Detaily z případu ztracené čtyřleté holčičky: I se spacákem ji unesl sběratel panenek

Australští vyšetřovatelé ukončili prohledávání domu, ve kterém pachatel Terence Kelly údajně více než dva týdny držel čtyřletou Cleo Smithovou. V médiích se mezitím objevily šokující podrobnosti nejen o osobě obviněné z únosu dítěte, ale také samotné dívky.

Čtyřletá Cleo byla zachráněna z domu únosce v australském Carnarvonu 3. listopadu. Média několik dní poté zveřejnila audionahrávku, která může vyšetřovatelům napovědět, proč se podezřelý Terence Kelly k únosu holčičky odhodlal.

Na nahrávce pořízené před několika lety promluvila žena, která muže vychovávala. „Bůh mi vrátil děti zpátky jiným způsobem, takže mám tohoto malého krásného chlapce jménem Terry. Jsou mu dva roky. Má černé kudrnaté vlasy,“ uvedla nevlastní matka obviněného Penny Walkerová. Začala se o něj starat v jeho dvou letech. Walkerové přitom v minulosti úřady odebraly šest vlastních dětí kvůli alkoholismu. Sama údajně v dětství zažívala násilí. Kellyho vlastní matka, která byla závislá na drogách, se potomka zřekla.

Walkerová zemřela loni. A po její smrti se podle médií Kelly náhle uzavřel do sebe.

Veřejnost šokovala zejména Kellyho sbírka panenek pro holčičky. „Rád beru své panenky na projížďku. Upravuji panenkám vlasy a na veřejnosti si děláme selfie,“ napsal před rokem na sociálních sítích.

Pro Cleo to byl těžký rok

Aktuálně se čeká na výslech Kellyho, který byl převezen do věznice s maximální ostrahou. Čtyřletá Cleo se svěřila, že se o ni měla vedle něj v domě starat i nějaká žena. Česala holčičce vlásky a oblékala ji. Kdo to byl, policisté zatím nesdělili. Podle webu Daily Mail samotná Cleo prožila těžký rok. Na vážnou nemoc jí v červenci zemřel bratranec. Jen o několik týdnů později pak skončila na 18 dní v domě úplně cizího člověka.

Policisté ji našli 3. listopadu. Spolu s ní také její spací pytel, se kterým zmizela ze stanu v kempu Blowholes Shacks na západě země. Holčičku hledaly bezpečnostní složky i místní lidé. Dívka se po dobu dvou týdnů nacházela v domě v pobřežním městě Carnavorn, zhruba 100 kilometrů jižně od místa, kde s rodinou kempovala.

Tagy: