reklama

Smrt chodce po nehodě na Václaváku mohl způsobit policista. Případ vyšetřuje GIBS

Tragickou nehodu v centru Prahy, při které den před silvestrem zemřel chodec, vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Za volantem osobního vozu totiž podle našich informací seděl policista v civilu. Starší muž, který přecházel mimo přechod frekventovanou silnici u Václavského náměstí, na místě zemřel. Inspekce teď hledá svědky a pátrá po totožnosti mrtvého muže.

reklama

Byla ještě tma, krátce po půl šesté ráno, když jinak frekventovanou Wilsonovu ulici v centru Prahy přecházel mimo přechod starší muž. Záznam z městských kamer končí ve chvíli, než se chodec ocitne v levém jízdním pruhu. A právě tam muže, který na místě zemřel, srazilo osobní auto.

„Do současné doby se nám nepodařilo chodce ztotožnit. Měl specifickou chůzi a využíval francouzskou hůl,“ sdělila CNN Prima NEWS mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Ivana Nguyenová.

Zjišťování totožnosti

Auto, které chodce srazilo, řídil podle našich informací policista v civilu. Nehodu proto teď převzali a vyšetřují právě pracovníci GIBS. „V době dopravní nehody se na místě dle kamerových záznamů nacházela dvě vozidla. Jedno vozidlo již máme ztotožněné, u druhého vozidla barvy stříbrné, popřípadě šedé metalízy nemáme řidiče stále ztotožněného,“ pokračovala Nguyenová.

Pokud muže na záběrech výše poznáváte nebo víte, kdo řídil stříbrný osobní vůz, volejte na linku operačního střediska GIBS, tel. 974 839 734. Podle našich informací je policista stále ve službě. Protože je vyšetřování na samém začátku, generální inspekce zatím případ nemůže více komentovat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu
Koronavirus

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu

Varianta omikron v posledních dnech v Česku přebírá vládu. Z britské studie UK Health Security Agency vyplývá, že účinnost očkovacích látek proti symptomatickému průběhu nemoci je u varianty omikron výrazně nižší než u varianty delta. Ochrana navíc rychle slábne. Vakcíny ale dál spolehlivě chrání člověka před tím, že skončí s těžkým průběhem v nemocnici. V případě přeočkovaní klesá riziko hospitalizace až o 90 %.

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Expert: Žalob ve sportu kvůli covidu může přibývat. U Djokoviče selhali organizátoři

Expert na sportovní právo Jan Šťovíček se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS rozpovídal o sporu srbského tenisty Novaka Djokoviče s australskou vládou. Světová jednička nakonec nemohla nastoupit na Australian Open a pokusit se tak přidat 21. grandslamové vítězství. Předmětem sporu mezi Djokovičem a australskou vládou je fakt, že sportovec není očkován proti covidu.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

reklama