CNN Prima News spalovací motor

spalovací motor

Výpis příspěvků ke štítku „spalovací motor“

Levný fígl na nižší spotřebu? Tablety mají uspořit až polovinu paliva. Experti to odmítají

27. srpna 2022 09:31

Jedna malá tableta vhozená do nádrže má snížit spotřebu benzinu nebo nafty o 7 až 14 procent, i když údajně existují případy snížení spotřeby paliva o 30 procent, nebo dokonce o více než polovinu. Pokud by tento laciný fígl opravdu fungoval, znamenalo by to revoluci nejen v automobilovém průmyslu, ale ve světě pohonných hmot vůbec. Přes oprávněné pochybnosti se ale na podobné vynálezy vždy chytne dostatek naivů, kteří dají hlavnímu původci „zázraku“ dobře vydělat.

Padne zákaz spalovacích motorů? Hegemoni elektromobility řadí zpátečku

19. srpna 2022 14:14

Evropské velmoci v segmentu elektromobilů šlapou na brzdu. Vystřízlivění přichází na straně zákazníků i samotných států. Zájem o nové vozy na elektrický pohon opadá nejen v Norsku, jež je považováno za světového elektromobilního hegemona číslo jedna, ale také v Německu, kde energetická krize spojená s ruskou agresí na Ukrajině vyvolala zásadní dotační škrty. Na plánech Evropské unie na totální zákaz spalovacích motorů od roku 2035 se však zatím nic nemění.

Konec spalovacích motorů: Hubáčková se za naše zájmy bila málo, kritizuje opozice

1. července 2022 23:11

Česká republika sice zvedla ruku pro zákaz prodeje nových aut se spalovacími motory od roku 2035, stejně jsme ale při vyjednávání v Evropském parlamentu uspěli. Tak hodnotí začátek českého předsednictví ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). Podle opozice se ale za zájmy Česka bila málo. Vyšší dotace a ústupky českým teplárnám prý nestačí.

KOMENTÁŘ: Je nutné zakazovat auta na benzín? Koněspřežky také neskončily z vůle státu

1. července 2022 06:54

Po roce 2035 už by v Evropské unii nemělo být možné koupit nový automobil poháněný benzínem či naftou. O jejich konec se postarali politici, kteří tím chtějí bojovat proti klimatické změně. Jenže proč by měl stát zakazovat něco, co stejně nevyhnutelně míří do propadliště dějin? Technologický pokrok se nedá nařídit, o čemž jsme se už několikrát v historii přesvědčili.