reklama

Společnost Huawei představila chytrá řešení pro automobilový průmysl na autosalonu IAA Mobility v Mnichově

Huawei, technologický lídr a dodavatel chytrých automobilových řešení, se letos poprvé účastní autosalonu IAA Mobility v Mnichově. V rámci své expozice představuje svou nabídku určenou pro automobilový průmysl, ať už se jedná o systémy pro autonomní řízení, inteligentní kokpit či AR head-up displej.

reklama

„Automobilový průmysl se nyní nachází v kritickém bodě své transformace směrem k propojené, autonomní, sdílené, elektrické mobilitě(CASE – Connected, Autonomous, Shared, Electric). ICT průmysl v této transformaci bude hrát stále významnější úlohu a my jsme na to připraveni,“ uvedl Tang Ming, viceprezident evropské divize Intelligent Automotive Solutions společnosti Huawei, a dodal: „Na základě našich 30letých zkušeností v ICT jsme vytvořili inovativní inteligentní řešení a komponenty pro automobilový průmysl, které pomohou evropským automobilkám stavět chytrá auta poskytující jedinečné zážitky všem zákazníkům.“

Řešení pro autonomní řízení

Chytré řešení pro autonomní řízení (ADS – Autonomuos Driving Solution) společnosti Huawei dokáže rozšířit výbavu vozidla o vybrané funkce autonomního řízení. Huawei ADS využívá špičkové algoritmy, rozsáhlé datové zdroje, vysoký výpočetní výkon a pokročilé senzory. Například navigace tak při výpočtu ideální trasy dokáže zohlednit nejen dopravní situaci, ale i aktuální klimatické podmínky. Díky dlouhodobým investicím usiluje společnost Huawei o vybudování systému pro plně autonomní jízdu a podpořit tak rozvoj chytrých, propojených vozidel.

Inteligentní kokpit propojí lidi, vozidla a domy prostřednictvím HarmonyOS-Automotive

Již nyní žijeme ve světě, kde je celá řada zařízení propojená. Pokud bychom mohli použít jeden operační systém pro každé zařízení – ať už je to domácí spotřebič, zásuvka nebo lampa – odstraníme omezení a výsledkem bude maximální uživatelský zážitek. Inteligentní kokpit Huawei jednoduše propojuje lidi, vozidla a domy, což dává uživatelům možnost ovládat všechna zařízení z jejich auta. Například pomocí video nebo hudební aplikace mohou uživatelé okamžitě změnit svůj vůz na mobilní kancelář, kino nebo hudební klub se stereem, obrazovkou a kamerami uvnitř auta. Navíc uživatelé mohou dálkově ovládat své domácí spotřebiče z automobilu, například s pomocí hlasového ovládání nastavit požadovanou teplotu ještě před příjezdem domů.

Head up displej s rozšířenou realitou

Huawei jako lídr v oblasti optických technologií využívá své inovativní technologie prostorového optického zobrazování i v automobilovém průmyslu. Huawei AR-HUD poskytuje úhel pohledu (FOV), který může dosáhnout až 13°x 5°. To je srovnatelné se situací, kdyby si řidič zobrazoval informace na 70palcovém displeji ve vzdálenosti 7,5 metru, aniž by musel přestat sledovat dění na vozovce před sebou.

AR-HUD také pomáhá zvýšit pozornost a bezpečnost řidičů. Při jízdě ve špatném počasí používá speciální senzory a rozšířenou realituk zobrazení informací a upozorňuje například na chodce, vozidla a překážky, které by řidič jinak obtížně zaznamenal.

Pro spolujezdce, (pro řidiče pouze, pokud je vozidlo zaparkováno) dokáže AR-HUD změnit čelní sklo ve full-HD displej (rozlišení 100 PPD). To umožňuje uživatelům vychutnat si maximální kvalitu při videohovorech, přehrávání videií či gaming. Navíc systém využívá unikátní optický design, který zajišťuje nejen kompatkní konstrukci, ale především eliminuje tzv. anti-ghosting, který způsobuje u řidičů závrať.    AR-HUD lze přizpůsobit nejrůznějším modelům vozidel, takže by si výhody pokročilého head-up displeje mohlo vychutnat mnohem více řidičů.

Chytrá auta jsou motorem inovací v automobilovém průmyslu. Očekává se, že tato vozidla budou integrovat téměř všechny pokročilé technologie nové generace, jako jsou AR a VR aplikace, rozpoznávání hlasu a obrazu, počítačová zařízení, senzory, počítačové platformy a HD mapy. Huawei je dodavatelem nových komponentů pro chytrá vozidla. Společnost Huawei se zaměřuje na informační a komunikační technologie a usiluje o to, aby automobilovým výrobcům pomáhala stavět lepší vozidla.

Tagy:

Hlavní zprávy

Táhnete nás z EU pod vliv Ruska, máte rusofilní řeči, vmetl Wagenknecht Ševčíkovi
Partie

Táhnete nás z EU pod vliv Ruska, máte rusofilní řeči, vmetl Wagenknecht Ševčíkovi

Ke střetu došlo i ve druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové. V ekonomické debatě mezi senátorem Lukášem Wagenknechtem (Piráti) a Miroslavem Ševčíkem (Trikolora) vmetl pirátský zákonodárce svému oponentovi, že má rusofilní řeči. Podle Wagenknechta by Ševčík nejradši vyňal Česko z Evropské unie, čímž by zemi dostal pod vliv Ruska. Ekonom a kandidát Trikolory reagoval slovy, že takové výroky jsou směšné a pod ruský vliv Česko prý táhne Německo.

Maláčová: Největší hrozbou je ODS, přijdou poplatky za lékaře, školné či zdražování

ODS se připravuje na vládnutí s hnutím ANO a chystá se privatizovat nemocnice, zavést školné a celkově snižovat životní úroveň obyčejným lidem. V Partii Terezie Tománkové to řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Uvedla, že se místopředseda ODS Zbyněk Stanjura v kuloárech již představuje jako budoucí ministr vlády Andreje Babiše (ANO). Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to však rezolutně odmítá.

Dojemný snímek Schumacherů. Vzdal bych se všeho, abych si s tátou popovídal, řekl Mick

Očekávaný dokument o Michaelu Schumacherovi už je několik dní k dispozici na streamovací platformě Netflix. Jednou z hlavních postav, která ve filmu vypráví o legendě formule 1, je její syn Mick – nyní sám pilot v královně motorsportu. Mluví o tom, jak je pro něj těžké nemoct si s otcem popovídat o svém zaměstnání. Zároveň v souvislosti s filmem publikoval na Instagramu dojemnou fotografii z dětství.

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

reklama