reklama
CNN Prima News ministerstvo zahraničí

ministerstvo zahraničí

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo zahraničí“

Cestování zpřísní: Do Německa jen s testem či očkováním. Francie a Dánsko budou červené

Cestováni od pondělí zpřísní. Neočkovaní budou muset po návratu z Francie a Dánska na PCR test i do izolace, země se přesouvají do červené kategorie. Oranžová se rozšiřuje o Itálii, Švýcarsko a Island, uvádí ministerstvo zahraničí. Německo bude od neděle vyžadovat, aby měli lidé při vstupu do země buď negativní test na COVID-19, potvrzení o uzdravení nebo doklad o očkování.

Pracovníci ruské ambasády odlétají z Prahy. Z Česka kvůli Vrběticím zmizí desítky lidí

Na pražském ruzyňském letišti v sobotu kolem 11:30 přistál první vládní speciál z Moskvy, který má do Ruska dopravit diplomaty a zaměstnance ruského velvyslanectví vyhoštěné z Česka kvůli kauze Vrbětice. Na 14:30 je naplánován odlet. Do konce května by měly podle rozhodnutí české vlády opustit ruskou ambasádu desítky diplomatů a zaměstnanců. Další letadlo pro ně má přiletět v pondělí.

Kulhánek o roli ministra: Moc nespím, je to stres. Kolegové mi říkali, ať zpomalím

Moc nespím, je to obrovský stres, řekl CNN Prima NEWS o roli ministra zahraničí šestatřicetiletý Jakub Kulhánek (ČSSD). Ten je šéfem české diplomacie přes měsíc. Během něj vyjel na 10 zahraničních cest a navštívil 11 zemí. V rozhovoru popsal, jak jeho pracovní zátěž zvládá rodina, zda lituje, že místo ve vládě přijal, a jaká tam v současné době panuje atmosféra.

Stojím za Izraelem, napsal český velvyslanec v Kuvajtu. Pobouřil tamní diplomacii

Kuvajtské ministerstvo zahraničí si v pondělí předvolalo českého velvyslance Martina Dvořáka poté, co na svém osobním instagramovém účtu zveřejnil selfie s izraelskou vlajkou a popiskem „stojím za Izraelem“. Dvořák se později v otevřeném dopise omluvil. Napsal, že vyvolal „pochopitelné pobouření a rozhořčení mezi mnoha lidmi, pokud jde o současnou, velmi dramatickou situaci v Pásmu Gazy“.

Úřední šikana. Čeští studenti se očkovali v USA, i tak je čeká test a karanténa

Jsou po druhé dávce vakcíny proti koronaviru a na území USA už mohou odložit roušky. Přesto české studenty, kteří se nechali naočkovat ve Spojených státech, čekají při návratu domů dva testy na vlastní náklady a dvoutýdenní karanténa. V cestě jim stojí byrokracie – české úřady očkování schválenými látkami v zahraničí neuznávají, alternativní řešení ale nemají. I přes plnou imunitu se na ně tedy nahlíží jako na neočkované. Podle oslovených odborníků jde o ryzí šikanu a diskriminaci.

reklama