CNN Prima News stavebnice

stavebnice

Výpis příspěvků ke štítku „stavebnice“

Cítit se jako Super Mario. Zloduch Bowser měl být impozantní, říká designér čtyřmetrové sochy

Má obrovskou sílu a plive oheň. Všemocný Bowser vypadá jako želva a je úhlavním nepřítelem slavného instalatéra Super Maria. Český designér Lubor Zelinka společně s kolegy dlouhé měsíce dumal, jak tuhle postavu převést ze světa videoher do Lego světa a postavit sochu v životní velikosti. Nakonec z toho vzniklo působivé a čtyři tuny vážící dílo. „Chtěli jsme zprostředkovat pocit, jaký má Mario, když Bowsera potká,“ říká Zelinka v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Během 24 hodin složili přes 600 tisíc dílků. Unikátní model hypersportu má českou stopu

Na závodních okruzích zvládne letět i třístovkou. Moderní hypersport Peugeot 9X8 Hybrid, který se účastní i slavného závodu Le Mans, má nyní svého bratříčka v Česku. Ten sice nedokáže jet šílenou rychlostí, zato je výjimečný tím, že je složen z 626 392 dílků stavebnice Lego. Unikátní model má výraznou českou stopu: navrhoval ho český designér Lubor Zelinka a kompletně vznikl v továrně Lego v Kladně.

Středoškolák poslem štěstí. Tisícům dětí v nouzi dělá radost legem, tvoří pro ně nové sady

Už od dětství si Charlie Jeffers, student posledního ročníku střední školy v americkém okrese Maine, hrál se stavebnicí LEGO. A dnes věří, že mu čas strávený s kostkami pomohl být více soustředěným, flexibilním a kreativním. Uvědomil si však, že mnoho dětí k legu nemá přístup – a rozhodl se to změnil. Vymyslel projekt, díky němuž sbírá použité kostky, vyčistí je a následně vymyslí vlastní sadu, kterou posílá těm nejmenším v nelehkých životních podmínkách. Obdarovat jich již stihl více než tři tisíce.

Stavebnici s fotkou politika? Díky, nechceme, vzkázal Náchod a školní pomůcku vrátil

Politik místo housenky? Nechceme, vzkázali radní města Náchoda kraji, který jim poslal stavebnice pro prvňáčky. Starostovi města Janu Birkemu (ČSSD) vadilo, že housenku Agátu na nich nahradila fotka náměstka královéhradeckého hejtmana Arnošta Štěpánka (Piráti) s komiksovou bublinou. Proto vedení města rozhodlo, že dárky pro budoucí školáky kraji vrátí.

9 036 kostiček. Přichází největší stavebnice Lega, postavte si Koloseum

Aktualizováno

Milovníci legových kostek si mohou letos dopřát ojedinělý zážitek díky dosud největší stavebnici, kterou výrobce začne prodávat ještě před Vánoci. Sestavit římské Koloseum z přesně 9 036 dílků potrvá i zručným jedincům možná i více než týden, model ikonické římské stavby pak bude po dokončení vysoký 27 centimetrů a široký více než půl metru, uvedla dánská firma v tiskové zprávě.