reklama

Sociální sítě využívá 57 procent obyvatel Evropské unie. Česko je nad průměrem

Nejvyužívanější sociální sítí v Evropské unii zůstává Facebook.

V loňském roce se v Evropské unii zvýšilo používání sociálních sítí. Zkušenost s nimi mělo 57 procent obyvatel. Před devíti lety to byly jen necelé dvě pětiny. Nejvíce se po sítích surfuje v Dánsku, nejméně naopak ve Francii. Česko se nachází dva procentní body nad unijním průměrem. Sociální sítě jsou nejpopulárnější mezi mladými.

reklama

V České republice využívá sociální sítě téměř 60 procent lidí. Vyplývá to z aktuální statistiky, kterou v úterý zveřejnil Eurostat. Za využívání Facebooku, Instagramu nebo Twitteru statistici považují mít na některé z těchto sociálních sítí vlastní profil a zveřejnit na ní status nebo poslat zprávu, a to alespoň jednou v posledních třech měsících.

Největší oblibě se sociální sítě těší v Dánsku, kde po nich surfuje 81 procent obyvatel ve věkové skupině 16 až 74 let. Na opačném konci žebříčku jsou naopak Francouzi, kde tento podíl činí jen 42 procent. Dá se tedy říci, že Dánové jsou na sociálních sítích dvakrát aktivnější než Francouzi. Průměr evropské osmadvacítky (počítáme-li do EU za loňský rok také Velkou Británii) činí 57 procent.

Podíl uživatelů sociálních sítí v Evropské unii ve věkové skupině 16 až 74 let (v procentech )
Podíl uživatelů sociálních sítí v Evropské unii ve věkové skupině 16 až 74 let (v procentech )
Zdroj: CNN Prima NEWS

Ze statistik je v tomto ohledu patrná obrovská mezigenerační propast. Zatímco ve věkové skupině od 16 do 24 let je na sítích aktivních 88 procent, u seniorů ve věku 65 až 74 let je to jen 21 procent. Podíl seniorů se však oproti roku 2011, od kterého Eurostat aktivitu na sítích sleduje, ztrojnásobil. Největší procento mladých na sociálních sítích (98 procent lidí ve věku 16 až 24 let) má Velká Británie a Kypr. Nejpopulárnější je v Evropské unii Facebook (využívá ho asi 74 procent ze všech uživatelů sociálních sítí), následuje Pinterest (14 procent) a Twitter (necelých 5 procent).

K tématu

V České republice používá sociální sítě 96 procent mladých. Před devíti lety to bylo 67 procent. Česko navíc patří mezi země, u nichž nadprůměrně vzrostla obliba sociálních sítí mezi seniory. V roce 2011 na nich pravidelně surfovala jen dvě procenta lidí ve věku 65 až 74 let, loni to bylo šestkrát více čili 12 procent. Nejpoužívanější sociální sítí je u nás Facebook, kam zavítá asi 93 procent uživatelů sociálních sítí. Za ním je pak se 40 procenty Instagram, Twitter využívá asi sedm procent z těch, co na sítích surfují.

Podíl uživatelů sociálních sítí v jednotlivých věkových skupinách v České republice v letech 2011 až 2019 (v procentech)
Podíl uživatelů sociálních sítí v jednotlivých věkových skupinách v České republice v letech 2011 až 2019 (v procentech)
Zdroj: CNN Prima NEWS

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Školství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

V prvním květnovém týdnu se deváťáci zapotili při konání přijímacích zkoušek na své vysněné školy. Po jejich dopsání však na mnohé z nich padla skepse. Studenti se často bouří kvůli obtížnosti zkoušek, především té z matematiky. Podle nich bylo nemožné i s nastaveným časem test stihnout. Rodiče dětí pak podtrhují fakt, že se žáci od začátku školního roku prezenčně téměř neučili. Kromě kritiky vůči Cermat však přichází i ta vůči samotným dětem.

Fotbal

Tentokrát covid fotbalovou Opavu nezachránil. Po remíze se Zlínem padá do druhé ligy

Tentokrát covid fotbalovou Opavu nezachránil. Po remíze se Zlínem padá do druhé ligy

To, co bylo poslední týdny takřka jisté, je nyní oficiálně potvrzené. Fotbalová Opava po třech letech opouští nejvyšší soutěž, rozhodla o tom remíza 1:1 na hřišti Zlína. Tým trenéra Radoslava Kováče získal v dosavadním průběhu Fortuna ligy pouhých 17 bodů, zvládl vyhrát pouze třikrát. V této sezoně výjimečně padají o patro níže hned tři týmy, dalšími „nejžhavějšími“ kandidáty jsou Příbram a Brno.

Tři kluby věří ve zmrtvýchvstání Superligy. Nenechávají si líbit výhrůžky ostatních
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Exploze u školy v Kábulu: Nejméně 40 mrtvých, mezi oběťmi jsou hlavně studenti
Čeká tě tam peklo, naznačují odsouzenému Křížkovi. Kteří slavní skončili za mřížemi?
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Covid pasy by v Česku měly začít platit nejpozději v červnu, uvedl na summitu EU Babiš
Další články
reklama
reklama