CNN Prima News správní řízení

správní řízení

Výpis příspěvků ke štítku „správní řízení“

Pokuty se až zdvojnásobily, hříšníci mezi řidiči ale nezmizeli. Odmítnutí testu vyjde draho

Policisté při výběru pokut přitvrdili. Zatímco v loňském lednu vybrali za přestupky 22,1 milionu korun, letos částka dosáhla více než dvojnásobku, činila 49,3 milionu korun. Pokutovaných přitom bylo v obou obdobích přibližně stejně. Třeba odmítnutí testu na alkohol či drogy vyjde velmi draho. Pokud řidič kamionu způsobí smrtelnou nehodu s přetíženým tahačem, může si vyslechnout i desetiletý verdikt. Data zveřejnil web iDnes.cz.

Končí platnost téměř milionu dálničních známek. Kde lze pořídit novou a kolik stojí?

Letitý zvyk vylepovat vždy v lednu novou dálniční známku se s její elektronickou formou změnil. Podle zprávy Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) pozbylo nebo v nejbližších dnech pozbude platnost až 850 000 virtuálních známek zakoupených v loňském roce. Kontrola platnosti není složitá a rozhodně se vyplatí – majiteli vozila při neoprávněném vjezdu na dálnici hrozí vysoká pokuta.

Řidič Ferrari zaměnil okresku za závodní okruh. Policisté mu naměřili 199 km/h

„Nepřizpůsobení rychlosti patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod.“ Věta, kterou policisté a média omílají dennodenně neustále dokola. Přesto základní pravidlo silničního provozu i nadále porušuje až devadesát procent českých řidičů. Řada z nich má však štěstí a rukám zákona se zdárně vyhýbá. Jednoho dne ale může nečekaně spadnout klec. Své o tom ví sedmatřicetiletý řidič luxusně-sportovního Ferrari.

Prodáváte auto? Pozor, ať vám nepřijde pokuta za přestupek nového vlastníka

V Česku roste počet ojetých vozů, u kterých nový majitel nezajistil v technickém průkazu vlastnický převod. Za auto je tak stále odpovědný původní vlastník, po kterém mohou například úřady vymáhat pokuty za spáchané přestupky, v krajních případech i postihy za trestnou činnost nového majitele. Takových aut jsou podle oficiálních informací přinejmenším minimálně stovky, reálně ale mnohonásobně více, protože vše se dostane na světlo až právě v momentě nějakého deliktu.

Policisté kvůli opatřením udělili už 30 tisíc pokut. Trestali hlavně nenošení roušek

Policisté za nedodržení opatření zavedených kvůli šíření nákazy nemoci COVID-19 udělili dosud zhruba 30 tisíc pokut, kolem 27 tisíc přestupků předali do správního řízení. Sdělil to mluvčí Policejního prezidia Ondřej Moravčík. Policie kontroluje dodržování nařízení rok – loni 12. března byl poprvé vyhlášen nouzový stav, o sedm dní později začal platit zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst.

Rebelové popíjeli v otevřené hospodě. Jsou to domácí, cizím nenalévám, hájil se výčepní

Během čtvrtečního dopoledne objevili příslušnici městské policie v Hradci Králové otevřenou předzahrádku, kde přibližně desítka hostů popíjela pivo. Video z podniku zveřejnili strážníci na Facebooku. Porušení vládního nařízení, podle kterého mohou být podniky otevřené jen přes výdejní okénko, budou řešit správní orgány města.

Pravda o kamerách na semaforech. Jak fungují a kde se vyplatí včas zastavit?

Křižovatka. Místo, kde se vzájemně střetávají proudy vozidel z různých směrů a kde zpravidla bývají nainstalovaná takzvaná světelná signalizační zařízení neboli semafory. Na správné dodržování pokynů dohlížejí náhodné policejní hlídky. V některých případech se lze setkat i s kamerovými systémy, které odhalí i průjezd na červenou. Dopustí-li se řidič přestupku vícekrát, hrozí mu i zákaz řízení.