CNN Prima News sociální distanc

sociální distanc

Výpis příspěvků ke štítku „sociální distanc“

Dobrovolné opakování ročníku je třeba zvážit, říká šéf asociace základních škol

19. března 2021 07:23

Někteří žáci za posledních 12 měsíců strávili ve školních lavicích sotva pár týdnů. Zatímco před rokem byly děti nadšené a celou situaci považovaly za jedno velké dobrodružství, dnes by se většina z nich vrátila do školy hned. Chybí jim motivace, sociální kontakty a kroužky. Jak se poslední rok podepsal na psychice i znalostech našich dětí? Co na to říkají odborníci? A co si myslíte vy? Hlasujte v anketě uvnitř článku.

Neobjímejte své blízké o Vánocích, varují britští experti kvůli šíření covidu

29. listopadu 2020 13:27

Přestože britská vláda zřejmě před Vánoci rozvolní některá protikoronavirová opatření, odborníci varují, aby toho lidé nezneužívali. Ačkoliv stále bude legální obejmout o Vánocích své příbuzné, neznamená to, že byste to dělat měli, varují občany. Důraz kladou především na ochranu ohrožených skupin obyvatel, tedy hlavně prarodičů.

Sociální izolace kvůli pandemii se může stát normou na několik let, míní experti z Harvardu

21. dubna 2020 12:26

Jak dlouho budeme muset kvůli pandemii nového koronaviru snášet sociální distanc, ať už jde o dodržování bezpečné vzdálenosti od ostatních, zákaz shromažďování většího počtu lidí nebo určitý typ izolace či karantény? Zahraniční experti přichází se znepokojivými vizemi o restrikcích trvajících několik let nebo dokonce o nové normě pro naše životy. Tým z Harvardu ve studii informoval o možné potřebě omezení určitých sociálních kontaktů v USA až do roku 2022.