CNN Prima News správní řízení

správní řízení

Výpis příspěvků ke štítku „správní řízení“

Řidič Ferrari zaměnil okresku za závodní okruh. Policisté mu naměřili 199 km/h

11. července 2021 19:46

„Nepřizpůsobení rychlosti patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod.“ Věta, kterou policisté a média omílají dennodenně neustále dokola. Přesto základní pravidlo silničního provozu i nadále porušuje až devadesát procent českých řidičů. Řada z nich má však štěstí a rukám zákona se zdárně vyhýbá. Jednoho dne ale může nečekaně spadnout klec. Své o tom ví sedmatřicetiletý řidič luxusně-sportovního Ferrari.

Prodáváte auto? Pozor, ať vám nepřijde pokuta za přestupek nového vlastníka

2. dubna 2021 14:26

V Česku roste počet ojetých vozů, u kterých nový majitel nezajistil v technickém průkazu vlastnický převod. Za auto je tak stále odpovědný původní vlastník, po kterém mohou například úřady vymáhat pokuty za spáchané přestupky, v krajních případech i postihy za trestnou činnost nového majitele. Takových aut jsou podle oficiálních informací přinejmenším minimálně stovky, reálně ale mnohonásobně více, protože vše se dostane na světlo až právě v momentě nějakého deliktu.

Policisté kvůli opatřením udělili už 30 tisíc pokut. Trestali hlavně nenošení roušek

16. března 2021 08:53

Policisté za nedodržení opatření zavedených kvůli šíření nákazy nemoci COVID-19 udělili dosud zhruba 30 tisíc pokut, kolem 27 tisíc přestupků předali do správního řízení. Sdělil to mluvčí Policejního prezidia Ondřej Moravčík. Policie kontroluje dodržování nařízení rok – loni 12. března byl poprvé vyhlášen nouzový stav, o sedm dní později začal platit zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst.

Rebelové popíjeli v otevřené hospodě. Jsou to domácí, cizím nenalévám, hájil se výčepní

27. února 2021 11:21

Během čtvrtečního dopoledne objevili příslušnici městské policie v Hradci Králové otevřenou předzahrádku, kde přibližně desítka hostů popíjela pivo. Video z podniku zveřejnili strážníci na Facebooku. Porušení vládního nařízení, podle kterého mohou být podniky otevřené jen přes výdejní okénko, budou řešit správní orgány města.

Pravda o kamerách na semaforech. Jak fungují a kde se vyplatí včas zastavit?

29. ledna 2021 21:43

Křižovatka. Místo, kde se vzájemně střetávají proudy vozidel z různých směrů a kde zpravidla bývají nainstalovaná takzvaná světelná signalizační zařízení neboli semafory. Na správné dodržování pokynů dohlížejí náhodné policejní hlídky. V některých případech se lze setkat i s kamerovými systémy, které odhalí i průjezd na červenou. Dopustí-li se řidič přestupku vícekrát, hrozí mu i zákaz řízení.

Praha: Nenošení roušek, pití alkoholu na veřejnosti. Strážníci rozdali stovky pokut

3. prosince 2020 17:38

Strážníci pražské městské policie (MPP) řešili v listopadu 8 920 případů porušení nařízení proti šíření nemoci COVID-19. Na místě uložili 901 pokut v celkové výši 342 000 korun. Správním orgánům oznámili 337 případů a zbytek vyřešili domluvou. Strážníci řešili mimo jiné porušení nošení roušek nebo konzumace alkoholu na veřejnosti, uvedl ředitel MPP Eduard Šuster.

Evropská komise zahájila řízení s Amazonem pro porušování hospodářské soutěže

10. listopadu 2020 12:53

Evropská komise (EK) zahájila s americkou internetovou společností Amazon řízení kvůli porušování pravidel hospodářské soutěže. Exekutiva Evropské unie dospěla k závěru, že technologický gigant zneužívá svého silného postavení na trhu ve vztahu k obchodníkům, kteří své zboží prodávají jeho prostřednictvím. Oznámila to místopředsedkyně komise Margrethe Vestagerová.

Lidé porušují vládní nařízení. V Břeclavi popíjí v baru, v Praze chodí ven po zákazu

28. října 2020 14:57

Policisté v Břeclavi odhalili dvě provozovny, které fungovaly i přes zákaz vládních nařízení. Celkem od 22. do 27. října řešili přes 200 přestupků v souvislosti s porušením vládních opatření. V Praze policisté jenom za úterý a středu ráno evidovali kolem třiceti prohřešků, za které uložili pokutu nebo je předali do správního řízení.