reklama
CNN Prima News slunce

slunce

Výpis příspěvků ke štítku „slunce“

Teplejší počasí vydrží až do konce listopadu. Sněžit bude jen na horách

9. listopadu 2021 00:15

Výraznější ochlazení ve srovnání s nynějším počasím zřejmě do Česka až do začátku prosince nedorazí. Přes den se budou teploty pravděpodobně držet nad nulou, tento týden budou dokonce dál stoupat až na více než deset stupňů Celsia. Vyplývá to z týdenního a měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Sněžení zatím v nejbližších dnech čekají meteorologové jen na horách.

Nad Českem se zavlní polární záře. Kdy a jak ideálně pozorovat kouzelný úkaz?

29. října 2021 14:11

Z území Česka a Slovenska možná lidé ze soboty na neděli spatří polární záře. Řekl to astronom Petr Horálek ze Slezské univerzity v Opavě s odkazem na informace amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru. Úkaz by se mohl objevit už po setmění, podmínky pro pozorování budou dobré. Záře jsou důsledkem interakce hustého oblaku nabitých částic se zemskou atmosférou.

Česko ohrožuje silný vítr s nárazy až 90 km/h. Varování nově platí i pro sobotu

29. října 2021 08:31
Aktualizováno

Českou republiku má opět zasáhnout silný vítr, nárazy mají dosahovat rychlosti 70 až 90 km/h. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu, která původně platila pouze pro pátek, nově ale byla prodloužena do půlnoci ze soboty na neděli. Podle meteorologů hrozí komplikace v dopravě i menší škody na budovách.

Silný vítr je konečně pryč. Víkend bude slunečný, pozor na ranní mlhu a námrazu

23. října 2021 08:37

Silný vítr je minimálně na pár dnů pryč. Podle meteorologů nehrozí v dalších desítkách hodin vichřice, která ke konci pracovního týdne komplikovala život nejen českým domácnostem, ale také hasičům či záchranářům. Víkend by měl být slunečný s teplotami až 13 °C. Vyplývá to z nejnovější předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Příjemných teplot si užijeme ještě pár dní. Státní svátek však doprovodí déšť i bouřky

28. září 2021 07:38

Počasí na státní svátek svatého Václava bude na většině území České republiky oblačné až polojasné, teploty opět přesáhnou 20 °C. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Řidiči by si měli dát pozor na ojedinělé ranní mlhy, na východě českého území pak meteorologové očekávají přeháňky. V dalších dnech se lehce ochladí, stále se ale můžeme těšit na teploty kolem 20 °C.

reklama