CNN Prima News software

software

Výpis příspěvků ke štítku „software“

Aplikace, ze které mrazí: Ukrajinci skenují mrtvé Rusy, fotky posílají jejich rodičům

16. dubna 2022 14:24

O válce na Ukrajině se často hovoří jako o „informační válce“. Do tohoto popisu sedí fakt, že Ruskem napadená země využívá americký software pro rozpoznání tváří vojáků nepřítele. Ať už mrtvých, či zajatých. Díky tomu pak má možnost kontaktovat jejich rodiny, od čehož si slibuje, že by mohla „rozdmýchat“ odpor uvnitř režimu Vladimira Putina.

Hračky, nábytek, oblečení či elektronika. Jaké výrobky ze zahraničí si už Rusové nekoupí?

13. března 2022 03:11

Sankce civilizovaného světa vůči Rusku jsou v tamních obchodech čím dál viditelnější. V Moskvě se vyprazdňují regály nejen se západním zbožím, i luxusní zboží se stává nedostatkovým, nelze je objednat ani po internetu. A každým dnem přibývají další a další firmy, které oznamují stažení svých výrobků a služeb z Ruska. CNN Prima NEWS přináší přehled značek, zboží a služeb, které již v Rusku nejsou dostupné.

Nový operační systém Windows 11 je venku, pro některé zdarma. Rozjede ho váš počítač?

5. října 2021 19:26

Operační systém Windows 11 je již oficiálně k dispozici širší veřejnosti. Vlajkový software společnosti Microsoft by měl časem nahradit dosavadní osvědčené „desítky“, které používá většina současných domácích i pracovních počítačů na světě. Co nového Windows 11 přinesou, jak je půjde získat zdarma a nakolik výkonný stroj bude třeba pro bezproblémový chod systému?

Silný předkus a světle modré oči. Odborníci vytvořili portrét svaté Ludmily

16. září 2021 23:02

V Praze byla představena domnělá podobizna svaté Ludmily. Člen týmu, který ji vytvořil, Jiří Šindelář řekl, že nejvýraznějším prvkem její tváře byl předkus horní čelisti. K tomuto zjištění podle něj přispěl výzkum jejích zubů, které se zachovaly. Barvu očí spíše odhadli, barvu vlasů neprezentovali, neboť Ludmila jako vdaná žena v 10. století nechodila prostovlasá.

Avast převezme americký softwarový gigant. Za českou firmou zaplatí skoro 200 miliard

11. srpna 2021 05:43
Aktualizováno

Americká softwarová společnost NortonLifeLock oznámila, že se dohodla s českou nadnárodní antivirovou firmou Avast na jejím převzetí. Za spojení hodlá americká kybernetická firma zaplatit až 8,6 miliardy dolarů (asi 186,3 miliardy Kč). Fúze bude dokončena nejdříve za devět až deset měsíců. Společnost ponese nové jméno – jaké to bude, zatím není jasné.

Vlády špehují novináře pomocí programu izraelské firmy. Dva z nich byli zavražděni

18. července 2021 23:42

Vlády různých zemí využily technologii kontroverzní izraelské společnosti NSO Group ke špehování novinářů, lidskoprávních aktivistů či právníků. Vyplývá to ze zveřejněných závěrů investigativní práce 17 světových médií, na které se podílel i český server investigace.cz. Vlády podle těchto závěrů zneužily špionážní program od NSO nazvaný Pegasus. Izraelská firma dlouhodobě trvá na tom, že její technologie jsou určené pouze pro použití proti zločincům či teroristům.

Zakladatele společnosti McAfee nalezli mrtvého ve vězení. Měl být vydán do USA

24. června 2021 00:21

Zakladatel americké antivirové společnosti John McAfee byl ve čtvrtek nalezen mrtvý ve své cele ve Španělsku. Podle listu El Mundo to oznámilo katalánské ministerstvo spravedlnosti, podle nějž se jednalo nejspíš o sebevraždu. Zpráva přišla jen několik hodin poté, co španělský soud rozhodl o vydání 75letého podnikatele do USA, kde byl stíhán kvůli údajným podvodům, spiknutí a krácení daní a kde mu hrozily desítky let vězení.

Huawei Global Analyst Summit: Budujme společně plně propojený chytrý svět

17. dubna 2021 14:46

Neupouštět od ambiciózních cílů, pokračovat v posouvání hranic na poli technologií a hlavně ve spolupráci s ostatními partnery dláždit cestu k lepší digitální budoucnosti. Huawei Global Analyst Summit se nesl ve znamení odhodlanosti a poukázal na hledání nových příležitostí. Letos pořádaného 18. ročníku se na místě zúčastnilo více než 400 hostů včetně průmyslových a finančních analytiků a klíčových zástupců veřejnosti a médií. Další novináři a experti z oboru se k akci připojili online. Třídenní summit proběhl necelé dva týdny poté, co Huawei zveřejnila svou výroční zprávu za rok 2020, dle které i přes mírné zpomalení v růstu splnila své celoroční plány.