CNN Prima News spolužáci

spolužáci

Výpis příspěvků ke štítku „spolužáci“

Epilepsie vyřazuje děti ze školního kolektivu. Chybí osvěta, stěžují si jejich rodiče

Epilepsie je nemoc, kterou stále provází řada předsudků a mýtů. Fakt, že osvěta je nedostatečná, vyplynul i z průzkumu Společnosti E, neziskové organizace, jež se přes 33 let věnuje pomoci lidem s touto diagnózou. Letos se průzkum zaměřil na zkušenosti rodičů a dětí z různých vzdělávacích institucí – mateřských, základních a středních škol. Text publikujeme u příležitosti Národního dne epilepsie, který připadá na 30. září.

Spolužačku na Plzeňsku z nešťastné lásky ubodal. Doufám, že ji to bolelo, napsal na Facebook

Několik ran nožem přímo do krku a hrudníku milované osoby. Tak vraždil v roce 2019 Daniel Miarko, teprve osmnáctiletý student, který se zamiloval do své spolužačky Terezy. Ona o něj ale neměla zájem a Daniel to vyřešil tím nejhorším možným způsobem. Když nemohl mít Terezu on, tak nikdo. Děsivý příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Své 13leté spolužačce zasadil 114 ran nožem. Mladík dostal doživotí, sestra oběti dojala soud

Doživotí – takový verdikt si v pátek vyslechl 16letý Aiden Fucci u soudu na Floridě. V roce 2021 tehdy jako 14letý mladík více než stokrát bodl svou spolužačku Tristyn Baileyovou. Ke svému činu neměl žádný důvod, podle soudce chtěl pouze ukojit zvědavost, jaké to je někoho zabít. K činu se Fucci letos v únoru přiznal, trestu smrti – po němž někteří volali – však unikl. Soudce přihlédl k prosbě jeho babičky i faktu, že v době vraždy bylo mladíkovi pouhých čtrnáct let.

Tragédie na sídlišti: Smrt chlapce spolužáky otřásla, domů chodí s pláčem. Ve škole hoří svíčka

Dcera přišla domů s pláčem. Tak líčila jedna z maminek důsledek tragické zprávy o smrti teprve devítiletého chlapce. Policisté ho našli ubodaného v bytě v bratislavské Petržalce, jeho matka měla zemřít po skoku z okna. Co tragédii, při níž měl zahynout i chlapcův strýc, předcházelo, je předmětem vyšetřování. Spolužáci ze základní školy jsou smrtí nadaného chlapečka otřeseni.

Známí popsali poslední chvíle rodiny z Michalovců. Otec je odstřihl a napsal vzkaz

Zrušení všech účtů na sociálních sítích, údajný dopis pod rohožkou i telefonát bratrovi. Detaily kolem hrozivého činu ve slovenských Michalovcích vzbuzují stále více otázek. Sousedé, známí i naprostí cizinci se nedokážou vysvětlit, proč by se otec Stanislav měl rozhodnout ukončit život svých dvou dětí a manželky. Jak se však ukazuje, tragédii mohly předcházet finanční problémy i neshody ve vztahu.

Mrazivá svědectví po útoku sekerou v Novákách: 16letý Alex zavřel dveře, pak přišlo peklo

Ve čtvrtek dopoledne Slovenskem otřásl další brutální útok studenta. Teprve 16letý Alexander přišel do Střední odborné školy v Novákách se sekerou v batohu. Když zazvonilo, zavřel dveře a zbraní zranil dva své spolužáky. Brzy po incidentu mladíka policisté zadrželi, incident se vyšetřuje pro podezření z úkladné vraždy ve stádiu pokusu. Studenti po útoku popsali, co se ve třídě stalo.

Otevřené zpovědi ukrajinských dětí: Česky už umí pár vět, potíží jsou traumatické zážitky

Češtině už téměř rozumí, dokážou v ní o sobě říci i pár vět. Problémy jim však nadále dělá slovosled. Řeč je o ukrajinských dětech, které spolu se svými rodiči utekly před válkou na Ukrajině a několik měsíců už navštěvují české školy. Ačkoliv si již mnohé z nich získaly kamarády i mezi Čechy, drží se spíš ve své komunitě. Uvedly to v anketě, kterou připravila redakce CNN Prima NEWS.