Co jste o Potměšilovi nevěděli: Šťastné manželství začalo rozvodem, měl utajenou dceru

Manželství herce Ladislava Potměšila s Jaroslavou Brouskovou, o kterém sami mluvili jako o šťastném, mělo jednu vadu na kráse. Když se spolu dvojice seznámila, byl Potměšil už ženat s herečkou Jaroslavou Pokornou. A měl s ní dokonce i dceru.

Manželství Ladislava Potměšila a Jaroslavy Brouskové trvalo téměř půl století. Začátky vztahu však byly poměrně krušné. Mladý Potměšil tenkrát opustil svou rodinu.

Podle Brouskové šlo o osudové setkání, byť první dojem z budoucího partnera neměla nejlepší. „Láďa mě hned napoprvé strašně naštval. Vešla jsem do maskérny a tam seděla hvězda Ladislav Potměšil a hvězda Jorga Kotrbová. Měla jsem ve škole před zkouškou, a tak jsem si hned sedla, otevřela skripta a snažila se něco si opakovat. A Láďa na mě hned: ‚Ále, tady se někdo šprtá!‘ Říkala jsem si: ‚Co si to dovoluje? Co je mu?‘ Prostě si mě dobíral. A to jsme se viděli poprvé,“ vzpomínala v rozhovoru pro web Novinky.cz Brousková.

Do divadla se tehdy dostala náhodou. „Známí mě pozvali na premiéru do Realistického divadla Zdeňka Nejedlého v Praze na Smíchově, kde byl Láďa od roku 1967 v angažmá. A od tohoto setkání jsme stále spolu,“ dodala Brousková.

Ve stejném divadle hrála i tehdejší Potměšilova žena Jaroslava Pokorná. „Dohodli jsme se na rozchodu a ohledně dcery Máši. Nyní i s jejími dětmi Fanynkou a Honzíkem máme hezké vztahy,“ sdělil před osmi lety Potměšil.

S nevlastní dcerou Marií si Brousková dokonce pravidelně telefonovala. „Je to loutkoherečka, žije v Plzni,“ upřesnil Potměšil.

Podruhé se oženil v roce 1973. S Brouskovou měl podle svých slov malou svatbu, avšak „s příjemnými lidmi“. „Jirka Krampol mi tam šel za svědka,“ popisoval televizi Prima Potměšil. V novém manželství se mu narodili dva synové.

Jak známé osobnosti a kolegové z branže vzpomínají na herce Ladislava Potměšila? Byl to muž s velkým smyslem pro humor, který měl ještě dost let před sebou, řekl herec Martin Dejdar s kolegyněmi Hanou Gregorovou a Simonou Postlerovou. Více se dočtete zde.

Tagy: