje, protože to je nejúčinnější forma ochrany před vážnými následky nemoci COVID-19. Někteří lidé pak na sociálních sítích zveřejnili na podporu podnikatelových názorů demonstrativní nákupy i většího množství oplatek od Sedity.

Tagy:
Slovensko očkování kritika podnikatel majitel Mila Pavol Jakubec Sedita Horalky Tatranky

Hlavní zprávy

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň
Volby 2021

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň

Velmi ostrou kritiku si vysloužila „Hustá dvojka“, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její spolukandidát do Sněmovny Matěj Stropnický (za ČSSD), od hostů pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Známého právníka Tomáše Sokola dvojice politiků svým videem přesvědčila podle jeho slov nanejvýš o tom, že je rád, že je držitelem zbraně. Proti duu Maláčová–Stropnický se vyjádřili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a politický komentátor Roman Joch.

Trump se může zbláznit. O případném útoku vás informuji, měl slíbit Číně americký generál
Donald Trump

Trump se může zbláznit. O případném útoku vás informuji, měl slíbit Číně americký generál

Prezident Donald Trump by se mohl zbláznit, a tak musíme udělat vše pro to, aby se nedostal k jadernému tlačítku. Tak by se podle knihy Peril dal shrnout utajený plán generála Marka Milleyho. Ten po útoku na Kapitol letos v lednu dospěl k názoru, že bývalého amerického prezidenta postihla po prohraných volbách vážná duševní krize a že je nutné jednat bez jeho vědomí.

Jediný Čech, který byl v F1: Schumacher mi přál hodně štěstí. Snad budu mít brzy nástupce

Celý svět se 16. září 2001 ještě vzpamatovával z teroristických útoků v USA. Jakékoliv sportovní události byly pochopitelně upozaděné, přesto přesně před 20 lety nastal velký den pro Českou republiku. Tomáš Enge se stal prvním – a stále posledním – Čechem, který závodil ve slavné formuli 1. O nezapomenutelné zkušenosti vyprávěl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Babiš není žádný bojovník proti rakovině. Odborníci cupují premiéra kvůli brožuře VZP

Premiér Andrej Babiš (ANO) rozhodně není žádný bojovník s rakovinou, vzkazují českému premiérovi zástupci organizací, jež se věnují onkologickým nemocem. Reagují tak na brožuru Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), která obsahuje Babišův komentář i jeho fotografii. Přibližně dva miliony klientů VZP mělo dostat materiál ještě v září, pojišťovna ale rozesílání kvůli souvislosti s politikou nakonec odložila až na dobu po říjnových volbách.

reklama