Smrt oblíbeného komika zasáhla Hollywood. Díky němu jsem střízlivá, vzpomíná Curtisová

V šestasedmdesáti letech opustil tento svět americký stand-up komik a herec Richard Lewis, který zazářil v sitkomech Larry, kroť se či Anything but Love, v němž si zahrál po boku Jamie Lee Curtisové. Lewis zemřel v úterý večer ve svém domě v Los Angeles na infarkt, potvrdil zpravodajství CNN jeho agent Jeff Abraham. V dubnu 2023 Lewis přiznal, že trpí Parkinsonovou chorobou.

„Manželka Lewise Joyce Lapinsky děkuje všem za všechnu lásku, přátelství a podporu a v tuto chvíli žádá o soukromí,“ uvedl v prohlášení Abraham.

ČTĚTE TAKÉ: Stačilo pět minut a dluhy byly pryč. Díky OnlyFans mám dům, říká hvězda Zoufalých manželek

Lewis se narodil 29. června 1947 v Brooklynu a již ve svém mládí vynikal charakteristickým humorem. Kariéru zahájil v 70. letech a brzy se stal populární díky vystupování v televizních pořadech jako Late Night with David Letterman a Saturday Night Live.

Jeho styl je často spojován se schopností otevřeně mluvit o svých osobních bojích, včetně neuróz a závislosti na alkoholu a drogách, což jeho vystoupením dodávalo autenticitu a hloubku. Když se k tomu přičte, že si oblíbil černé oblečení, není divu, že si získal přezdívku „princ bolesti“. On sám na toto téma podle BBC často žertoval: „Jsem Descartes úzkosti – panikařím, tedy jsem.“

Kabelová televize Comedy Central označila Lewise za jednoho z 50 nejlepších stand-up komiků všech dob a časopis GQ ho zařadil na seznam nejvlivnějších humoristů 20. století.

Mimo to byl Lewis i oblíbeným hercem. V průběhu 80. a 90. let zazářil v několika televizních pořadech, například v sitcomu Anything but Love, v němž v letech 1989 až 1992 účinkoval po boku Jamie Lee Curtisové.

Herečku zpráva o úmrtí jejího kolegy zdrtila, v dojemném příspěvku na Instagramu se podělila o to, že právě ona přesvědčila produkci o jeho obsazení. „Zdál se mi hezký a dokázal mě rozesmát,“ zavzpomínala Curtisová na svého blízkého přítele a dodala, že díky němu je dnes střízlivá. „Pomohl mi, už jen za tento akt milosti jsem mu navždy vděčná,“ napsala.

Lewis ale nejvíce proslul rolí v sitcomu Larry, kroť se, v němž hrál hrál sebe sama. Hvězda sitcomu Larry David po úmrtí svého kolegy v prohlášení pro CNN uvedl: „Richard a já jsme se narodili tři dny od sebe ve stejné nemocnici a po většinu mého života mi byl jako bratr. Měl tu vzácnou kombinaci, že byl nejzábavnějším člověkem a zároveň nejsladším. Ale dnes mě donutil vzlykat, a to mu nikdy neodpustím.“

Ke konci života trpěl Lewis zdravotními problémy. Před třemi lety mu byla diagnostikována Parkinsonova choroba. „Mám Parkinsonovu chorobu, ale jsem v péči lékařů a všechno je v pohodě. Miluji svou ženu, miluji své malé štěně a miluji všechny své přátele a své fanoušky,” citovala ho tehdy BBC.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Známé herečky fotily do pánských časopisů. Benešová titulkou v Playboyi vytřela synovi zrak

Tagy:
smrt Hollywood úmrtí USA komik Jamie Lee Curtis herec kultura Richard Lewis Jeff Abraham