reklama

Co jste o Potměšilovi nevěděli: Šťastné manželství začalo rozvodem, měl utajenou dceru

Manželství herce Ladislava Potměšila s Jaroslavou Brouskovou, o kterém sami mluvili jako o šťastném, mělo jednu vadu na kráse. Když se spolu dvojice seznámila, byl Potměšil už ženat s herečkou Jaroslavou Pokornou. A měl s ní dokonce i dceru.

reklama

Manželství Ladislava Potměšila a Jaroslavy Brouskové trvalo téměř půl století. Začátky vztahu však byly poměrně krušné. Mladý Potměšil tenkrát opustil svou rodinu.

Podle Brouskové šlo o osudové setkání, byť první dojem z budoucího partnera neměla nejlepší. „Láďa mě hned napoprvé strašně naštval. Vešla jsem do maskérny a tam seděla hvězda Ladislav Potměšil a hvězda Jorga Kotrbová. Měla jsem ve škole před zkouškou, a tak jsem si hned sedla, otevřela skripta a snažila se něco si opakovat. A Láďa na mě hned: ‚Ále, tady se někdo šprtá!‘ Říkala jsem si: ‚Co si to dovoluje? Co je mu?‘ Prostě si mě dobíral. A to jsme se viděli poprvé,“ vzpomínala v rozhovoru pro web Novinky.cz Brousková.

Do divadla se tehdy dostala náhodou. „Známí mě pozvali na premiéru do Realistického divadla Zdeňka Nejedlého v Praze na Smíchově, kde byl Láďa od roku 1967 v angažmá. A od tohoto setkání jsme stále spolu,“ dodala Brousková.

Ve stejném divadle hrála i tehdejší Potměšilova žena Jaroslava Pokorná. „Dohodli jsme se na rozchodu a ohledně dcery Máši. Nyní i s jejími dětmi Fanynkou a Honzíkem máme hezké vztahy,“ sdělil před osmi lety Potměšil.

S nevlastní dcerou Marií si Brousková dokonce pravidelně telefonovala. „Je to loutkoherečka, žije v Plzni,“ upřesnil Potměšil.

Podruhé se oženil v roce 1973. S Brouskovou měl podle svých slov malou svatbu, avšak „s příjemnými lidmi“. „Jirka Krampol mi tam šel za svědka,“ popisoval televizi Prima Potměšil. V novém manželství se mu narodili dva synové.

Jak známé osobnosti a kolegové z branže vzpomínají na herce Ladislava Potměšila? Byl to muž s velkým smyslem pro humor, který měl ještě dost let před sebou, řekl herec Martin Dejdar s kolegyněmi Hanou Gregorovou a Simonou Postlerovou. Více se dočtete zde.

Tagy:
rozvod dítě smrt nevěra manželství divadlo svatba herec Ladislav Potměšil Jaroslava Pokorná Jaroslava Brousková
Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky
Koronavirus

Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky

Ministerstvo zdravotnictví na Slovensku zveřejnilo alarmující statistiky. Uvádí, že z osob, které byly v posledních dvou týdnech pozitivní na COVID-19, jich 76 procent nebylo očkováno proti koronaviru. Podle uznávaného epidemiologa Martina Pavelky v zemi začala třetí vlna pandemie, která postihuje neočkované. Varianta delta je podle něj nakažlivější a nebezpečnější i pro mladší věkové kategorie.

Potvrzeno: Babiš povede kandidátku ANO v Ústeckém kraji, utká se s Bartošem
Andrej Babiš

Potvrzeno: Babiš povede kandidátku ANO v Ústeckém kraji, utká se s Bartošem

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš povede kandidátní listinu hnutí pro říjnové sněmovní volby v Ústeckém kraji, kde se utká s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. Rozhodl o tom na středečním jednání republikový výbor ANO. Ve Středočeském kraji bude lídrem místo Babiše vicepremiér Karel Havlíček, kterého v čele jihočeské kandidátky nahradí ministr životního prostředí Richard Brabec.

První česká přírodní památka UNESCO. Na seznam se dostaly Jizerskohorské bučiny

Na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO patří nově Jizerskohorské bučiny v Jizerských horách. O jejich zařazení ve středu rozhodl výbor světového dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). O výsledku informoval ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny František Pelc. Jde o první tuzemskou přírodní lokalitu na tomto seznamu.

Brankářská hvězda NHL se o vyhazovu dočetla z Twitteru. Za nový tým nechce hrát

Gólman Marc-André Fleury byl jedním ze základních prvků, díky kterým se Vegas Golden Knights hned po svém zrodu zařadil mezi nejobávanější týmy NHL. Za minulou sezonu Fleury dokonce dostal Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře zámořské soutěže. Jenže teď ho bez varování hodil klub z města hříchů přes palubu. Podle zpráv z USA se o svém konci dočetl Fleury na sociálních sítích.

Hygiena provedla přes 30 tisíc kontrol. Přísná pravidla přitom návštěvníky odrazují

Pořadatelé kulturních i sportovních akcí upozorňují na stále častější kontroly dodržování covidových pravidel, podle ministerstva zdravotnictví jich bylo již více než 30 tisíc. Přísná pravidla pro vstup na jednotlivé akce, tedy takzvaný systém OTN (očkování, testování, prodělání nemoci), však řadu návštěvníků odrazuje a pořadatelé kvůli tomu tratí. Obávají se také toho, co s návštěvností udělá konec proplácení testů od prvního září.

reklama

Domácí zpravodajství

Na pražské nádraží Vyšehrad je uvalena exekuce, zřejmě půjde do dražby

Na dlouhodobě chátrající budovu nádraží Vyšehrad v Praze byla uvalena exekuce a zřejmě půjde do dražby. Vyplývá to z exekučního příkazu. Důvodem jsou nezaplacené pokuty, které v minulosti kvůli špatnému stavu památkově chráněné budovy uložili majitelům památkáři. Praha chtěla dříve budovu odkoupit, ale nedomluvila se s majiteli na ceně. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) se město do případné dražby přihlásí.

reklama