reklama

Soukalová exkluzivně o dceři: Jako by to bylo cizí dítě. Jak porod zvládl tatínek?

Bývalé biatlonistce Gabriele Soukalové dělá její teprve šestidenní dcerka Izabelka radost už od první chvíle, kdy ji spatřila. Nyní se už obě nacházejí v pohodlí domova a užívají si společných chvil. Pořadu ShowTime Soukalová poskytla exkluzivní rozhovor, ve kterém vylíčila, jak probíhal porod.

reklama

Izabelu Gabrielu přivedla Soukalová na svět minulý čtvrtek 16. září. „Mně to připadá, jako by šlo o úplně cizí dítě. Že jsme ho někde dostali cestou sem. Všechno proběhlo tak strašně rychle, že mi to začíná docházet až v posledních dnech. Je to velká změna,“ uvedla pro CNN Prima NEWS moderátorka pořadu ShowTime.

Že by mělo jít o cizí dítě, ale rozhodně nesouhlasí přítel Soukalové a tatínek malé Izabelky Miloš Kadeřábek. „Není cizí. Má nos a úsměv po tobě,“ řekl s úsměvem novopečené mamince.

Soukalová jako vrcholová sportovkyně byla zvyklá na ledajakou zátěž, s porodem to však srovnat nelze. „Byla to velká zkušenost. Člověk si ji neumí představit, než ji zažije. Byla jsem ráda, že jsem měla vedle sebe velkou oporu. Moc mi to pomohlo,“ vylíčila Soukalová.

„Samotný porod neproběhl tak rychle, jak jsem si představovala. Asi všechny mámy by ho chtěly mít rychle za sebou. A bolelo to, překvapivě. Říkala jsem si, že by možná nebylo od věci, kdyby si tuto zkušenost zažil nějaký chlap. Aspoň by se do toho uměli vcítit,“ uvedla bývalá biatlonistka.

Naštěstí měla u sebe velkou oporu v podobě svého přítele Miloše. „Soucítil jsem s tebou a posílal ti energii, abys to co nejdříve zvládla a měla za sebou,“ řekl novopečený otec.

„Miloš byl strašně statečný, zvlášť při cestě do porodnice. Když jsme vyjížděli, nechápala jsem, jak mohl být tak strašně klidný. Už asi čtyři hodiny před porodem jsem mu říkala, že to přichází. On ale zůstával klidný a říkal, že ne, že to ještě není ono, ať jsem v pohodě,“ popsala Soukalová.

Soukalová: Doufám, že ji nikde nezapomenu

Porod by však s žádným závodem rozhodně nesrovnávala. „Když nastala nějaká kontrakce, říkala jsem si, že jde o takovou cílovou rovinku nějakého hodně unaveného závodu. Ale cílová rovinka má jen určitý počet metrů, zatímco porod trvá několik hodin. Takže tím pádem je to náročnější vydržet. Opravdu smekám před všemi maminkami,“ vysvětlila Soukalová.

V porodnici strávila novopečená maminka šest dnů a nyní už je s Izabelkou a Milošem doma. Na příchod miminka měli téměř vše připravené, zbývá dokoupit jen několik věcí. „Ještě nám chybí teplý fusak, protože se blíží zima. A ještě nějakou ohřívačku na mléko a různé drobnosti, určitě jsme nezapomněli na nic zásadního,“ vylíčil Kadeřábek.

„Hlavně abychom na ni nikde nezapomněli. Doufám, že nebudu po tátovi, protože ten mě zapomínal úplně všude, kde jsme byli,“ popsala Soukalová. Podle jejího partnera však něco takového rozhodně nehrozí. „Já vás budu střežit jako oko v hlavě,“ řekl.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy
Miloš Zeman

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Plyn o čtvrtinu zdraží i Pražská plynárenská. Nebude se to týkat všech zákazníků
Energetika

Plyn o čtvrtinu zdraží i Pražská plynárenská. Nebude se to týkat všech zákazníků

Pražská plynárenská od 1. listopadu zdraží některým zákazníkům plyn v průměru o 24,6 procenta. Netýká se to klientů se zafixovanými cenami, naopak s ním musí počítat domácnosti a maloodběratelé, kteří nyní využívají základní ceník Standard. Firma zdražení odůvodnila nepříznivou situací na trhu. V tiskové zprávě to ve středu uvedl mluvčí firmy Miroslav Vránek.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Roušky i při výuce a hrozící omezení péče. Epidemie zrychluje podle rizikového scénáře

Některé děti starší 12 let budou muset mít zakryté dýchací cesty i během vyučování ve třídách. Opatření navrhne ministerstvo zdravotnictví. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) však zdůraznil, že jde o lokální opatření, nikoliv plošné. Restrikce budou namířené jen na epidemicky postiženější kraje ČR. Podle Vojtěcha v některých krajích vlivem covidu hrozí omezování nemocniční péče. S nařízením nesouhlasí ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Zázrak v hořícím letadle. Všech 21 osob na palubě se zachránilo díky nevídanému štěstí

Nevídané štěstí potkalo cestující úterního letu z Houstonu do Boston. Letoun měl při startu važné potíže, narazil do nedalekého plotu a ihned začal hořet. Všem 21 osobám na palubě se však podařilo plamenům uniknout a jako zázrakem všichni vyvázli bez vážnějších zranění. Nejmladšímu cestujícímu bylo jen 10 let, pasažéři mířili na baseballový zápas.

Do konce roku zemřou na covid dva tisíce lidí, varuje Hořejší. Hostomský by rozvolňoval

Šíření covidu v Česku neustále zrychluje. V úterý přibylo 3 246 případů, podle imunologa Václava Hořejšího a biochemika Zdeňka Hostomského je ale potřeba sledovat zejména počty hospitalizovaných a zemřelých. Hostomský ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že nakažlivější variantě delta se stejně neubráníme. Hořejší očekává, že do konce roku zemřou na covid ještě dva tisíce lidí.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama