reklama
CNN Prima News státní maturity

státní maturity

Výpis příspěvků ke štítku „státní maturity “

Revoluce ve školství. Maturitní testy se nebudou známkovat, Plaga podepsal vyhlášku

16. října 2020 13:01

Státní maturitní testy se od jara příštího roku nebudou známkovat. Hodnotit se budou jen slovy „uspěl“, či „neuspěl“ podle procenta zvládnutých úkolů. Hranici úspěšnosti v testech bude určovat Cermat, který má státní zkoušky na starosti. Vyplývá to z nové úpravy vyhlášky k maturitám, kterou podepsal ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Student neudělal maturitu kvůli jedinému písmenku. Soud mu teď dal šanci

13. září 2020 05:16

Mladík z Tábora se rozhodl zažalovat ministerstvo školství kvůli tomu, že neuspěl u maturity. O jediný bod nesplnil požadovanou hranici u didaktického testu z češtiny. V jedné z odpovědí chybělo písmeno, proto podle hodnotitelů otázku nezodpověděl správně. Městský soud v Praze mu dal ale za pravdu, a tak má šanci na dodatečné maturitní vysvědčení.

Přijímačky na střední školy dopadly nejlépe za poslední roky, ukázaly statistiky

16. června 2020 21:16

Uchazeči o studium na středních školách měli letos u přijímacích zkoušek lepší výsledky než v minulých letech. Vyplývá to z dat, která zveřejnila organizace Cermat. Ke zkouškám letos přišlo téměř 94 tisíc dětí. Kvůli pandemii byl k dispozici pouze jeden termín. Naopak u maturit se výsledky ve srovnání s minulými roky zhoršily.

Z každého matematik nevyroste. Maturity zvyšují počty neúspěšných, říká expert

8. června 2020 17:01

Minulý týden zasedli maturanti po celém Česku do lavic, aby vyplnili písemnou část maturitní zkoušky. Studenti, kteří budou maturovat z počtů, museli projít didaktickým testem z matematiky. Podle pondělních výsledků ho nesplnilo 17,5 procenta studentů. Podle experta na vzdělávání Bohumila Kartouse za to zčásti může také koronavirová pandemie.

reklama