reklama

Sníh není optimální. Měli jsme letět do Dubaje, váhal Schumacher krátce před úrazem

V dokumentu o Michaelu Schumacherovi, který natočil Netflix, zazní věta, ze které v kontextu dalších událostí mrazí. Sedminásobný mistr světa formule 1 utrpěl na konci roku 2013 fatální úraz hlavy při lyžování ve francouzských Alpách. Samotnému Schumacherovi se podmínky na svahu nezdály a prohlásil, že rodina měla raději zamířit na dovolenou jinam.

reklama

Zahraniční média se dostala k dokumentu o legendě formule 1 ještě před jeho zveřejněním. Proto například britský Daily Mail zprostředkoval čtenářům citaci Schumacherovy manželky Corinny, kterou ve snímku pronese: „Sníh není optimální. Měli jsme letět do Dubaje a tam si skočit s padákem, řekl mi krátce předtím, než se to ve středisku Meribel stalo.“

Schumacher během sjezdu neupraveného svahu ve francouzské části Alp narazil při pádu hlavou do skály a byl okamžitě transportován do nemocnice v Moutiers a poté na kliniku v Grenoblu. Nyní absolvuje velmi nákladnou léčbu, kvůli níž musí manželka Corinna prodávat rodinný majetek.

Její muž byl dlouho upoután na lůžko ve Švýcarsku, v současné době pokračuje v léčebné proceduře v honosné vile na španělském ostrově Mallorca.

„Michaela vídám jednou dvakrát do měsíce a moje odpověď je pořád stejná – bojuje,“ konstatoval bývalý Schumacherův šéf z Ferrari Jean Todt před čtyřmi měsíci. „O Michaela je velmi dobře postaráno, má vše, co potřebuje. My mu můžeme jen přát hodně štěstí a jeho rodině hodně sil,“ dodal.

Pro sezonu 2021 se jméno Schumacher do seriálu F1 vrátilo. Mick Schumacher, Michaelův syn, je jedním z jezdců týmu Haas. „Mick je jedním z lidí, kteří budou mít vždy zvláštní místo v mém srdci a také v srdci mé ženy Michelle. Rodina Schumacherových je pro nás velmi výjimečná. S Michaelem jsem napsal skvělý příběh a vybudoval si úžasný vztah,“ poznamenal Todt.

I on v dokumentu „Schumacher“, na který se veřejnost může podívat od 15. září, promluví.

Během dlouholeté kariéry jezdil německý pilot kromě Ferrari také za týmy Jordan, Benetton a Mercedes. První ze sedmi titulů mistra světa oslavil v sezoně 1994, poslední o 10 let později. V královně motorsportu vyhrál dohromady 91 Grand Prix, na pódium vyskočil 155krát.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vláda plánuje další rozvolnění opatření. Schválit by ho mohla už v pondělí
Koronavirus

Vláda plánuje další rozvolnění opatření. Schválit by ho mohla už v pondělí

Vláda má v pondělí projednat další rozvolnění opatření, která přijala kvůli šíření covidu. Týkat by se měla zejména žáků a studentů, kteří by se nejspíš nově nemuseli kvůli školám v přírodě, návštěvě zoo, zájmových kroužků či divadla prokazovat bezinfekčností, pokud budou z jedné třídy nebo z neměnného kolektivu. Uvedl to dnes web Seznam Zprávy. Podle něj to vyplývá z návrhu mimořádného nařízení, který má k dispozici.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Británii zachvátila benzinová panika. Palivo nemá na pumpy kdo vozit, některé zavírají

Nepanikařte, prosila Automobilová asociace (AA) v pátek řidiče. Některé benzinové pumpy, především společnosti BP, kvůli nedostatku řidičů kamionů museli své čerpací stanice uzavřít. Mnozí lidé však žádosti nebrali na vědomí a u benzinek se tvoří dlouhé fronty. Vyšší poptávku zaznamenala i společnost Shell či Esso, i ty mají některé stanice uzavřené.

Žádná civilizace nevydrží věčně. Italská Aquileia podává svědectví o zániku té antické

Temné mračno divokého kmene zažehovalo oheň požárů, všude padala setba smrti. Tak český kunsthistorik Jaromír Neumann vylíčil zničení antické Aquileie kmeny Hunů v roce 452. Třistatisícové město, druhé největší po starověkém Římu, od té doby živoří a nyní má jen tři tisíce obyvatel. Většina antických rozvalin zůstává zatím v hlíně, což je i důvod, proč Aquileiu chrání UNESCO.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama

Domácí zpravodajství

Koho volíte, když nevolíte? Příklad ukazuje, jak pomáháte nejsilnější straně

Už víš, koho budeš volit? To je v současnosti zřejmě nejčastější otázka v Německu. V neděli se v sousední zemi uskuteční volby do Spolkového sněmu, jejich výsledek rozhodne o budoucí vládnoucí koalici. Nejčtenější německý deník Bild v této souvislosti poznamenal, že žádná z kandidujících stran nemá v současnosti vysoký podíl hlasů a kdyby existoval seznam nevoličů, byl by nejsilnější politickou silou v Německu. Ale i nevoliči ve skutečnosti rozhodují o vítězi.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama