reklama
CNN Prima News Správa železnic

Správa železnic

Výpis příspěvků ke štítku „Správa železnic“

Squattery a aktivisty nahradily děti a kanceláře. Jak se proměnila žižkovská Klinika?

Ještě před pár lety plnila Klinika na pražském Žižkově pravidelně novinové titulky. Chátrající bývalou plicní kliniku v roce 2014 obsadili aktivisté a provozovali zde sociální a kulturní centrum. Dnes je však budova k nepoznání. Poté, co ji aktivisté museli v roce 2019 opustit, v ní proběhla rekonstrukce a budovu nyní budou využívat pracovníci Správy železnic (SŽ) či Dům dětí a mládeže Ulita.

Odtrhnou od sebe lokomotivy. Na Teplicku likvidují následky nedělní železniční nehody

Po nedělním střetu dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku pokračují práce na odstraňování následků nehody. V pondělí ráno ve 4:00 skončilo odčerpávání plynu z vykolejených cisteren. Nyní pracovníci vracejí na koleje vagon ČD Cargo, jenž je do jedné z lokomotiv zapasován. Poté přistoupí k rozdělení lokomotiv, řekla mluvčí Správy železnic (SŽDC) Nela Friebová. Škoda byla odhadnuta bezmála na 50 milionů korun. Kolize si vyžádala život strojvůdce, druhý byl převezen se středně vážným zraněním do nemocnice.

Podívejte se, jak bude vypadat modernizovaná železnice z Prahy do Kladna

Přestože leží Kladno pouze několik desítek kilometrů od Prahy, důstojné dopravní spojení s hlavním městem stále chybí. Změnit by to měla moderní železnice, která je součástí projektu tratě na Letiště Václava Havla. Správa železnic zveřejnila video, kde podobu chystaného úseku tratě z Kladna do Ruzyně představuje. Momentálně je hotova jen jedna část k letišti, celá trať má být zprovozněna do roku 2028 a stát by měla kolem 40 miliard korun.

Co čeká cestující na železnici? Výluky na hlavním koridoru či jednotná jízdenka

Správa železnic plánuje v příštím roce proinvestovat 31,2 miliardy korun. V příštím roce vypíše například zakázky na rekonstrukci vnitřní části Fantovy budovy v Praze, smíchovského nádraží nebo na dva úseky trati na pražské letiště. V příštích letech by navíc investice měly dál stoupat. Cestující se však budou muset potýkat s výlukami, které je čekají na hlavním koridoru z Prahy na Moravu. Pozitivní je, že s novým jízdním řádem mohou lidé jezdit téměř ve všech vlacích různých dopravců na jednotnou jízdenku.

Koronavirus komplikuje dopravu. Chybí zaměstnanci, vlaky na lince do Kralovic nejezdí

Koronavirus komplikuje i vlakovou dopravu. Někteří zaměstnanci na dráze jsou nakažení, nemohou chodit do práce, a dochází tak k rušení spojů. Pražská integrovaná doprava na svém facebookovém profilu v pondělí informovala o tom, že je zastaven provoz například na lince S53 Rakovník – Kralovice u Rakovníka. Kvůli onemocnění COVID-19 chybí zaměstnanci. Na lince ale jezdí náhradní autobusová doprava a omezení by mělo trvat pouze do konce týdne.

reklama