reklama

Detaily z případu ztracené čtyřleté holčičky: I se spacákem ji unesl sběratel panenek

Australští vyšetřovatelé ukončili prohledávání domu, ve kterém pachatel Terence Kelly údajně více než dva týdny držel čtyřletou Cleo Smithovou. V médiích se mezitím objevily šokující podrobnosti nejen o osobě obviněné z únosu dítěte, ale také samotné dívky.

reklama

Čtyřletá Cleo byla zachráněna z domu únosce v australském Carnarvonu 3. listopadu. Média několik dní poté zveřejnila audionahrávku, která může vyšetřovatelům napovědět, proč se podezřelý Terence Kelly k únosu holčičky odhodlal.

Na nahrávce pořízené před několika lety promluvila žena, která muže vychovávala. „Bůh mi vrátil děti zpátky jiným způsobem, takže mám tohoto malého krásného chlapce jménem Terry. Jsou mu dva roky. Má černé kudrnaté vlasy,“ uvedla nevlastní matka obviněného Penny Walkerová. Začala se o něj starat v jeho dvou letech. Walkerové přitom v minulosti úřady odebraly šest vlastních dětí kvůli alkoholismu. Sama údajně v dětství zažívala násilí. Kellyho vlastní matka, která byla závislá na drogách, se potomka zřekla.

Walkerová zemřela loni. A po její smrti se podle médií Kelly náhle uzavřel do sebe.

Veřejnost šokovala zejména Kellyho sbírka panenek pro holčičky. „Rád beru své panenky na projížďku. Upravuji panenkám vlasy a na veřejnosti si děláme selfie,“ napsal před rokem na sociálních sítích.

Pro Cleo to byl těžký rok

Aktuálně se čeká na výslech Kellyho, který byl převezen do věznice s maximální ostrahou. Čtyřletá Cleo se svěřila, že se o ni měla vedle něj v domě starat i nějaká žena. Česala holčičce vlásky a oblékala ji. Kdo to byl, policisté zatím nesdělili. Podle webu Daily Mail samotná Cleo prožila těžký rok. Na vážnou nemoc jí v červenci zemřel bratranec. Jen o několik týdnů později pak skončila na 18 dní v domě úplně cizího člověka.

Policisté ji našli 3. listopadu. Spolu s ní také její spací pytel, se kterým zmizela ze stanu v kempu Blowholes Shacks na západě země. Holčičku hledaly bezpečnostní složky i místní lidé. Dívka se po dobu dvou týdnů nacházela v domě v pobřežním městě Carnavorn, zhruba 100 kilometrů jižně od místa, kde s rodinou kempovala.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor
360°

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor

Prezident Miloš Zeman se sešel zhruba s polovinou kandidátů na členy nové vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Tento seriál by měl ukončit 10. prosince posledním setkáním s budoucím ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09). Podle mnoha kritiků Hrad těmito schůzkami zbytečně brzdí jmenování nového kabinetu. Že jde ze strany hlavy státu o nezvyklý přístup, připustil i politický komentátor Martin Schmarcz v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Po covidové party v Norsku je přes 50 nakažených. Úřady se děsí, že jde o mutaci omikron

Výskyt nové varianty koronaviru s názvem omikron potvrzují další a další státy po celém světě. Podezření na obří ohnisko mají v Norsku. Jeden z účastníků firemní akce pro desítky lidí měl pozitivní PCR test, přičemž laboratoře vyloučily, že by se jednalo o mutaci delta. Od něj se pak zřejmě nakazili další. Situace v menším měřítku připomíná loňskou kauzu z pražského baru Techtle Mechtle.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

reklama

Domácí zpravodajství

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

reklama