CNN Prima News smlouva

smlouva

Výpis příspěvků ke štítku „smlouva“

Gripeny zdarma? Švédové hodlají spolupráci s Čechy udržet. Nestačily by, tvrdí však Řehka

Švédové nevzdávají svůj boj o prodloužení vojenské spolupráce s Českou republikou. Jejich zájem potvrzuje i jedno z možných řešení – gripeny zdarma. Česká armáda má ale jasno v tom, že k obranyschopnosti potřebujeme letouny 5. generace, tedy americké F-35. Česko totiž podle náčelníka generálního štábu Karla Řehky potřebuje mít technologickou výhodu nad protivníkem.

Někteří lidé stále skáčou na špek. Delší fixace energií se nevyplatí, varují experti

Část lidí uzavírá energetické smlouvy v nejméně vhodný čas a „skáčou dodavatelům na špek“. V souvislosti s aktuálním stavem na trhu to řekl ve vysílání CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda. Podle něj se fixování cen déle než na rok nevyplatí a zákazníci by měli takový krok zvážit. S tímto prohlášením souhlasí i ekonom Jan Béreš, který doporučuje porovnat celou paletu energetické nabídky.

Pavel podepsal smlouvu o obranné spolupráci s USA. Fiala se k němu připojí po dovolené

Aktualizováno

Česko dokončilo ratifikaci smlouvy o obranné spolupráci se Spojenými státy. Dohodu podepsal prezident Petr Pavel, informoval v úterní tiskové zprávě Hrad. Dokument ještě podléhá spolupodpisu premiéra Petra Fialy (ODS), který jej podle odboru komunikace vlády signuje hned první den po svém návratu z dovolené v Chorvatsku. Parlamentní schvalování smlouvy provázely protesty odpůrců přítomnosti amerických vojáků na českém území. Obě komory ale dokument podpořily značnou většinou hlasů. V Senátu pro něj hlasovalo 66 ze 72 a ve Sněmovně 115 ze 144 přítomných zákonodárců.

Švindlovala Meghan při tvorbě podcastu? S Harrym jsou zatracení podvodníci, zuří šéf Spotify

Vedoucí pracovník streamovací platformy Spotify Bill Simmons označil prince Harryho a jeho manželku Meghan za „zas*ané podvodníky“. V zahraničních médiích se zároveň objevila zpráva, že vévodkyně ze Sussexu „švindlovala“ při tvorbě podcastu Archetypy. Stalo se tak jen několik dní poté, co se firma s párem dohodla na ukončení spolupráce.

Meghan a Harry přišli o své zlaté vejce. Milionová podcastová spolupráce se Spotify skončila

Princ Harry a jeho manželka Meghan se dohodli s hudební streamovací službou Spotify na ukončení spolupráce. Důvod vypovězení smlouvy není zřejmý. Na tvorbě podcastů spolupracovali zhruba dva a půl roku. Meghanin pořad Archetypy se dočkal pouze první série, i ta ale vyšla Spotify na neuvěřitelných 20 milionů dolarů, jak uvedl britský Daily Mail.

Jak ušetřit za energie? Analytik vysvětlil, kdy podepsat novou smlouvu či pořídit čerpadlo

Někteří lidé by si na podzim měli prostudovat aktuální ceníky dalších společností a zvážit změnu dodavatele i za cenu sankčních poplatků, vysvětlil energetický analytik společnosti Ušetřeno.cz Jan Béreš na CNN Prima NEWS. Ceny elektřiny i plynu se pohybují pod vládním cenovým stropem, ten však vydrží pouze do konce roku. Zákazníkům, kteří loni podepsali nové smlouvy, proto může s lednem 2024 hrozit výrazný cenový skok. Odborník zároveň upozornil, že tepelné čerpadlo se nemusí vyplatit každému.

Hádka kvůli obranné smlouvě s USA. Konečná by konečně měla přestat lhát, rozčílil se Vondra

Obranná smlouva mezi Českem a USA je předstupeň k vybudování americké základny. Tak, jak je napsaná, je pro mě omezením suverenity naší země. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedla europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). Kriticky na její slova reagoval europoslanec Alexandr Vondra (ODS). „Kateřina Konečná by měla konečně přestat lhát,“ rozčílil se. S jejími výroky nesouhlasili ani další hosté pořadu – exministři zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a Tomáš Petříček (ČSSD).