Železniční neštěstí u Tepličky: Zemřel 17letý student, smetl ho rychlík nedaleko stanice
K obrovské tragédii došlo na železnici u slovenské Tepličky, nedaleko Spišské Nové Vsi. V pondělí tam srazil rychlík směřující z Bratislavy do Košic středoškoláka, který na místě zemřel. Podle webu Regiony.sk přišel o život sedmnáctiletý student střední odborné školy v Popradu. Tragická událost omezila provoz, k úplné obnově došlo až za několik hodin.
Dojemné rozloučení s Paťkou, kterou s matkou smetl vlak: K truchlícím se přidala i Čaputová
Milovala malování a těšila se z maličkostí. Na devítiletou holčičku ze Slovenska, která společně se svou matkou zemřela po srážce s vlakem u obce Beňadiková, vzpomínali zaměstnanci speciální základní školy v Liptovském Jáně. Ti ji uctili i dojemným příspěvkem. Lítost nad rodinnou tragédií vyjádřila také prezidentka Zuzana Čaputová. Informuje o tom web Nový Čas.
Řidič v Nové Pace vjel pod vlak: Srážka si vyžádala dva zraněné, doprava hodiny stála
V Nové Pace, v městské části Valdov, se ve čtvrtek na železničním přejezdu bez závor srazil vlak s osobním autem. Dva lidé z havarovaného vozu utrpěli lehká zranění, řekli novinářům zástupci policie a hasičů. Železniční doprava mezi Lázněmi Bělohrad a Novou Pakou na regionální trati Chlumec nad Cidlinou – Trutnov byla téměř tři hodiny přerušena.