CNN Prima News trávník

trávník

Výpis příspěvků ke štítku „trávník“

Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod

9. srpna 2022 06:10

Rozpálené ulice v českých městech v důsledku letních veder se stávají stále žhavějším tématem. Všímají si toho i politici, zejména ti, kteří mají před komunálními volbami. Jenže jak problém vedra ve městech efektivně řešit? S návodem nejlepších možností přicházejí tuzemští výzkumníci z Akademie věd (AV) a Palackého univerzity.

Anglie zoufá nad vetřelci na trávníku. Idioti, co když hráče pobodají? bojí se legendy

24. května 2022 06:13

Kolébku fotbalu v posledních dnech trápí jeden problém. A to jsou fanoušci, kteří se po jistotě záchrany, postupu nebo zisku titulu vydají přímo na trávník. V Anglii by nepadala ostrá slova, pokud by si lidé jen užívali euforii. Ale když se rozhodnou napadnout hráče či trenéra, trpělivost dochází. Naposledy zaplavili pažit příznivci Manchesteru City. A ani na Etihad Stadium se oslavy neobešly bez incidentu. Dříve se podobný incident odehrál při záchraně Evertonu nebo ve druhé lize.

Finále poháru: Slovácko přejelo Spartu a poprvé slaví. Těžkooděnci hlídali trávník

18. května 2022 18:59

Fotbalisté Slovácka zvítězili ve finále domácího poháru MOL Cupu nad pražskou Spartou 3:1 a získali první velkou trofej v klubové historii. Všechny branky padly v Uherském Hradiště už v úvodním dějství. Domácí Slovácko poslal v 11. minutě do vedení z penalty Václav Jurečka a ve 33. minutě zvýšil Petr Reinberk. Tři minuty před pauzou snížil Dávid Hancko, ale hned za minutu se podruhé v utkání trefil Reinberk.

Farma na trávník pro MS uprostřed pouště. Dělníci umírají, hřiště jsou abnormálně hýčkaná

14. března 2022 11:33

Jedna obrovská sportovní akce s řadou kontroverzí „na krku“ skončila, na dveře klepe další. Štafetový kolík pochybností po olympiádě v Pekingu přebírá Katar, kde se letos v listopadu a prosinci uskuteční fotbalové mistrovství světa. Kritiku šampionát schytává nejen kvůli mizernému zacházení s dělníky, ale také kvůli úmorným klimatickým podmínkám. Hráče v nich čeká dřina teprve za více než půl roku, trávníkaři mají práce nad hlavu již mnoho let.

Nečekaný konec policejní honičky. Pronásledovaný se sám vzdal a nabízel ruce na spoutání

2. listopadu 2021 20:44

Řidič pod vlivem alkoholu a drog ujížděl centrem Pardubic. Jeho jízda skončila v pravotočivé zatáčce, kterou projel rovně. Auto v podstatě zaparkoval na trávníku. Při příjezdu policistů dával ruce vzhůru, otáčel se směrem ke kapotě auta a ruce za zády sám připravil na želízka. Ukazuje to video, které v pondělí policie zveřejnila.

Plevel, který trávníku sluší

30. července 2021 17:10

Mít kolem domu pěkný trávník je snem mnohých pěstitelů. Často je ale péče až přehnaná. A tak je pravidelně vyhlašován boj byť i sebemenším plevílkům, provázený honbou za různými herbicidními přípravky a jejich aplikace. Tak se mnozí majitelé trávníku stávají jeho otoky ve snaze mít čistý, soustavně udržovaný a hlavně bezplevelný pažit. Další skupinou jsou pak pěstitelé, kterým sem tam plevel nevadí, a dokonce nové rostlinky vítají a právem – celá řada z nich nejen že přináší do trávníku květy, ale mnohé jsou i významné léčivky.

Víte, jaký je rozdíl mezi sekáním a mulčováním trávy?

9. července 2021 10:20

Klasické sekání trávy začíná být čím dál více nahrazováno mulčováním, kdy je sečený rozdrcený porost ponechán na ploše, kde se rozloží. Pokud se zajímáte o rozdíly mezi těmito technologiemi, pak se začtěte do následujících řádků, kde jsou jednotlivé odlišnosti vysvětleny.