reklama

SPORT - Sportovní zpravodajství z domova i ze světa, co vás vtáhne do hry

Sportovní zpravodajství z domova i ze světa, co vás vtáhne do hry. Od pondělí do neděle na CNN Prima NEWS. Moderují: Roman Šebrle, Petr Vágner, Ondřej Lípa, Tomáš Vzorek a Marek Kafka.

reklama

Sportovní zpravodajství je součástí všech segmentů CNN Prima NEWS – Nového dne, ZPRÁV i HLAVNÍCH ZPRÁV. Zmapuje aktuální dění, zásadní události, zajímavosti z domovské i zahraniční scény a přinese také spoustu příběhů. Světem sportu diváky během dne provedou naše tváře Roman Šebrle, Petr Vágner, Ondřej Lípa, Tomáš Vzorek a Marek Kafka.

Roman Šebrle

Světoznámý sportovec až do devatenácti let hrál fotbal, současně se ale věnoval atletice, kde se stal úspěšným desetibojařem. Sbírka jeho zlatých medailí je působivá. Zvítězil na Letních olympijských hrách v Athénách v roce 2004, na Mistrovství světa v atletice v roce 2007, Mistrovství Evropy v atletice v roce 2002 a 2006, halovém Mistrovství světa v letech 2001 a 2004 a halovém Mistrovství Evropy v letech 2002, 2005, 2007.

Podívejte se na rozhovor s Romanem Šebrlem:

Ve dnech 26. a 27. května 2001 v rakouském Götzisu nasbíral celkem 9026 bodů, a stal se tak prvním desetibojařem, který překonal bájnou hranici 9000 bodů. Světový rekord držel přes jedenáct let.

Je jediným vítězem olympiády na světě, který moderoval hlavní zpravodajství na celostátní televizi. Od června roku 2014 moderoval hlavní zpravodajskou relaci televize Prima. Nejdřív s moderátorskou kolegyní Gabrielou Laškovou a od roku 2018 pak s Evou Perkausovou. Se startem platformy CNN Prima NEWS Roman Šebrle přechází k moderování pořadu Sport.

Petr Vágner

Původně vystudoval polygrafii, později ale absolvoval pražskou Vyšší odbornou školu hereckou. A to udalo jasný směr jeho profesnímu životu. Již za studií účinkoval v mnoha českých i zahraničních divadelních představeních např. v Národním divadle Stavovském divadle. Své herecké zkušenosti následně uplatnil i při natáčení řady filmů a seriálů.

Podívejte se na rozhovor s Petrem Vágnerem:

Ve filmovém a reklamním světě našel Petr Vágner rovněž uplatnění jako kaskadér a dabér. Jeho hlas diváci slýchají v řadě seriálů. Moderátorsky odstartoval svoji kariéru po přelomu milénia v pražském rádiu City a následně působil i na Evropě 2 či Frekvenci 1.  Od roku 2003 provázel Petr Vágner ránem televizní diváky pořadu Snídaně s Novou a následně začal spolupracovat na dalších TV projektech.

Za nejvýznamnější považuje Petr Vágner spolupráci s televizní stanicí Prima, kde cítí silné zázemí a podporu. V roce 2014 začínal jako moderátor lifestylových VIP zpráv, poté pořadu TOP STAR. Následně mu televize ještě nabídla spolumoderování TOP STAR magazínu. V roce 2018 provázel diváky sportovním magazínem Sport Star. Nyní je jednou z hlavních tváří sportovního zpravodajství platformy CNN Prima NEWS.

Ondřej Lípa

Jako dlouholetý sportovní komentátor se účastnil mimo jiné olympijských her, mistrovství světa ve fotbale i evropských šampionátů. Později pracoval jako šéf komunikace u fotbalové reprezentace i v klubu FC Viktoria Plzeň. Podílel se na pořadatelství mistrovství Evropy ve fotbale do 21 let v ČR, fotbalových akademií a na dalších projektech pro pohybový rozvoj dětí v ČR.

Podívejte se na rozhovor s Ondřejem Lípou:

Ze sportů se věnuje fotbalu, hokeji, lyžování, horolezectví nebo golfu. Ve fotbale hrál 3. ligu a také má několik startů za reprezentační tým ČR v plážovém fotbalu. Aktuálně je jednou z tváří nové sportovní relace zpravodajské platformy CNN Prima NEWS.

Tomáš Vzorek

V médiích se pohybuje už od roku 2002, kdy nastoupil do České televize jako sportovní redaktor a později moderátor. V průběhu let prošel celou řadou pořadů. Pět let byl tváří Dobrého rána na ČT2, později přešel pod redakci zpravodajství, kde působil do roku 2017, například v kontinuálním vysílání ČT24. V roce 2018 pak pomáhal s rozjezdem Televize Seznam, ve které moderoval Večerní zprávy, ale také diskuzní pořady nebo speciální vysílání k parlamentním či prezidentským volbám.

Podívejte se na rozhovor s Tomášem Vzorkem:

Za zmínku stojí i talkshow Hrana, ve které zpovídal své hosty většinou z prostředí, kde nebyla nouze o adrenalin. Sport ho ostatně provází celým životem – jako aktivní závodník získal například bronzovou medaili na mistrovství světa v thajském boxu, byl také členem týmu Ostrava Steelers, který v roce 1997 vybojoval titul v nejvyšší české lize amerického fotbalu. Nyní se ke sportu naplno vrací jako moderátor sportovní relace CNN Prima NEWS.

Marek Kafka

Nový sportovní moderátor měl ke sportu vždy velmi blízko. Od hokeje se přes plavání dostal až k rychlostní kanoistice, ve které se spolu s parťáky ze čtyřkánoe stali v roce 2009 mistry České republiky. Aktuálně studuje poslední ročník magisterského studia Masarykovy univerzity v Brně na Fakultě sportovních studií.

Podívejte se na rozhovor s Markem Kafkou:

V médiích začínal nejdřív v malém internetovém rádiu Applaus, poté se dostal na stáž do sportovní sekce televize Nova. Aktuální pozici moderátora sportovních zpráv na CNN Prima NEWS bere jako velkou příležitost.

Denisa Nováková

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou
Rusko

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou

Rusko podle vedení americké armády shromáždilo podél hranice s Ukrajinou útvary mnoha různých druhů a „zjevně“ je v jeho možnostech tyto síly použít. Nejvýše postavený americký generál Mark Milley na pátečním brífinku hovořil o přítomnosti pozemních, vzdušných, námořních i jiných formací. Ministr obrany USA Lloyd Austin řekl, že konflikt není nevyhnutelný a že ruský prezident Vladimir Putin má i jiné možnosti než je rozsáhlý útok.

Fotbalový Jágr nemá ani po 37 letech kariéry dost. Blázen, obdivuje Miuru Horváth

Nekončí, jede dál. Japonský fotbalista Kazujoši Miura nedávno odešel na hostování z Jokohamy do Suzuky. Na tom by nebylo nic nezvláštního, kdyby nezměnil působiště po 16 letech. Kdyby jeho profesionální kariéra nebyla rozprostřena do pěti různých dekád. Zkrátka kdyby nekopal do míče, nebral za to peníze a brzy neoslavil už 55. narozeniny. „Před tím musíte smeknout klobouk,“ říká pro CNN Prima NEWS bývalý reprezentant a nyní asistent trenéra Viktorie Plzeň Pavel Horváth, který si s věčným Miurou zahrál.

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů

Známí antivaxeři Jana Peterková a Patrik Tušl odmítají nejen očkování, ale i obvinění ze strany policie, která je stíhá kvůli dezinformacím a stalkingu. Zatímco bývalá reportérka podle vyšetřovatelů opakovaně lhala o covidové situaci i účincích vakcín, Tušl zase pronásledoval známé osobnosti boje s pandemií. Oba dva si za své výstupy na sociálních sítích nechali platit od svých podporovatelů.

Kobercový nálet politických náměstků, auta, sekretářky. Tak vláda šetří, kritizuje opozice

Nová vláda měla šetřit, místo toho nechává nabobtnávat resorty o další úředníky. Je to kobercový nálet politických náměstků, kritizovali opoziční politici kabinet Petra Fialy (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle šéfa Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy bude potřeba při šetření sáhnout také do legislativy – po odstranění zbytečné byrokracie a odborů by pak bylo možné propustit nepotřebnou lidskou sílu.

Gott, Hrušínský, Werich. Kdo před 45 lety podpisem označil chartisty za odpadlíky a zrádce?

V pátek 28. ledna 1977 zažilo Národní divadlo v Praze asi nejpotupnější akci v normalizační éře. Režim do divadla svolal populární herce, zpěváky a další umělce, aby s jejich pomocí zdiskreditoval signatáře Charty 77. A zatímco protirežimní Chartu k 1. lednu podepsalo 242 odvážných občanů, Antichartu na sklonku stejného měsíce signovalo 7 250 umělců. Vlastně téměř všichni, kdo tvořili oficiální kulturu.

Osmitýdenní holčička zemřela s více než 60 zlomenými kostmi. Rodiče jsou už ve vězení

Velkou Británií otřásá další případ krutého týrání dítěte. Teprve osmitýdenní Aminy-Faye Johnsovou její rodiče dlouhodobě trýznili. Na konci dubna v roce 2019 dívenka přestala dýchat a ani přes snahu lékařů se ji nepodařilo oživit. Po následném rentgenu se zdravotníkům naskytl šokující snímek, holčička měla přes 60 zlomenin. Nyní byli její rodiče odsouzeni k pobytu za mřížemi.

Přibývá opakovaných nákaz covidem. I po prodělání se očkujte třetí dávkou, vybízí Chlíbek

Česko se potýká s rekordním počtem opakovaných nákaz koronavirem. Ministerstvo zdravotnictví jich za čtvrtek eviduje přes 16 tisíc, což je nejvíc od začátku celé pandemie. Na vině je dle všeho vysoce nakažlivá varianta omikron. Podle odhadů resortu by reinfekcí mělo v následujících dnech přibývat. Podle vakcinologa Romana Chlíbka je nejlepší dosavadní ochranou kombinace očkování posilující dávkou a prodělání nemoci.

reklama

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

reklama