reklama

Souček pobavil bramborovým salátem a dál válí. Vede nad Ronaldem a Messim, píše se

Velká radost Tomáše Součka a jeho spoluhráčů po rozhodujícím gólu v utkání s Evertonem
Zdroj: Profimedia

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Tomáš Souček stále výrazněji demonstruje, že West Ham před necelým rokem udělal zlatý tah, když se tehdy fotbalistu Slavie rozhodl přivést do Londýna. V pátek gólem rozsekl těsně před koncem zápas Premier League na hřišti Evertonu a po utkání perlil ohledně doposud nepoznaného našlapaného anglického programu v období Vánoc.

reklama

Ačkoliv Souček nehraje na útočné pozici, po 17 zápasech je druhým nejlepším střelcem West Hamu. Když „Kladiváři“ zahrávají roh, soupeři nespouštějí z muže s číslem 28 na zádech oči. Jenže on se stejně dokáže pověsit do vzduchu a hlavou dopravit míč do sítě.

Pátý gól v ligové sezoně dal český záložník trochu jinak. Obránce Aaron Cresswell vypálil směr brána Evertonu tvrdou ránu, která byla lehce sražena, ovšem pouze do místa, kde číhal Souček. Jen nastavil placírku a šlo se slavit. Sám autor gólu ihned mával směrem k dalšímu exslávistovi Vladimíru Coufalovi, aby se připomnělo nedávné narození jeho dcery. A tak několik hráčů „Hammers“ rozkývalo ruce a poslalo pozdrav malé Natálce.

Tomáš Souček (druhý zprava) věnoval svůj gól proti Evertonu narozené dceři spoluhráče Vladimíra Coufala (druhý zleva)
Tomáš Souček (druhý zprava) věnoval svůj gól proti Evertonu narozené dceři spoluhráče Vladimíra Coufala (druhý zleva)
Zdroj: Profimedia

West Ham porazil tým z Liverpoolu 1:0 a Součkova trefa byla tou vůbec první v celé anglické nejvyšší soutěži v roce 2021. Jméno rodáka z Havlíčkova Brodu pak opět rychle „frčelo“ na sociálních sítích. A logicky byl žádaným respondentem pro média.

Když byl reportérkou stanice BT Sport dotázán na to, jak zvládal svůj premiérový hektický zápasový program během svátků – tolik typický pro Anglii – Souček přišel s bezprostřední odpovědí. „Bylo to pro mě těžké, protože dříve jsem měl v České republice během Vánoc tři týdny volna a jedl hodně bramborového salátu,“ smál se.

Rozhovor sdílel na svém Twitteru kapitán West Hamu Declan Rice a k tomu napsal: „Skvělý kluk. Jak ho můžete nemilovat? BIG TOM.“

Do Anglie přišel Souček na konci loňského ledna a West Ham později Slavii zaplatil 19 milionů liber (zhruba 550 milionů korun), což je rekordní částka za odchod z české ligy. Podle expertů to ale je vzhledem k tomu, jak stěžejní součástku v sestavě londýnského celku 25letý fotbalista tvoří, dost málo.

„19 milionů liber je absolutně levná položka, když si vezmeme, jak klíčový hráč pro ně zatím je,“ uvedla ve studiu BT Sport expertka Rachel Brownová-Finnisová, bývalá brankářka. Vedle ní stojící Leon Osman, někdejší hráč Evertonu, dodal: „On a Declan Rice dělají práci za tři možná čtyři fotbalisty.“

A se zajímavým dodatkem večer přišel renomovaný web Goal.com, který Součka porovnal se dvěma pravděpodobně největšími fenomény současného fotbalu. Zatímco Lionel Messi a Cristiano Ronaldo doposud v roce 2021 nevstřelili gól, „Suk“ už trefu má. To, že Messi s Ronaldem zatím v lednu nedostali příležitost se trefit, je věc druhá.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Historie

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Letos v červnu mu bude 94 let. Když v roce 1944 oslavil sedmnácté narozeniny, musel rukovat do wehrmachtu. „Přidělili mě ke kumpanii Jäger-Ersatz-Bataillon 49, to si pořád dobře pamatuji,“ vzpomíná vitální veterán Josef Bialas z Hlučínska exkluzivně pro CNN Prima NEWS. Tohle vyprávění zatím česká média ani dokumentaristé z Paměti národa nezaznamenali, Bialas se totiž celý život snažil válku vytěsnit z paměti: „Nerad o ní mluvím. Hodně vojáků kolem mě popadalo, tam jsem našel ruku, tam zas nohu...“

Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu
Váleční veteráni dostanou od prezidenta dárek. Musí za něj ale předtím zaplatit
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Další články
reklama
reklama