reklama

Sociální sítě využívá 57 procent obyvatel Evropské unie. Česko je nad průměrem

Nejvyužívanější sociální sítí v Evropské unii zůstává Facebook.
Foto:

V loňském roce se v Evropské unii zvýšilo používání sociálních sítí. Zkušenost s nimi mělo 57 procent obyvatel. Před devíti lety to byly jen necelé dvě pětiny. Nejvíce se po sítích surfuje v Dánsku, nejméně naopak ve Francii. Česko se nachází dva procentní body nad unijním průměrem. Sociální sítě jsou nejpopulárnější mezi mladými.

reklama

V České republice využívá sociální sítě téměř 60 procent lidí. Vyplývá to z aktuální statistiky, kterou v úterý zveřejnil Eurostat. Za využívání Facebooku, Instagramu nebo Twitteru statistici považují mít na některé z těchto sociálních sítí vlastní profil a zveřejnit na ní status nebo poslat zprávu, a to alespoň jednou v posledních třech měsících.

Největší oblibě se sociální sítě těší v Dánsku, kde po nich surfuje 81 procent obyvatel ve věkové skupině 16 až 74 let. Na opačném konci žebříčku jsou naopak Francouzi, kde tento podíl činí jen 42 procent. Dá se tedy říci, že Dánové jsou na sociálních sítích dvakrát aktivnější než Francouzi. Průměr evropské osmadvacítky (počítáme-li do EU za loňský rok také Velkou Británii) činí 57 procent.

Ze statistik je v tomto ohledu patrná obrovská mezigenerační propast. Zatímco ve věkové skupině od 16 do 24 let je na sítích aktivních 88 procent, u seniorů ve věku 65 až 74 let je to jen 21 procent. Podíl seniorů se však oproti roku 2011, od kterého Eurostat aktivitu na sítích sleduje, ztrojnásobil. Největší procento mladých na sociálních sítích (98 procent lidí ve věku 16 až 24 let) má Velká Británie a Kypr. Nejpopulárnější je v Evropské unii Facebook (využívá ho asi 74 procent ze všech uživatelů sociálních sítí), následuje Pinterest (14 procent) a Twitter (necelých 5 procent).

K tématu

V České republice používá sociální sítě 96 procent mladých. Před devíti lety to bylo 67 procent. Česko navíc patří mezi země, u nichž nadprůměrně vzrostla obliba sociálních sítí mezi seniory. V roce 2011 na nich pravidelně surfovala jen dvě procenta lidí ve věku 65 až 74 let, loni to bylo šestkrát více čili 12 procent. Nejpoužívanější sociální sítí je u nás Facebook, kam zavítá asi 93 procent uživatelů sociálních sítí. Za ním je pak se 40 procenty Instagram, Twitter využívá asi sedm procent z těch, co na sítích surfují.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Finance

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Firmy žádají náhradu škody kvůli zajišťovacím příkazům, kterými Finanční správa blokovala majetek společností podezřelých z nezaplacení daně. Jde o celkovou sumu ve výši téměř 900 milionů korun. Ta zahrnuje finanční nároky za škodu, ušlý zisk či jiné formy újmy. Zajišťovací příkazy jsou kontroverzním tématem – jedná se o mimořádný nástroj berních úřadů, jehož využívání v minulých letech značně stouplo. Řada případů skončila u soudu, který v některých kauzách rozhodl ve prospěch firem.

Cestování

Dva Skoti si večer zašli na jedno pivo. Ráno se probudili na španělské Ibize

Dva Skoti si večer zašli na jedno pivo. Ráno se probudili na španělské Ibize

Devatenáctiletý instalatér Brad Duff ze skotského města Dundee navštívil v neděli večer svého kamaráda Reeceho Lornieho. Když pokročila noc, opilý tandem se zničehonic rozhodl, že si koupí letenky na Ibizu. Za pár hodin už si kamarádi užívali party na španělském ostrově. Pak přišlo ráno. A Brad v kocovině zjistil, že kvůli výletu přišel nejen o dost peněz, ale i o přítelkyni.

reklama
Do obchodu jen s rouškou. Chorvatsko zpřísňuje opatření, v zemi je půl milionu turistů
Hlasy z noční Karviné: Strach nemáme. Pražáci, přijeďte, nejsme malomocní
reklama
reklama
Vědecké objevy v obrazech: Kokosový olej je nebezpečnější než palmový

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Na Kutnohorsko se vracejí roušky. Omezeny jsou hromadné akce
Další články
reklama
reklama