Spráskám tě před policajty, hrozil Rom Ukrajinci. Frontu na dávky provázely ostré hádky

Hádky, křik, chaos a zásahy policie. Tak to v pondělí dopoledne vypadalo na přeplněném úřadu práce na pražském Střížkově, kam si lidé přišli žádat o příspěvky a sociální dávky. Hodiny čekání vyvrcholily ostrými potyčkami mezi žadateli, kteří se vzájemně obviňovali z předbíhání a nerespektování fronty.

Kvůli potyčkám mezi čekajícími lidmi zasahovala policie na úřadu celkem třikrát. „Už jsou tady dneska potřetí. Hádali se tady Ukrajinci s cikánama,“ sdělila jedna z přítomných reportérce CNN Prima NEWS. Doplnila, že Romové měli napadnout Ukrajince s tím, že vzniklá situace je „jejich vina“.

Podle svědků čekali lidé na úřadu práce i několik hodin a na některé se ani nedostalo. Podle některých za situaci můžou zmiňovaní uprchlíci z Ukrajiny. „Já tě tady spráskám před policajtama... to mě nezajímá, tady nebudeš dělat problémy,“ křičel před úřadem jeden z Romů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Hromadná bitka v Kutné Hoře. Na ulici se popralo 15 lidí, situaci zklidňovalo pět hlídek

„Policisté po příjezdu na místo nezaznamenali žádné protiprávní jednání a na místě byla věc takto vyřešena,“ sdělil redakci mluvčí policie Richard Hrdina. Incident v dopoledních hodinách potvrdila také mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková.

„V rámci nastavených bezpečnostních postupů, které Úřad práce ČR aplikuje v rámci celé republiky, požádali zaměstnanci úřadu o spolupráci policii, aby zabránili případné eskalaci konfliktu a zajistili tak bezpečnost ostatních klientů i úředníků,“ sdělila pro CNN Prima NEWS.

Ministerstvo práce a sociálních věcí, pod které úřady práce spadají, ve svém vyjádření moc konkrétní nebylo. „Z pohledu ministerstva šlo o jeden z incidentů, ke kterým bohužel někdy dochází mezi klienty,“ dodala mluvčí resortu Eva Davidová.

Tagy:
policie Romové Ukrajina hádka Praha potyčka sociální dávky Úřad práce České republiky Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky Střížkov