reklama
CNN Prima News trávník

trávník

Výpis příspěvků ke štítku „trávník“

Plevel, který trávníku sluší

30. července 2021 17:10

Mít kolem domu pěkný trávník je snem mnohých pěstitelů. Často je ale péče až přehnaná. A tak je pravidelně vyhlašován boj byť i sebemenším plevílkům, provázený honbou za různými herbicidními přípravky a jejich aplikace. Tak se mnozí majitelé trávníku stávají jeho otoky ve snaze mít čistý, soustavně udržovaný a hlavně bezplevelný pažit. Další skupinou jsou pak pěstitelé, kterým sem tam plevel nevadí, a dokonce nové rostlinky vítají a právem – celá řada z nich nejen že přináší do trávníku květy, ale mnohé jsou i významné léčivky.

Řidič ztratil nervy v koloně a přejel přes tramvajový pás. Má zaplatit tučnou pokutu

24. května 2021 20:20

Řidič při čekání v koloně ztratil nervy a rozhodl se otočit auto přes středový travnatý tramvajový pás. Přitom ale poškodil čerstvě položený trávník se zavlažovacím zařízením a ujel. Městský soud v Brně mu v pondělí vyměřil pokutu 49 500 korun a na rok mu sebral řidičský průkaz. Řidič ale svůj případ nechce vzdát bez boje.

Vertikutace je pro trávník jarní očistou

24. března 2021 07:21

Pokud už na trávníku není ani stopa po sněhu a plocha oschla, je na čase začít s jeho léčebnou kůrou. Ta spočívá v prořezání travního drnu, vyčesání nečistot a podpoře růstu zeleného koberce. Pěkný trávník bez vertikutátoru mít nebudeme. Z hlediska péče o něj patří k nezbytným strojům.

Vánoční termín fotbalové ligy? Správce hřišť čeká obří výzva. Dříve by prý hrát nešlo

24. listopadu 2020 20:51

To tu ještě nebylo. Fotbal se v tuzemsku tradičně ukládá ke spánku zkraje prosince. Ovšem letos hráči vyběhnou k zápasům Fortuna ligy ještě den před Vánoci. „Sváteční“ termín znamená velkou výzvu pro správce hřišť, kteří i přes drsnější klimatické podmínky mají zachovat trávníky v hratelném stavu. Pravděpodobně nejtěžší úkol čeká na trávníkáře pražských Bohemians 1905, kteří svůj Ďolíček sdílejí v této sezoně s FK Pardubice.

reklama