CNN Prima News Smetanovo nábřeží

Smetanovo nábřeží

Výpis příspěvků ke štítku „Smetanovo nábřeží“

Pražská koalice si chystá předvolební trumfy. Dvorecký most či okruh se pohnou v září

Pražská vládnoucí koalice (Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu) si na poslední týdny před volbami připravuje několik zásadních triumfů. Začít by se měl stavět dlouho očekávaný Dvorecký most a radnice slibuje také zásadní posun v přípravě vnitřního městského okruhu. Podle Jiřího Pospíšila (TOP 09), který je součástí koalice, je standardní že se aktivita politiků před volbami stupňuje.

Uzavírka Smetanova nábřeží: Přijdou tři lidé za týden. Praha přesto chce pokračovat

Aktualizováno

Kontroverzní zahrádky na Smetanově nábřeží v Praze pomalu končí, majitelé je musí sbalit do 30. září. Zatímco jedni smutní nad tím, že za týden si na zahrádku sedli jen dva až tři lidé, jiní si nabídku města chválí s tím, že jim spolu s dalšími akcemi pomohla překonat koronavirus. Uzavření se i přes ostrou kritiku části veřejnosti osvědčilo i podle vedení Prahy. Pracuje dokonce na koncepci dlouhodobého zklidnění oblasti, čímž mimo jiné říká, že s návratem aut minimálně na část nábřeží už se příliš nepočítá.

Další úpravy na Smetanově nábřeží: Měla by přibýt dřevěná podlaha

Praha připravila v souvislosti s dočasnou uzavírkou části Smetanova nábřeží pro auta návrh úprav, které mají v létě nabídnout zázemí pro plánovaný kulturní program. Podle návrhu, který má k dispozici ČTK, by měla uzavřenou vozovku a prostor mezi chodníkem a tramvajovým ostrůvkem pokrýt dřevěná podlaha. Posezení přilehlých kaváren se má sjednotit a krýt by ho měla markýza. Za ostrůvkem je v plánu pódium a stánky s občerstvením, využít se má i přilehlý park.