reklama
CNN Prima News Správa železnic

Správa železnic

Výpis příspěvků ke štítku „Správa železnic“

Na Přerovsku se srazily nákladní vlaky. Vykolejily tři vozy, doprava na Ostravu kolabovala

14. ledna 2022 05:18
Aktualizováno

V pátek kolem desáté hodiny večer se částečně obnovil provoz na koridorové trati u Prosenic na Přerovsku, kde se ve čtvrtek v noci srazily dva vlaky. Plné obnovení provozu Správa železnic očekává za dva týdny. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda podle údajů Drážní inspekce dosahuje 21 milionů korun. Policie nehodu vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Sci-fi blíže realitě? Rychlovlaky budou v Česku do sedmi let, podívejte se, kudy pojedou

26. prosince 2021 19:50

Vysokorychlostní tratě jsou v Česku předmětem debat již dlouhé dekády, přesto zatím na českém území nestojí ani kilometr moderních tratí. Nový ministr dopravy Martin Kupka (ODS) označil výstavbu rychlostních tratí za jednu z hlavních priorit nové vlády. Rychlovlaky by v Česku měly jezdit od roku 2028, a to i s pomocí evropských fondů. Kudy tratě povedou?

Vlakem na letiště v roce 2029? Stavět se má za rok. Otázkou je, co bude po volbách

16. října 2021 07:39

Nedostatečné propojení Letiště Václava Havla a centra Prahy dlouhodobě trápí nejen obyvatele hlavního města. V posledních letech se začalo na modernizaci železniční tratě směrem na letiště pracovat a další úseky se začnou stavět v příštích letech. Celá rychlodráha z Masarykova nádraží do Kladna s odbočkou na letiště by měla být hotova v roce 2029. Otázkou zůstává, nakolik šlo jen o předvolební sliby. Stavbu totiž bude provázet řada problémů.

Na místě tragické nehody opět jezdí vlaky. Trať u Domažlic byla uzavřena 58 hodin

6. srpna 2021 19:29

Na železniční trať mezi Domažlicemi a Blížejovem se v pátek v podvečer znovu vrátily vlaky. Správa železnic dokončila opravu svršku trati po tragické středeční nehodě, při které zahynuli tři lidé a desítky se zranily. Na trať vyjely nejprve vlaky regionální dopravy, mezinárodní expresy se tam vrátí od soboty, řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Squattery a aktivisty nahradily děti a kanceláře. Jak se proměnila žižkovská Klinika?

19. května 2021 13:10

Ještě před pár lety plnila Klinika na pražském Žižkově pravidelně novinové titulky. Chátrající bývalou plicní kliniku v roce 2014 obsadili aktivisté a provozovali zde sociální a kulturní centrum. Dnes je však budova k nepoznání. Poté, co ji aktivisté museli v roce 2019 opustit, v ní proběhla rekonstrukce a budovu nyní budou využívat pracovníci Správy železnic (SŽ) či Dům dětí a mládeže Ulita.

Demolice nádraží rozhořčila obyvatele Holešova. Historickou budovu nedávno opravili

28. dubna 2021 21:01

Správa železnic chce v Holešově na Kroměřížsku zbourat část budovy tamního vlakového nádraží. Stavba z konce 19. století byla přitom teprve před deseti lety nákladně zrekonstruována. Majitel objektu tvrdí, že prostory jsou nevyužívané a náklady na jejich udržování příliš vysoké. Obyvatelé ale s rozhodnutím nesouhlasí a sepsali petici.

Odtrhnou od sebe lokomotivy. Na Teplicku likvidují následky nedělní železniční nehody

6. dubna 2021 14:39

Po nedělním střetu dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku pokračují práce na odstraňování následků nehody. V pondělí ráno ve 4:00 skončilo odčerpávání plynu z vykolejených cisteren. Nyní pracovníci vracejí na koleje vagon ČD Cargo, jenž je do jedné z lokomotiv zapasován. Poté přistoupí k rozdělení lokomotiv, řekla mluvčí Správy železnic (SŽDC) Nela Friebová. Škoda byla odhadnuta bezmála na 50 milionů korun. Kolize si vyžádala život strojvůdce, druhý byl převezen se středně vážným zraněním do nemocnice.

reklama