CNN Prima News trávník

trávník

Výpis příspěvků ke štítku „trávník“

Anglie zoufá nad vetřelci na trávníku. Idioti, co když hráče pobodají? bojí se legendy

Kolébku fotbalu v posledních dnech trápí jeden problém. A to jsou fanoušci, kteří se po jistotě záchrany, postupu nebo zisku titulu vydají přímo na trávník. V Anglii by nepadala ostrá slova, pokud by si lidé jen užívali euforii. Ale když se rozhodnou napadnout hráče či trenéra, trpělivost dochází. Naposledy zaplavili pažit příznivci Manchesteru City. A ani na Etihad Stadium se oslavy neobešly bez incidentu. Dříve se podobný incident odehrál při záchraně Evertonu nebo ve druhé lize.

Finále poháru: Slovácko přejelo Spartu a poprvé slaví. Těžkooděnci hlídali trávník

Fotbalisté Slovácka zvítězili ve finále domácího poháru MOL Cupu nad pražskou Spartou 3:1 a získali první velkou trofej v klubové historii. Všechny branky padly v Uherském Hradiště už v úvodním dějství. Domácí Slovácko poslal v 11. minutě do vedení z penalty Václav Jurečka a ve 33. minutě zvýšil Petr Reinberk. Tři minuty před pauzou snížil Dávid Hancko, ale hned za minutu se podruhé v utkání trefil Reinberk.

Farma na trávník pro MS uprostřed pouště. Dělníci umírají, hřiště jsou abnormálně hýčkaná

Jedna obrovská sportovní akce s řadou kontroverzí „na krku“ skončila, na dveře klepe další. Štafetový kolík pochybností po olympiádě v Pekingu přebírá Katar, kde se letos v listopadu a prosinci uskuteční fotbalové mistrovství světa. Kritiku šampionát schytává nejen kvůli mizernému zacházení s dělníky, ale také kvůli úmorným klimatickým podmínkám. Hráče v nich čeká dřina teprve za více než půl roku, trávníkaři mají práce nad hlavu již mnoho let.

Plevel, který trávníku sluší

Mít kolem domu pěkný trávník je snem mnohých pěstitelů. Často je ale péče až přehnaná. A tak je pravidelně vyhlašován boj byť i sebemenším plevílkům, provázený honbou za různými herbicidními přípravky a jejich aplikace. Tak se mnozí majitelé trávníku stávají jeho otoky ve snaze mít čistý, soustavně udržovaný a hlavně bezplevelný pažit. Další skupinou jsou pak pěstitelé, kterým sem tam plevel nevadí, a dokonce nové rostlinky vítají a právem – celá řada z nich nejen že přináší do trávníku květy, ale mnohé jsou i významné léčivky.