reklama
CNN Prima News ministerstvo zahraničí

ministerstvo zahraničí

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo zahraničí“

Koho zachránit a koho nechat zemřít? Lékaři na Slovensku se rozhodují podle manuálu

24. listopadu 2021 19:36

Slovensko se ocitlo na prahu humanitární katastrofy. Laboratoře poprvé za jeden den odhalily více než 10 tisíc nakažených a přetížené nemocnice dosáhly kritické hranice 3 200 hospitalizovaných s covidem. Slovenská média poukazují na fakt, že některé z nich už narazily na strop svých kapacit a lékaři musí rozhodovat, kterého pacienta hospitalizují na oddělení intenzivní péče.

Lipavský? Po Petříčkovi s Kulhánkem může být ministrem zahraničí kdokoliv, tvrdí Drulák

19. listopadu 2021 17:04

Ohledně jmenování Piráta Jana Lipavského ministrem zahraničí se rozhořela bouřlivá diskuse. Poté, co v čele resortu stáli Tomáš Petříček s Jakubem Kulhánkem (oba ČSSD), tam může být téměř kdokoliv. Těmito slovy okomentoval situaci politolog a bývalý velvyslanec ve Francii Petr Drulák v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Zároveň ale dodal, že budoucí premiér Petr Fiala (ODS) by měl na jmenování Lipavského trvat.

Kdo je kandidát na šéfa diplomacie Lipavský a potřebuje ho Zeman jako protivníka?

18. listopadu 2021 23:19

Přestože se Jan Lipavský letos do Poslanecké sněmovny neprobojoval, má našlápnuto stát se na další čtyři roky šéfem diplomacie. Kdo je tento šestatřicetiletý Pirát, který je členem strany od roku 2015, a jaké byly jeho názory na zahraniční politiku v posledních čtyřech letech? A bude to právě on, koho odmítne prezident Miloš Zeman jmenovat ministrem?

Problém s propuštěním Terezy: Soudy jsou přetížené, z vězení nemusí vyjít ještě dlouho

12. listopadu 2021 11:06

Česká občanka Tereza Hlůšková by mohla být z vězení v Pákistánu propuštěna příští týden, kvůli přetíženosti tamních soudů ale ministerstvo zahraničí očekává spíše pozdější termín. Informovala o tom mluvčí úřadu Eva Davidová. Soud stále nevyhotovil písemný rozsudek. Ministerstvo původně odhadovalo, že by Tereza mohla být propuštěna tento týden.

Zeman může ještě zamíchat kartami při jmenování ministrů. Nemá co ztratit, tvrdí Langer

11. listopadu 2021 17:56

Podle bývalého minstra vnitra Ivana Langera z ODS může ještě prezident Miloš Zeman zamíchat kartami při jmenování nových ministrů vlády Petra Fialy (ODS). Langer je ale rád, že nakonec nedošlo kvůli zdravotnímu stavu hlavy státu k aktivaci ústavního článku 66. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS prohlásil, že v opačném případě by se náměstí zaplnila demonstranty.

Zeman si prověří budoucí ministry osobně. Narazí u něj pirátský kandidát na zahraničí?

7. listopadu 2021 05:11

Ačkoliv prezident Miloš Zeman dává od pátku jasně najevo, že je připraven jmenovat premiérem Petra Fialu (ODS), ještě to zdaleka neznamená, že bude souhlasit se všemi jmény ministrů, které mu během následujících týdnů Fiala předloží. Největší problém se zatím očekává u Pirátů, a to především u Jana Lipavského, jehož jméno se nejčastěji skloňuje ve spojení s ministerstvem zahraničí. Problém může vzniknout i u kandidátů ze Senátu.

Ministr pro Evropu je legrační. Tři nové posty ve vládě jsou zbytečné, říká komentátor

5. listopadu 2021 20:30

Komentátor Lidových novin Petr Kamberský označil vznik dalších ministerských postů ve vládě koalice Spolu a Pirátů se Starosty za legrační. Další úřady podle něj nepotřebujeme, ale pokud půjde jen o přesunutí agendy, je to podle komentátora zanedbatelná věc. Analytička webu Echo24 Lenka Zlámalová považuje za rozumné, že pravděpodobná vláda nemá ve svém návrhu programového prohlášení zmínku o covidu.

reklama