reklama

Sociální sítě využívá 57 procent obyvatel Evropské unie. Česko je nad průměrem

Nejvyužívanější sociální sítí v Evropské unii zůstává Facebook.
Foto:

V loňském roce se v Evropské unii zvýšilo používání sociálních sítí. Zkušenost s nimi mělo 57 procent obyvatel. Před devíti lety to byly jen necelé dvě pětiny. Nejvíce se po sítích surfuje v Dánsku, nejméně naopak ve Francii. Česko se nachází dva procentní body nad unijním průměrem. Sociální sítě jsou nejpopulárnější mezi mladými.

reklama

V České republice využívá sociální sítě téměř 60 procent lidí. Vyplývá to z aktuální statistiky, kterou v úterý zveřejnil Eurostat. Za využívání Facebooku, Instagramu nebo Twitteru statistici považují mít na některé z těchto sociálních sítí vlastní profil a zveřejnit na ní status nebo poslat zprávu, a to alespoň jednou v posledních třech měsících.

Největší oblibě se sociální sítě těší v Dánsku, kde po nich surfuje 81 procent obyvatel ve věkové skupině 16 až 74 let. Na opačném konci žebříčku jsou naopak Francouzi, kde tento podíl činí jen 42 procent. Dá se tedy říci, že Dánové jsou na sociálních sítích dvakrát aktivnější než Francouzi. Průměr evropské osmadvacítky (počítáme-li do EU za loňský rok také Velkou Británii) činí 57 procent.

Ze statistik je v tomto ohledu patrná obrovská mezigenerační propast. Zatímco ve věkové skupině od 16 do 24 let je na sítích aktivních 88 procent, u seniorů ve věku 65 až 74 let je to jen 21 procent. Podíl seniorů se však oproti roku 2011, od kterého Eurostat aktivitu na sítích sleduje, ztrojnásobil. Největší procento mladých na sociálních sítích (98 procent lidí ve věku 16 až 24 let) má Velká Británie a Kypr. Nejpopulárnější je v Evropské unii Facebook (využívá ho asi 74 procent ze všech uživatelů sociálních sítí), následuje Pinterest (14 procent) a Twitter (necelých 5 procent).

K tématu

V České republice používá sociální sítě 96 procent mladých. Před devíti lety to bylo 67 procent. Česko navíc patří mezi země, u nichž nadprůměrně vzrostla obliba sociálních sítí mezi seniory. V roce 2011 na nich pravidelně surfovala jen dvě procenta lidí ve věku 65 až 74 let, loni to bylo šestkrát více čili 12 procent. Nejpoužívanější sociální sítí je u nás Facebook, kam zavítá asi 93 procent uživatelů sociálních sítí. Za ním je pak se 40 procenty Instagram, Twitter využívá asi sedm procent z těch, co na sítích surfují.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Vláda

Ministr Brabec má zdravotní problémy. Po jednání uhelné komise skončil v nemocnici

Ministr Brabec má zdravotní problémy. Po jednání uhelné komise skončil v nemocnici

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) se nezúčastnil dnešní tiskové konference po jednání uhelné komise kvůli náhlé zdravotní indispozici. Tiskové oddělení ministerstva ČTK sdělilo, že je Brabec na vyšetření v nemocnici. Původně měl společně s dalším předsedou komise, ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO), komentovat dnes přijaté doporučení komise ukončit využívání uhlí v České republice v roce 2038.

Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Dopad druhé vlny epidemie: Česká ekonomika má v příštím roce růst jen o 1,5 procenta
Volný: Nucená vakcinace je znásilnění. Nasaďte si roušku, reagoval Blatný
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Průměrná mzda dosáhla 35 402 korun. V Česku nejvíce vydělávají Pražané, přes 43 tisíc
Další články
reklama
reklama