reklama

Sparta zcela ovládla finále AXE FIFA COOL Ligy. Obsadila všechny medailové pozice

Dva měsíce bojů na virtuálním trávníku dospěly k překvapivému finále třetí sezóny AXE FIFA COOL Ligy. Přes skupinové fáze se do koncové části turnaje probojovali ti nejlepší z domácích hráčů, nikdo ale nečekal, že stupně vítězů obsadí jen jediný tým. Sparta svým výkonem jednoznačně vévodila závěru ligy.

reklama

Pouze čtyři přeživší dokázali doputovat do posledního hracího dne AXE FIFA COOL Ligy, kde se rozhodlo o celkovém vítězi. V obložení tří Sparťanů se nacházel pouze jeden jediný reprezentant jiného klubu, a to Dalas94, hráč esportové sekce Teplic. Šance, že hráči v červených dresech opanují všechny tři medailové příčky, tak už od začátku finálového dne byly víc než vysoké.

1. semifinále –⁠ Dalas94 vs Caster

Hned první semifinále bylo výbornou pozvánkou pro diváky, kteří měli možnost sledovat jednotlivá utkání na virtuálním trávníku a během toho očkem pokukovat i po zápasu české reprezentace na trávníku skutečném. První souboj finálového dne, plný gólů a zvratů, ovládl Caster, který na Dalase dotíral od první minuty. Nakonec vstřelil vítěznou branku pár minut před koncem. Zápas skončil 5:4 ve prospěch Castera.

2. semifinále –⁠ MarioOoso99 vs Emerickson

Druhé semifinále zpočátku vypadalo celkem jednoznačně a vše ukazovalo na finále v červených barvách. MarioOoso99 se ne jednou, ale hned dvakrát ocitl na dosah gólu, ovšem ani jedna z těchto téměř stoprocentních šancí nevyšla. Přestože ještě před samotným koncem zápasu se mu povedlo dát Emericksonovi gól z penalty, výsledek samotného zápasu už to ale zvrátit nemohlo.

„V poslední chvíli jsem chtěl prohnat ovladač pokojem, ale to by asi nebylo na místě. Opět jsem dostal flashback z předchozích turnajů a řekl jsem si, že to už není normální. Zapnul jsem, snažil jsem se držet balón a nedat Mariosovi šanci. Pak už jsem věděl, že to bude moje. Jsem rád, že si to s Casterem kopneme po dlouhé době společně ve finále. Hraje se o hodně, je to finále. Může to dopadnout jakkoli. Jsem rád, že se utkám s ním a že pohár půjde do Sparty,“ vyjádřil se vítěz druhého semifinálového duelu Emerickson.

„Já jsem čekal na poslední chvíli, že se hýbne na přední tyč, on se hýbnul na zadní. Do každého turnaje jdu s největšími ambicemi, takže beru jen vítězství. Pokud se ale umístím do top 3, tak to bude dobrý. O třetí místo budu rozhodně bojovat,“ uvedl MarioOoso99 k semifinálovému sparťanskému duelu.

Finále – Emerickson vs Caster

Finále ve sparťanských červených barvách už od začátku představovalo v rámci AXE FIFA COOL Ligy jasné vítězství, pro diváky pak podívanou. V zápase se představili dva dobří kamarádi a týmoví spoluhráči, kteří se ale rozhodně nikterak nešetřili. V první hře do boje o třetí místo lépe nakročil komentátory i hráči favorizovaný Emerickson, který zápas s čistým skóre dovedl do stavu 2:0.

Ve druhé hře jako by se vše otočilo a správnou nohou do zápasu vykročil Caster. S přehledem vstřelil první gól a rychle svůj náskok navýšil na 2:0. Emericksonovi se poté podařilo se vzpamatovat a protivníkovu výhodu nejprve snížit, posléze stav dorovnat. Misky vah se pak přelévaly z jedné strany na druhou a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto až ve 117. minutě hry, kdy zaskóroval Emerickson. Ten se pak jen o chvíli později mohl radovat z vítězství celého turnaje, k čemuž měl do živého vstupu připraven i improvizovaný pohár. Ten opravdový si musí teprve převzít.

„Je to skvělý pocit konečně prolomit tu smůlu a na velkým turnaji brát první místo, to jsem do tohohle ročníku neznal. Jsem rád, že se mi to povedlo a beru to jako jeden z mých největších úspěchů v kariéře. Jsem s touhle sezónou maximálně spokojený,“ v rozhovoru s komentátory uvedl sám šampion ligy.

Celým turnajem diváky provázela ostřílená komentátorská trojice Jiří „Bananides“ Johanides, Filip „Koozy“ Lejček a Tomáš „The Hateris“ Rys, která dění na virtuálním trávníku popisovala stejně horlivě jako v opravdovém kotli. Možnost si vsadit u sázkové kanceláře Tipsport pak zvýšila celkové napětí z už tak vypečeného finále.

Tagy:
Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu
Zahraničí

Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu

Šéfa ukrajinské organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům, našli oběšeného v Kyjevském parku. Vital Šyšov se ztratil v neděli při ranním běhu. Podle ukrajinské policie mu někdo ukradl mobil a doklady. Detektivové tak začali případ vyšetřovat jako úkladnou vraždu, která měla být maskovaná sebevraždou. Za jeho smrtí podle nevládních organizací může stát režim v Bělorusku.

Jsme ve válce, tvrdí Litva. Běloruská „cestovka“ sváží do země tisíce uprchlíků

Nová migrační krize na hranici Evropské unie. Bělorusko pod taktovkou diktátora Lukašenka stupňuje prostřednictvím migrantů z Iráku tlak na sousední Litvu. Ta už letos zadržela téměř čtyři tisíce běženců. To je asi padesátkrát více než loni. Minsk mezitím nadále posiluje letecké spojení s Irákem a litevští politici otevřeně mluví o hybridní válce.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

Znepokojivý průzkum: Očkovaní senioři mají po půl roce jen minimum protilátek

Po půl roce od očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků výzkumu až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné množství protilátek. V tiskové zprávě to uvedla společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 lidech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.

Sparta podlehla Monaku 0:2. Zápas byl přerušen kvůli rasistickým urážkám z publika

Historicky první pohárové utkání pražské Sparty proti AS Monako skončilo porážkou. Knížecký klub v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů vyhrál na hřišti Sparty 2:0. V prvním poločase skóroval Aurélien Tchouaméni (37). Domácí ultras si následně neodpustili rasistické urážky na účet záložníka tmavé pleti. Na hřiště létaly i kelímky s pivem a zápas byl na několik minut přerušen. 14 minut po začátku druhého poločasu pak vedení Monaka navýšil Kevin Volland. Odveta v Monaku je na programu příští úterý.

Zatuchlý rybník s operátory. Češi mají druhý nejdražší mobilní internet v Evropě

Příčka, která Čechy nepotěší. Podle průzkumu nezávislého britského portálu, který sleduje ceny internetu v mobilu ve světě, mají Češi druhá nejdražší data v Evropě. Podle českých ekonomů v Tuzemsku chybí konkurenční prostředí a ceny nahoře drží velcí operátoři. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) naopak tvrdí, že operátoři zlevňují a že průzkumy nepočítají s neomezenými balíčky.

reklama

Domácí zpravodajství

Do Sněmovny kandiduje 22 stran a hnutí. Největší výběr bude v Praze a na jižní Moravě

K letošním volbám do Sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Tehdy dodalo kandidátky 31 stran a hnutí. Vyplývá to z informací od krajských úřadů a pražského magistrátu. Lhůta pro nominace skončila v úterý v 16:00. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.

reklama